Güzel Dedektif 2: Silahlı ve Cazibeli

7,80

( 4 kişi yorum yaptı )

Güzel Dedektif 2: Silahlı ve Cazibeli

(Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous)

Sinema Filmi

2005

ABD Güzeli'ni tehdit eden tehlikeyi başarıyla ortadan kaldıran FBI Ajanı Gracie Hart yeniden iş başında.

Yeni kazandığı ününün çok sevdiği gizli görev konumunu tehlikeye atmasından ötürü hayal kırıklığı yaşayan Gracie Hart, patronu Ajan McDonald'ın isteği üzerine saçlarını yaptırıp, süslü püslü giyinip, talk show'larda "FBI'ın yüzü" olur. İlk başta dirense de, Gracie kısa süre sonra ilgiye alışır ve fazla geçmeden kendini rolüne biraz fazlaca kaptırır. Yeni ortağı Sam Fuller (Regina King, sert ve hırslı bir ajandır ve ortağının en büyük hayranı olmadığını belli eder. Zaten, Büroya, havalı yıldızlarının bir FBI Barbie’sine dönüştüğüne ilk işaret eden de odur.

Ama Gracie’nin en iyi arkadaşı, güzellik yarışmasının galibi Cheryl Frazier ve sunucu Stan Fields Las Vegas’ta kaçırılınca, Gra cie'nin suçla savaş dürtüsü yeniden uyanır.

Ünlü maskotlarını kaybetme riskini almak istemeyen üst düzey FBI yetkilileri, bir basın konferansı bahanesiyle genç kadını ve koruması rolünde de Sam'i Las Vegas'a gönderirler. Fakat kurtarma operasyonunu yönetmesi için yerel FBI süpervizörü Collins’i (Treat Williams) ve her şey bitene kadar Gracie ve beraberindekileri güvenli bir şekilde ayak altından uzak tutmak için de ajan Jeff Foreman'ı (Enrique Murciano) görevlendirirler.

Ne var ki Collins soruşturmayı yanlış yönde sürdürüyor gibidir. Bu yüzden, Gracie bir kez daha görüntünün yanıltıcı olduğunu, zor bir dava ya da arkadaşlara yardım etmek söz konusuyken, yapmayacağı hiçbir şey olmadığını kanıtlamak zorunda kalır.

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (4)

fahri.07 avatar fahri.07 14 Haziran 2014 08:52:44

5

filmi sinemada izledim.ilkini çok beğenmiştim ama bu ilki kadar güzel değildi.yinede sandra bullock güzel oyunculuk çıkarmış.10/5

buyrun 05 avatar buyrun 05 06 Temmuz 2013 20:42:40

10

bu kadına aşığım

baran34 avatar baran34 23 Mart 2011 00:06:03

3

Maalesef ilk filmin gölgesinde kalmış. Senaryo kötüydü. Sandra Bullock'un oyunculuğuna eşlik edecek başka bir yıldızda olmayınca çok sönük geçmiş. Her ne kadar da aksiyon sahneleri olsada senaryo biz izleyenlere birşey ifade etmediğinden film çok yap ay kalıyor. 50 milyon dolar bütçeli filmden daha iyi şeyler beklerdik. Bir de kendi filmlerimizi acımadan eleştiriyoruz. Bu bütçe Mahsun Kırmızıgül, Nuri Bilge Ceylan yada Sinan Çetin'e verilse Oscar adaylığına yakışır filmler üretirler. Maalesef vakit doldurmaya değecek bir film bile değil... 

f_ebru_b avatar f_ebru_b 08 Şubat 2008 00:49:02

8

2.si sıktı artık zaten olay çözüldü.

Yandex.Metrica