Aşk Gibi Birşey

8,29

( 5 kişi yorum yaptı )

Aşk Gibi Birşey

(A Lot Like Love)

Sinema Filmi

2005

Genç kadınla erkeğin ilk tanışması uçakta gerçekleşir. Üniversiteden yeni mezun olan Oliver´in (Ashton Kutcher) çok yoğun bir iş takvimi, geleceğe yönelik büyük hayalleri vardır. Bu yüzden sürekli seyahat eder. En büyük hayali, iş hayatında başarıya ulaşırken özel hayatında da gerçek aşkı bulmaktır. Emily (Amanda Peet) ise özgür ruhlu bir genç kızdır. Daima içinden geldiği gibi hareket eder, en çılgın tutkularının peşinde koşmaktan çekinmez.

İki farklı hayat tercihi... Birbiriyle uyumsuz iki bakış açısı... Oliver ile Emily´nin hayatı çeşitli dönemlerde kesişir gibi olur ama birbirlerine ait olmadıkları açıkça ortadadır. Beraber yapamadıkları halde birbirlerinden tamamen de ayrılamazlar.

İkisinin de kariyeri sürekli değişir, farklı ilişkiler yaşarlar. Çeşitli yıllarda ve çeşitli kentl erde karşılaşmaya ve birbirlerini bulmaya devam ederler. Ancak aşklarını itiraf etmelerini engelleyen, ikisini sürekli ayrı tutan esrarengiz bir güç var gibidir. Aynı zamanda da sebebi açıklanamaz şekilde birbirlerine doğru çekildiklerini hissetmektedirler.

Beraber oldukları zamanlarda birbirleriyle konuşurken, gülüp eğlenirken garip bir huzur duyarlar. Sanki kaderlerinde beraber olmak vardır. Peki, bu kadar iyi anlaştıkları halde Oliver ile Emily´i sonsuza dek sürecek romantik bir ilişki yaşamaktan alıkoyan nedir?

Oliver ile Emily kendi hayatlarının bireysel patikalarında ilerlemeye devam ederken "A Lot Like Love"da anlatılan aşk öyküsü de New York, Los Angeles ve San Fransisco´da modern aşkın dolambaçlı yollarında sürer gider.

Touchstone Pictures´ın sunduğu "A Lot Like Love - Aşk Gibi Birşey"in yönetmenliğini Nigel Cole üstlendi. Senaryosunu Colin Patrick Lynch yazdı. Yapımcılığını Armyan Bernstein ile Kevin Messick gerçekleştirdi. Başrollerinde Ashton Kutcher, Amanda Peet, Kathryn Hahn, Ali Larter, Taryn Manning, Tyrone "Ty" Giordano, Gabriel Mann ve Jeremy Sisto kamera karşısına geçti.

Filmin görüntü yönetmenliğini "Shall We Dance" ve "The Full Monty"den tanıdığımız John De Borman üstlendi. Prodüksiyon tasarımlarını Tom Meyer (Catch That Kid, Blue Crush); kostüm tasarımlarını Alix Friedberg (Cursed, Around The Bend) hazırladı. Kurgusunu ise "13 Going on 30" adlı filmdeki çalışmasıyla adını duyuran Susan Littenberg gerçekleştirdi.

Oynayanlar

Amanda Peet Amanda Peet Emily Friehl
Ashton Kutcher Ashton Kutcher Oliver Geary
Taryn Manning Taryn Manning Ellen Martin
Aimee Garcia Aimee Garcia Nicole
Lee Garlington Lee Garlington
Birdie M. Hale Birdie M. Hale
James Read James Read Brent Friehl
Figen Sümeli Figen Sümeli Amanda Peet Seslendirmesi
Çiğdem İkiz Çiğdem İkiz None
Gökhan Akçakara Gökhan Akçakara Türkçe Seslendirme
Mesut Uz Mesut Uz Türkçe Seslendirme
Esin Karakaya Esin Karakaya Türkçe Seslendirme
İnan Ambarkütük İnan Ambarkütük Türkçe Seslendirme
Özlem Denizci Özlem Denizci Türkçe Seslendirme
Tugay Erverdi Tugay Erverdi Türkçe Seslendirme
Zeynep Ateşer Zeynep Ateşer Türkçe Seslendirme
Utku Görkem Utku Görkem None

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (5)

cerenim9 avatar cerenim9 04 Eylül 2008 14:03:09

senaryosu çok iyiydi...aşk, izleyene çok iyi geçti bence...en

capone avatar capone 18 Haziran 2008 10:04:06

8

ashton kutcher ın en güzel filmi.amamnda peet asi kız rolünde çok başarılı.çok güzel bir romantik komedi

f_ebru_b avatar f_ebru_b 04 Haziran 2008 21:54:06

10

mükemmel bi romantik komedi olmuş.gerçekten arkadaşların dediği gibi aşk daha güzel anlatılamazdı

ernztrk 12 Eylül 2007 12:42:09

10

cok güzel bi filmdi tam bi romantik komedi ya esprileri insana kahkahalar attırmıyo ama insanı gülümsetiyo cok sempatik bi film:)

arkeolog avatar arkeolog 26 Kasım 2006 16:19:11

10

çok ii bi film eleştiri yapmaya gerek yok aşk bundan ii hiçbişe ifade edemez

Yandex.Metrica