Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kurtlar İmparatorluğu (L empire Des Loups)

Kurtlar İmparatorluğu

8,11

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 27 Mayıs 2005 2 Saat 8 Dk Aksiyon Gerilim Dram Aksiyon, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 4.4

Yönetmen: Chris Nahon Chris Nahon

Ülke: fransa

Gişe: 205.430

Oyuncular: Emre Kınay, Albert Dray, Etienne Chicot, Patrick Floersheim, Didier Sauvegrain, Philippe Bas, Laura Morante, Jocelyn Quivrin, Arly Jover, Jean Reno Devamını Gör...

Konusu : Üst düzey bir devlet görevlisinin eşi olan Anna Heymes, amnezi ve hallusinasyon nöbetleri geçirmektedir. İki polis memuru, Nerteaux ve Schiffer, Paris’te Türk mahallesinde üç tane kaçak Türk işçi kadının sadist bir şekilde öldürülmesi davasını araştırmaktadırlar. Nerteaux’nun amacı cinayetleri durdurmak iken, diğer polisin amacı daha farklıdır… Ekim ayında çekimleri İstanbul ve Kapadokya’da tamamlanan filmin romanı Türkiye’de uzun bir süre en çok satanlar listesinin zirvesinde yer aldı. Kitap sadece Türkiye’de 28 baskı yaptı.nouvelles

10 Ocak 2019 22:51

Kitabını okudum mükemmeldi. Filmini de izledim ama pek kitapla alakası yok filmin. Film fena değildi ama şiddetle kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Cevap Yaz

aysenazan

22 Ocak 2018 12:05

Kurtlar İmpratorluğu'nun yazarı Grange bu kitap ile ilgili olarak yaptığı araştırmaların sonucunda hayatına mal olabilecek bilgiler elde ettiğini de söylemişti.

Cevap Yaz

aysenazan

22 Ocak 2018 11:58

Grange'nin kaleminden çıkmış müthiş, sarsıcı bir roman. Sinemaya aktarılmasında bazı eksiklikler gözüme çarpmadı değil. Kitabını okurken daha heyecanlıydı. Ama yine de başarılı bir filmdi. Göçmenlik, kaçak işçilik gibi konular üzerinde farkındalık oluşturabilecek bir film. Yakın tarihimizdeki bazı gerçekleri çarpıcı bir şekilde anlatmış. Yazar Grange'nin bu kitap için Türkiye'de uzun süre araştırma yaptığını duymuştum. Ancak filmin çekiminde galiba bazı sıkıntılar yaşanmış Emre Kınay bu filmi izlemeyin demişti. Sonuç olarak güzel bir romandan, güzel bir film çıkmış. Yalnız filmde tek kafama takılan Jean Reno'nun sarı saçları ve havai gömlekleriydi. Neden böyle bir seçim yapıldı anlamayadım doğrusu.

Cevap Yaz

narsist

17 Şubat 2009 14:02

kitapla uyumlu olduğu için büyük bir zevkle izledim. mükemmel bir polisiye film daha...

Cevap Yaz

Yuxel1907

7 Aralık 2007 01:03

Mükemmel bir film..

Cevap Yaz

xverso_916

17 Mayıs 2005 15:55

kitabını okudum asırı beendim ama umarım filmle kitabı ayrıştırmamışlardır we kızıl nehirlerdeki hayal kırıklıına uuramam ,kitabı şiddetle öneriorum çok güsel grangé den zaten kötü bi kitap beklenemes :))

Cevap Yaz
Yandex.Metrica