Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kır Zincirlerini (Danny the Dog)

Kır Zincirlerini

8,08

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Haziran 2005 1 Saat 43 Dk Aksiyon Polisiye Gerilim Dram Aksiyon, Polisiye, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 7.3

Yönetmen: Louis Leterrier Louis Leterrier

Ülke: fransa, ABD, ingiltere

Oyuncular: Morgan Freeman, Bob Hoskins, Jet Li, Kerry Condon, Dylan Brown, Michael Jenn, Phyllida Law, Vincent Regan, Mazlum Kiper, Tamer Hassan Devamını Gör...

Konusu : Çok küçük yaşlardan beri yalnızca bir tek adamın sizi beslediğini, büyüttüğünü, ilgilendiğini düşünün... Başka bir çocukla hiç bağlantınız olmadığını, okula hiç gitmediğinizi, hiçbir şey öğrenmediğinizi hayal edin. Tüm dünyanın bu adamın size öğrettikleri olduğunu zannettiğinizi düşünün. Hiç sevgiyi tatmadığınızı hatta sevginin hiçbir şekline tanık olmadığınızı düşünün. Yalnızca o adamın size verdiği sevginin ne olduğunu bildiğinizi düşünün. Hiçbir şekilde ödüllendirilmediğinizi ve her şeyi öğrendiğiniz bu adam dışında kimsenin ne düşündüğünü ve ne yaptığını bilmediğinizi... Tüm size öğretilenlerin aslında başka insanlara acı vermekten ibaret olduğunu düşünün... Şimdi onun hayatı hakkında biraz bilgi edindiniz. Danny’e rastladığımızda 30 yaşındaydı. Kendisini büyüten adam Bart’ın ofisinin yeraltındaki küçük bir katında yaşıyordu. Bir öldürme makinesi olarak eğitilmişti. Bart onun sahibiydi. Bart onu annesinden çok küçük yaşta almış ve bir ölüm makinesi olarak yetiştirmiştir. Tüm hayatı yaşadığı bu yeraltındaki odadır. Ve ne zaman ihtiyaç duysa Bart’a onun öğrettiği şekilde hizmet etmektedir. Bart hayatını para satarak kazanan bir tefeciydi. Bazen borç verdiği insanlar geri ödemekte zorluk çekiyor ya da gecikiyorlardı. İşte o zaman Danny devreye giriyor ve Bart’ın ona öğrettiği şekilde parayı alıyordu. Danny kısacası Bart’ın silahıydı. Bir köpek gibi yetiştirilmişti. Efendisine sorgusuz sualsiz her şart altında hizmet ediyor ve her denileni yapıyordu. Ta ki Bart bir gün kin tutan müşterilerinden biri tarafından tuzağa düşürülene dek. Danny Bart’ın yokluğunda kendisini yalnız ve kaybolmuş hisseder. Çatışmadan sonra Sam Danny’e kucak açar. Sam ve üvey kızı Victoria nazik, insancıl ve sevgi dolu insanlardır. Danny evdeki ilk gününü, korkusundan yatağın altında saklanarak geçirir. Victoria konservatuarda öğrenim görmektedir ve Sam de sanatçı ruhlu bir adamdır. Danny’e sevginin ne olduğunu öğretirler. Bart bunu tadmasına asla izin vermemiştir. Danny Bart’ın öldüğüne inanmaktadır ve yeni bir hayata adapte olması onun gibi sevgiye aç bir varlık için çok da zor olmaz. Fakat Bart ölmemiştir. “Köpeğini” geri almak için döndüğünde Danny’nin eski ve yeni hayatı birbirine girer.fahri.07

13 Temmuz 2016 17:18

Filmi sinemada izledikten sonra bir süre filmin etkisinde kaldığımı hatırlıyorum.filmin senaryosu çok iyi işlenmiş ve oyuncular iyi seçilmiş.özellikle Jet li'nin oyunculuğuna bayıldım ayrıca Morgan Freeman ve Bob Hoskins'in oyunculuğuda süperdi.filmin aksiyonu bi yana dramatik yönüde oldukça etkileyici bişekilde işlenmiş.yalnız filmde sonlara doğru bi kopukluk var.Sam (Freeman) Bart'ın kafasına saksı vurduktan sonra birden konser salonu sahnesine geçildi.Kafasına saksı vurulan Bart amcaya ve adamlarına ne oldu?filmdeki bu kopukluğa bi anlam veremedim.bence filmin tek eksisi bu.bunun haricinde mükemmel film.mutlaka izlenmeli.10/10

Cevap Yaz

ali87

11 Mart 2015 12:15

çok iyi film

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

4 Aralık 2012 13:16

Beğenmediğim saçmasapan bir film.

Cevap Yaz

beyazambak

28 Ekim 2012 12:03

Çok ilginç ve güzel bir film. Bir çocuk, onun bilinçaltı, bir insanın köpek gibi eğitilmesi...İzlerken gerçekten beni etkileyen bir film. İzlenmesi gereken bir film.

Cevap Yaz

engin yüksel

6 Mart 2012 21:11

gerek dövüş sahneleri gerekse duygu yüklü sahneleriyle izlenebilen bir film 7/10

Cevap Yaz

diloban

20 Ekim 2009 21:14

çok güzel ve etkileyici

Cevap Yaz

deep_impact

9 Eylül 2009 13:38

hakikaten çok tatlı film. tekrar tekrar izlenir. müziğin insan hayatına nasıl etkileri olabileceğini çok değişik şekilde anlatmış. oyuncuların performansları bi harika. çok iyi film..

Cevap Yaz

sinan05

1 Eylül 2009 02:27

annesi gözlerinin önünde öldürülen bir çocuk,daha sonra onu her istediğini yapması için,ona itaat etmesi için yani onu çıkarları için kullanmak için onu bir köpek gibi eğitmiş bir amca ve onun her dediğini yapan bir adam.

Bir gün amcası ile gittikleri bir alacak meselesi sayesinde tanıştığı kör bir piyanist,annesi de bir piyanist olduğu için Jet Li'nin dikkatini çeken bu kör piyanistin sayesinde eski yaşamından ayrılarak piyanist ve piyanistin üvey kızıyla bir yaşam sürdürmeye çalışan kahramanımızı kör piyanist onu eğitmeye başlamıştır,ona ilk önce ana kelimeleri,yiyecekleri,çevresindeki şeyleri öğretmiştir ve evdeki piyanistin kızıyla küçükte olsa aralarında bir yakınlaşma başlamıştır,ama eski hayatı onun peşini bırakmayarak amcası tarafından yine eski haline getirildi.

Ama kahramanımız eski olayları bir daha yaşamamak için piyanistin yanına geri döner.Buradada rahat bırakmazlar,amcası adamlarını kahramanımızın üstüne salarak onu öldürebileceğini sanan amcası yine hüsrana uğrayarak bu sefer onu kendi öldürmeye gelir.kahramanımız annesinin katilinin amcası olduğunu öğrenmiştir.amcası öldürmeye geldiğinde kahramanımız sinirleri çok bozulmuşştur,çünkü eski olanları,annesine yapılanları hatırlayarak çılgına döner ve amcasını öldürmeye kararlıdır.ve bir de amcasının annesine karşı söylediği çirkin laflar kahramanımızı daha da çileden çıkartır ve onu öldürmeyi kafasına koymuştur,ama piyanist bu amcasının bu sözleri onu delirtmek için söylediğini söyleyerek onun katil olmasını engellemek ve amasının çenesini kapatmak için başına bir cisim vurarak öldürür.gerçekten güzel bir film olmuş,jet li'nin olduğu her film ayrı bir tattır zaten. 

Cevap Yaz

mustimm

19 Temmuz 2009 14:51

Jet lee varsa fazla söze gerek yok bence ...dövüşün yan ında aile duygusu sevgi,anne bağı ve en önemlisi insan olmanın ayrıcalıkları...!

Cevap Yaz

raskolnikov19@hotmai

16 Mart 2009 00:44

luc besson dan yine insanı anlatan bir film.konusu ve senaryosunun işlenişi itibarı ile çok güzel.hayatı bilmeyen sadece köpek gibi yetiştirilerek menfaatler uğruna kullanılan bi adamın hayatı öğrenme çabası ve galip gelmesi...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica