Kır Zincirlerini

8,08

( 15 kişi yorum yaptı )

Kır Zincirlerini

(Danny the Dog)

Sinema Filmi

2005

Çok küçük yaşlardan beri yalnızca bir tek adamın sizi beslediğini, büyüttüğünü, ilgilendiğini düşünün... Başka bir çocukla hiç bağlantınız olmadığını, okula hiç gitmediğinizi, hiçbir şey öğrenmediğinizi hayal edin. Tüm dünyanın bu adamın size öğrettikleri olduğunu zannettiğinizi düşünün. Hiç sevgiyi tatmadığınızı hatta sevginin hiçbir şekline tanık olmadığınızı düşünün. Yalnızca o adamın size verdiği sevginin ne olduğunu bildiğinizi düşünün. Hiçbir şekilde ödüllendirilmediğinizi ve her şeyi öğrendiğiniz bu adam dışında kimsenin ne düşündüğünü ve ne yaptığını bilmediğinizi... Tüm size öğretilenlerin aslında başka insanlara acı vermekten ibaret olduğunu düşünün...

Şimdi onun hayatı hakkında biraz bilgi edindiniz. Danny’e rastladığımızda 30 yaşındaydı. Kendisini büyüten adam Bart’ın ofisin in yeraltındaki küçük bir katında yaşıyordu. Bir öldürme makinesi olarak eğitilmişti. Bart onun sahibiydi.

Bart onu annesinden çok küçük yaşta almış ve bir ölüm makinesi olarak yetiştirmiştir. Tüm hayatı yaşadığı bu yeraltındaki odadır. Ve ne zaman ihtiyaç duysa Bart’a onun öğrettiği şekilde hizmet etmektedir.

Bart hayatını para satarak kazanan bir tefeciydi. Bazen borç verdiği insanlar geri ödemekte zorluk çekiyor ya da gecikiyorlardı. İşte o zaman Danny devreye giriyor ve Bart’ın ona öğrettiği şekilde parayı alıyordu. Danny kısacası Bart’ın silahıydı. Bir köpek gibi yetiştirilmişti. Efendisine sorgusuz sualsiz her şart altında hizmet ediyor ve her denileni yapıyordu. Ta ki Bart bir gün kin tutan müşterilerinden biri tarafından tuzağa düşürülene dek.

Danny Bart’ın yokluğunda kendisini yalnız ve kaybolmuş hisseder. Çatışmadan sonra Sam Danny’e kucak açar. Sam ve üvey kızı Victoria nazik, insancıl ve sevgi dolu insanlardır. Danny evdeki ilk gününü, korkusundan yatağın altında saklanarak geçirir. Victoria konservatuarda öğrenim görmektedir ve Sam de sanatçı ruhlu bir adamdır. Danny’e sevginin ne olduğunu öğretirler. Bart bunu tadmasına asla izin vermemiştir. Danny Bart’ın öldüğüne inanmaktadır ve yeni bir hayata adapte olması onun gibi sevgiye aç bir varlık için çok da zor olmaz. Fakat Bart ölmemiştir. “Köpeğini” geri almak için döndüğünde Danny’nin eski ve yeni hayatı birbirine girer.

Oynayanlar

Jet Li Jet Li Danny
Morgan Freeman Morgan Freeman Sam
Bob Hoskins Bob Hoskins Bart
Kerry Condon Kerry Condon Victoria
Vincent Regan Vincent Regan Raffles
Dylan Brown Dylan Brown Lefty
Tamer Hassan Tamer Hassan Georgie
Michael Jenn Michael Jenn Wyeth
Phyllida Law Phyllida Law Ünlü Bayan
Georgina Chapman Georgina Chapman Fahişe
Mazlum Kiper Mazlum Kiper Türkçe Seslendirme
Sedina Balde Sedina Balde swimming pool fighter
Scott Adkins Scott Adkins swimming pool fighter

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Vizyonda Kaldığı Hafta 17 Hafta

Son Yorumlar (15)

fahri.07 avatar fahri.07 13 Temmuz 2016 17:18:58

10

Filmi sinemada izledikten sonra bir süre filmin etkisinde kaldığımı hatırlıyorum.filmin senaryosu çok iyi işlenmiş ve oyuncular iyi seçilmiş.özellikle Jet li'nin oyunculuğuna bayıldım ayrıca Morgan Freeman ve Bob Hoskins'in oyunculuğuda süperdi.filmi n aksiyonu bi yana dramatik yönüde oldukça etkileyici bişekilde işlenmiş.yalnız filmde sonlara doğru bi kopukluk var.Sam (Freeman) Bart'ın kafasına saksı vurduktan sonra birden konser salonu sahnesine geçildi.Kafasına saksı vurulan Bart amcaya ve adamlarına ne oldu?filmdeki bu kopukluğa bi anlam veremedim.bence filmin tek eksisi bu.bunun haricinde mükemmel film.mutlaka izlenmeli.10/10

ali87 avatar ali87 11 Mart 2015 12:15:32

çok iyi film

Hakan_Irızak avatar Hakan_Irızak 04 Aralık 2012 13:16:55

4

Beğenmediğim saçmasapan bir film.

beyazambak avatar beyazambak 28 Ekim 2012 12:03:11

10

Çok ilginç ve güzel bir film. Bir çocuk, onun bilinçaltı, bir insanın köpek gibi eğitilmesi...İzlerken gerçekten beni etkileyen bir film. İzlenmesi gereken bir film.

engin yüksel avatar engin yüksel 06 Mart 2012 21:11:03

7

gerek dövüş sahneleri gerekse duygu yüklü sahneleriyle izlenebilen bir film 7/10

diloban avatar diloban 20 Ekim 2009 21:14:10

çok güzel ve etkileyici

Yandex.Metrica