Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

AliiiGöztepe

25 Mart 2013 23:09

Öncelikle rahmetli Baki Tamer'in izlediğim ilk başrol ve rahmetli yönetmen Çetin Karmanbey'in izlediğim ilk filmi. Filme gelirsek orta ayar bir film çocuk oyuncu Tanju Eraslan filmde resmen başrol oynamış. Cambaz zincir kıran adam rolündede Kadir Savun iyidi ama filme asıl renk katan karakter kötü adam rolüyle. Ahmet Tarık Tekçe olmuş çok iyi film olmasada yinede göz atılabilir bu filme.!

Cevap Yaz

kamilzafer

26 Kasım 2012 11:54

Bu filme ne dense az.Şimdikinin 5 kuruşu etmez.Yazık etmişler 88 dakikalık film şeridine.Bir kere Ali rolüne pek sığmamış T.Eraslan.Seslendirmesi çok gıcık.Zaten elle tutulur tarafı yok hepten soğutmuşlar vatandaşı.Müziği bildiğimiz Ali şarkısı.Akıl var mantık var bu çocuk Ali'ye aşklı maşklı o şarkı uymuş mu,tövbe bismillah.F.Girik,B.Tamer,E.Kazançel,A.T.Tekçe filmin yarısında yoklar.Kadir usta hem gaddar hem insani rolde,nasıl oluyorsa ? O erkeksi görünümü ve fileto görüntüleriyle dansözlükten nasibini almamış G.Beyhan'dan berbat bir dansöz yaratmışlar.G.Beyhan'a yaptırılacak en son iş dansözlük olsa gerek.Kendisini bu hale sokanlar doğrusu ayıp etmişler.Ayrıca rol zafiyetleri de var.Belirteyim ki kendisi çok sevdiğim bir sanatçıdır.Onu bir katakulliyle filetodan hızlı çekim oynatan pis sırıtışlı meyhaneci seçimi şimdi ki zaman tabiriyle tam bir "Cast" harikası.Dahası,dağıttıkları o meyhaneden gideceklerine oturup kafa çekmeleri de on puanlık bir olay ? Çelişki çok.Fatma'nın seri bir şekil de hapishaneye düşmesi,iki kadın mahkuma iç çamaşırlı kavga ettirilmesi,koğuşta topuklu ayakkabılar,kaçakçı amcanın yeğene tabanca dayaması,komşu Ahmet'in büyük bir cesaretle çamaşır asan Fatma'ya iş koyması vs. Ayrıca ben film de N.Terziyan falan görmedim.Yukarıda bir de rolüne polis komiseri demişler.Bir komiser var lakin N.Terziyan'a benzeme bile benzemiyor.Kendisini tanımıyorum fakat 3-5 film de gördüm,mutlak tanıyan çıkar.Fotosunu ekleyeceğim. Kısacası filmi seyrettik,beğenmediğimizi ha şöyle ha böyle dile getirdik lakin atsan atılmaz satsan satılmaz misali, " Ben böyle filmin içine ederim " dedirten siyah beyaz dönemimize ait filmlerimizden. Zafer ALGAN

Cevap Yaz

sultanhastası

12 Kasım 2007 20:35

Çok iyi bir film değil, Ali'yi oynayan çocuğun seslendirmesi sinir bozucu, Fatma Girik bu filmde çok az oynamış toplasan 15-20 dklık bir rolü var.

Cevap Yaz

sultanhastas?

12 Ekim 2007 13:50

Biraz saçma ve s?k?c? bir film gibi, Fatma Girik role hiç uymam?? çok yapmac?k oynuyor zaten toplasan 20-25 dakikal?k bir rolü var.

Cevap Yaz

frigo

16 Ekim 2006 09:21

akşam D yeşilçamda gösterildi bu film.>Benim için nostalji oldu.Rahmetli A.Tarık tekçe yi seyretmek fırsatını buldum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica