Can Dostlar

7,88

( 1 kişi yorum yaptı )

Can Dostlar

(House of D)

Sinema Filmi

2004

Filmin yapımcılığını Richard Lewis, Bob Yari ve Jane Rosenthal üstlenmiş. Filmin oyuncuları, Anton Yelchin, Robin Williams, David Duchovny, Tea Leoni, Erkah Badu, Frank Langella, Stephen Spinella, Orlando Jones, Magalie Amadei ve Zelda Williams. Yürütücü yapımcılar, Zanne Devine, Adam Merims ve Jeffrey Skolls.

“House of D” genç bir delikanlının (Anton Yelchin) bekâr annesi (Tea Leoni) ile birlikte yaşadığı, 70’lerin başlarındaki Greenwich kasabasında ergenliğe geçiş dönemini ve en iyi arkadaşı olan zeka özürlü okul hademesi (Robin Williams) ile arkadaşlığının bazen neşeli bazen hüzünlü hikâyesini anlatıyor. Hikâye, şimdi bir yetişkin olan bu adamın (David Duchovny) bugünkü ilişkilerinde yaşadığı sorunların çözümünü, geçmişinde ve 20. yüzyılın büyük bir kısmında kasaban ın tam ortasında yer alan Greenwich Kadın Tutukevi’ndeki gizemli bir kadınla (Erikah Badu) paylaştığı gizli ilişki de arayarak, o günlere geri dönmesi ile başlıyor.

East Village’da büyümüş olan yönetmen, yazar ve oyuncu David Duchovny’ye göre, gayet kişisel olan bu filmi yapmak için New York’a dönmek “eve dönmek” anlamını taşıyordu. Filmdeki lokasyonlar arasında New York ve çevresi ve Paris yer almakta.

“House of D”, görüntü yönetmenliğini Micheal Chapman’ın, yapım koordinatörlüğünü Lester Cohen’in, sanat yönetmenliğini Teresa Mastropierro’nun, set dekorasyonunu Jennifer Greenberg’in, kostüm tasarımını Ellen Lutter’in ve editörlüğünü Suzy Elmiger’in üstlendiği olağanüstü bir ekibi barındırıyor.

Firmalar

Avşar Film (Dağıtımcı)
Hasılat 28.726,5 TL
Toplam İzleyici 3.772
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (1)

xlxlmrtxlxl 18 Temmuz 2008 00:16:07

harika bir filmdi. özürlü bir insanı bu kadarmı iyi oynar filmi izlediğimde onun geröekten rol değilde gerçekten özürlü olduğunu hissettim. tek kelimeyle harika.herkese tavsiye ediyorum.

Yandex.Metrica