Gece Uçuşu

8,10

( 4 kişi yorum yaptı )

Gece Uçuşu

(Red Eye)

Sinema Filmi

2005

"Scream" serisinin yönetmeni Wes Craven´dan, yerden 9 bin metre yüksekte geçen heyecan yüklü bir gerilim çalışması… "Red Eye - Gece Uçuşu"nun baş rollerinde "The Notebook" ve "Wedding Crashers"tan tanıdığımız Kanadalı kadın oyuncu Rachel McAdams ile, "Batman Begins" filmindeki başarısıyla dikkat çeken İrlandalı aktör Cillian Murphy var.

Lisa Reisert (Rachel McAdams) uçmaktan nefret eder ama terör onu Miami´ye yaptığı bir gece uçuşunda beklemektedir.

Uçağa bindikten sonra yanındaki koltukta Jackson´ın (Cillian Murphy) oturacağını görmek Lisa için hoş bir sürpriz olur. Az önce havaalanı terminalinde rastlantı sonucu tanıştığı Jackson adlı bu gençl adamla iki kadeh içki içmişlerdir. Hatta aralarında kısa süreli de olsa kur yapma olayı bile yaşanmıştır.

Ancak uçak havalandıktan sonra Jackson gerçek yüzünü gösterir ve uçakta bulunuşunun gerçek sebebini göz korkutucu bir şekilde açıklar. Ülke Güvenliği Departmanı Başkan Yardımcısını öldürmek için düzenlenecek suikastte görevli bir ajandır ve bu suikastteki başarısının anahtarı Lisa olacaktır. Genç kadın işbirliği yapmayı kabul etmediği takdirde babası bir katil tarafından öldürülecektir. Bunun için Jackson´un katile sadece bir çağrı atması yeterlidir.

Yeryüzünden 9 bin metre yüksekte yol alan uçakta tuzağa düşen Lisa´nın kaçacak yeri yoktur. Babasının, diğer yolcuların ve kendi hayatını tehlikeye atmadan yardım istemesi de mümkün değildir. Gece uçuşu devam ederken Lisa önündeki zamanın azaldığını bilmekte; kendisini tutsak alan acımasız adamla başa çıkarak müthiş bir suikaste engel olmanın yolunu aramaktadır.

DreamWorks Pictures´ın sunduğu "Red Eye - Gece Uçuşu"nun yönetmenliğini Wes Craven üstlendi. Yapımcılığını Chris Bender ve Marianne Maddalena´nın gerçekleştirdiği filmin senaryosunu Carl Ellsworth yazdı. Baş rollerinde Rachel McAdams, Cillian Murphy, Brian Cox, Jack Scalia ve Jayma Mays´tan kurulu bir oyuncu kadrosu kamera karşısına geçti.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Toplam İzleyici 83.995

Son Yorumlar (4)

engin yüksel avatar engin yüksel 05 Şubat 2012 21:38:02

5

vasati bir aksiyon filmi yine de izlenebilir 5/10

capone avatar capone 23 Ağustos 2009 23:18:08

9

Gerilimi yüksek olan bir film.Wes Craven gene kalitesini ortaya koymuş.Rachel McAdams ve Cillian Murphy çok iyi.Mutlaka izleyin.

osman_srln avatar osman_srln 03 Haziran 2008 18:26:06

9

şu ana kadar izlediğim gerilim filmleri arasında en güzellerinden birisi herkese tavsiye ederim

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 11 Aralık 2007 18:32:12

10

CNBC-e'de rastladım, muhteşem bir film.. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Yandex.Metrica