Tatlı Cadı

7,07

( 0 kişi yorum yaptı )

Tatlı Cadı

(Bewitched)

Sinema Filmi

2005

Columbia Pictures’ın cezbedici romantik komedisi “Bewitched/Tatlı Cadı”ya başroldeki yıldız oyuncular Nicole Kidman, Will Ferrell, Shirley MacLaine ve Michael Caine bambaşka bir büyü katıyorlar. Televizyonun en unutulmaz ve sevilen dizilerinden birinden beyaz perdeye aktarılan filmin yönetmenliğini, aynı zamanda Delia Ephron’la birlikte ortak senarist olan Nora Ephron, yapımcılığını ise Douglas Wick, Lucy Fisher, Penny Marshall ve Nora Ephron gerçekleştiriyor.

Kaliforniya’nın San Fernando Vadisi’nde, Isabel (Nicole Kidman) kendini baştan yaratmaya çalışmaktadır. Saf ve iyi huylu bir cadı olan genç kadın, doğaüstü güçlerine başvurmayarak “normal” bir yaşam sürmeye kararlıdır.

Aynı sıralarda, şehrin öbür ucunda, uzun boylu ve yakışıklı aktör Jack Wyatt (Will Ferrell) kariyerini tekra r hizaya sokma mücadelesi vermektedir. Gözlerini 1960’ların sevilen sitcomu “Tatlı Cadı”nın yeni uyarlamasında fani koca Darrin rolüne dikmiştir.

Kader devreye girerek Jack ile İsabel’i tesadüfen karşılaştırır. Genç kadına ve kadının “Tatlı Cadı”nın orijinal TV versiyonunda Samantha rolünü üstlenmiş Elizabeth Montgomery’ninkine tıpatıp benzeyen burnuna anında vurulan Jack, yeni dizide Samantha rolünü İsabel’in üstlenebileceğine ikna olur.

İsabel de Jack’e çekim duyar çünkü onu birlikte bir yuva kurup, böylesine arzu ettiği normal yaşamı sürebileceği örnek fani erkek olarak görür. İkisinin de haklı olduğu, asla hayal bile edemeyecekleri şekillerde ortaya çıkar.

Başrollerini Nicole Kidman, Will Ferrell, Shirley MacLaine ve Michael Caine’in üstlendiği filmin diğer oyuncuları ise Jason Schwartzman, Kristin Chenoweth, Heather Burns, Jim Turner, Stephen Colbert, David Alan Grier ve Steve Carell. Filmi Nora Ephron yönetti, senaryosunu ise Nora Ephron ve Delia Ephron yazdı. Douglas Wick, Lucy Fisher, Penny Marshall ve Nora Ephron’ın yapımcılığını geçekleştirdiği filmin yönetici yapımcıları ise James W. Skotchdopole, Steven H. Berman ve Bobby Cohen. Filme John Lindley ASC görüntü yönetmeni, Neil Spisak yapım tasarımcısı, Mary Zophres ise kostüm tasarımcısı olarak imza atıyor. “Bewitched/Tatlı Cadı”nın kurgusu Tia Nolan’a müziği ise George Fenton’a ait.

Künye

Yönetmen Nora Ephron
Senaryo ,
Yapımcı Douglas Wick , Bobby Cohen
Müzik George Fenton
Görüntü Yönetmeni John Lindley
Vizyona Giriş Tarihi 26 Ağustos 2005
Süre 102 dk
Tür Duygusal, Fantastik, Komedi, Macera
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Aktör, Aktris, Aşk, Baba-Kız İlişkisi, Cadı, Daha Fazlası

Oynayanlar

Nicole Kidman Nicole Kidman Isabel Bigalow
Will Ferrell Will Ferrell Jack Wyatt
Shirley Maclaine Shirley Maclaine Iris Smythson
Michael Caine Michael Caine Nigel Bigelow
Jason Schwartzman Jason Schwartzman Ritchie
Kristin Chenoweth Kristin Chenoweth Maria Kelly
Heather Burns Heather Burns Nina
Jim Turner Jim Turner Larry
Stephen Colbert Stephen Colbert Stu Robison
David Alan Grier David Alan Grier Jim Fields
Victor Williams Victor Williams Polis Memuru
Murat Şen Murat Şen Türkçe Seslendirme
Berna Başer Berna Başer Nicole Kidman Seslendirmesi

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 915.926,0 TL
Toplam İzleyici 124.658
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica