Kalküta'nın  Çocukları

6,50

( 0 kişi yorum yaptı )

Kalküta'nın Çocukları

(Born Into Brothels)

Sinema Filmi

2004

Kalküta’nın Red Light (kırmızı ışık) bölgesinde en çok aşağılanan insanlar fahişeler değil, onların çocuklarıdır. Bu umutsuz yoksulluğun, aşağılanmanın içinde bu çocukların annelerinden kaçabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok az şansları vardır.

Born Into Brothels’ta yönetmenler Zana Briski ve Ross Kauffman, bu kötü mahallede çocukların nasıl büyüdüğünü, olanı biteni nasıl anlamaya başladıklarını ve o hayatın içindeki dönüşümlerini anlatıyor. Profesyonel bir fotoğrafçı olan Briski, kamerasıyla beraber gidip, dünyanın en umutsuz ve acımasız yerlerinden birinde yaşayan bu çocuklara dersler verip, içlerinde gizli kalan sanatsal yeteneği ortaya çıkarabilecek kıvılcımı ateşliyor.

Çocukların çekmiş olduğu fotoğraflar çok çarpıcı bir gözlemin ya da yeteneğin örnekleri olmayabilir ama çok daha derin, ahlaki olarak cesaret verici ve politik olarak çok değişkenler: sanat olaraksa çok özgürleştirici ve güçlendirici.

Duygusallıktan yoksun olarak ve göz yaşartan turist fotoğraflarına meydan okuyan Born Into Brothels, işin özüne iniyor. Briski yıllarını bu çocuklarla geçirdi ve onların hayatının bir parçası haline geldi. Fotoğrafları, ruhlarının bir prizması ve antropolojik tuhaflıklarının ve ilkel görselliklerinin yanında yadsınamaz yaratıcı bir ruhun gerçek kanıtlarıydılar.

Künye

Yönetmen Zana Briski , Ross Kauffman
Senaryo ,
Müzik John Mcdowell
Görüntü Yönetmeni Zana Briski
Vizyona Giriş Tarihi 14 Ekim 2005
Süre 85 dk
Tür Belgesel
Ülke Hindistan ABD
Etiketler Çocuklar, Fahişe, Fotografçı, Hindistan, Öğretmen

Firmalar

Barbar Film (Dağıtımcı)
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica