Vahşet Çetesi

8,37

( 1 kişi yorum yaptı )

Vahşet Çetesi

(Devil s Rejects)

Sinema Filmi

2005

"The Devil's Rejects" (Vahşet Çetesi), Rob Zombie'nin 2003 tarihli başarılı korku filmi "House of the 1000 Corpses"ın devamı niteliğinde. Film, karşılaştıkları herkese işkence etmeyi, onları sakat bırakmayı ve öldürmeyi kendilerine iş edinmiş bir grup tuhaf insanın hikayesini anlatıyor.

Polis, son yıllarda gerçekleşen cinayetlerden sorumlu tuttuğu Firefly ailesinin evine bir baskın düzenler. Anne Firefly baskında yakalanır; ancak ailenin diğer üyeleri Baby Firefly, Otis ve Kaptan Spaulding kaçmayı başarırlar. Şerif Wydell, kardeşinin ölümünün intikamını almak üzere Firefly ailesinin peşine düşer. Vahşi üçlü geçtikleri her yerde düzinelerce cesetler bırakarak yollarına devam ederler.

Ancak peşlerindeki sadece şerif değildir. Onları bulmayı saplantı haline getirmiş Ken Dywer ve kana su samış çetesi Texas Rangers da izlerini sürmektedir. Firefly ailesi, çareyi Kaptan Spaulding'in üvey kardeşi Charlie Altamont'a ait boş bir eğlence parkına sığınmakta bulur. Altamont, katliamlarına devam edebilmeleri için Firefly ailesine yardım eder. Peşine Şerif Wydell, Texas Rangers ve FBI'ı takmış Firefly ailesi için çember giderek daralmaktadır.

Tarzıyla korku klasiği "Texas Chainsaw Massacre" a benzetilen film, türün severlerinden olumlu eleştiriler aldı. Filmin, müzisyen yönetmen Rob Zombie'nin elinden çıkan soundtrack albümü de beğeni topladı.

Oynayanlar

Sid Haig Sid Haig James Cutter
Bill Moseley Bill Moseley Otis B.Driftwood
Sheri Moon Sheri Moon Vera-Ellen
William Forsythe William Forsythe Şerif John Quincy Wydell
Ken Foree Ken Foree Charlie Altamont
Matthew Mcgrory Matthew Mcgrory Tiny
Leslie Easterbrook Leslie Easterbrook Anne Firefly
Geoffrey Lewis Geoffrey Lewis Roy Sullivan
Priscilla Barnes Priscilla Barnes Gloria Sullivan
Dave Sheridan Dave Sheridan Ray Robson

Firmalar

Ans Production (Dağıtımcı)
Toplam İzleyici 10.323

Son Yorumlar (1)

rasim78 avatar rasim78 22 Haziran 2009 23:22:06

7

Aslında bu tür filmleri yorumlamak hoş olmasada gerçekten film olarak türünün başarılı bir örneği. Bol bol kıyım ve katliam..

Yandex.Metrica