Cennet Gibi

8,58

( 12 kişi yorum yaptı )

Cennet Gibi

(Just Like Heaven)

Sinema Filmi

2005

"Mean Girls" ve "Freaky Friday"in yönetmeni Mark Waters imzalı yeni romantik komedi "Just Like Heaven - Cennet Gibi"nin başrollerinde Reese Witherspoon (Legally Blonde, Sweet Home Alabama) ile Mark Ruffalo (13 Going on 30, Collateral) yer alıyorlar.

San Francisco´da bir apartman dairesi kiralayan David´in (Mark Ruffalo) istediği en son şey bir ev arkadaşıdır. Ortalığı henüz derleyip toplamıştır ki, ansızın Elizabeth (Reese Witherspoon) adlı genç bir kadın ortaya çıkar. Üstelik apartman dairesinin kendisine ait olduğunda ısrar etmektedir…David ortada büyük bir yanlış anlama olduğunu düşünür. Aniden görünen Elizabeth´in aniden ortadan kaybolmasına kadar da bu düşüncesi devam eder. Kapı kilitlerini değiştirmek de Elizabeth´i yıldırmaz. Kafasına göre David´i ziyaret eder . Üstelik sür ekli olarak ortaya çıkmakla kalmayıp, "Benim evimde nasıl kendi hayat tarzını kurarsın" diyerek sürekli David´i rahatsız etmektedir.

Elizabeth´in bir hayalet olduğuna ikna olan David, onun tamamen , geri gelmemecesine , "öteki tarafa" geçmesi için çaba harcamaya karar verir. Öte yandan Elizabeth de bu dünyaya ait olmayan birtakım yeteneklere sahip olduğunu fark etmiştir. Örneğin duvarların içinden geçebilmektedir. Ölmek üzereyken her nasılsa canlı kaldığına ve öbür dünyaya geçemediğine o da ikna olmuştur.

Elizabeth ile David kafa kafaya vererek, Elizabeth´in aslında kim olduğunu, şu anki durumuna nasıl geldiğinin ardındaki gerçeği araştırmaya başlarlar. Bu arada ilişkileri derinleşerek aşka dönüşür. Gelecekte beraber yaşamaya yönelik güzel hayaller kurmaya bile başlamışlardır. Bu hayallerinin yok olup gitmemesi için önlerinde ne yazık ki çok az zaman kalmıştır.

DreamWorks Pictures´ın sunduğu "Just Like Heaven - Cennet Gibi"nin yönetmenliğini Mark Waters üstlendi. Fransız yazar Marc Levy´in "If Only It Were True - Keşke Gerçek Olsa" adlı kitabından uyarlanan senaryosunu Peter Tolan ile Leslie Dixon yazdı. Yapımcılığını Laurie MacDonald, Walter F. Parkes ve David Householter gerçekleştirdi.

Filmin başrollerindeki Reese Witherspoon - Mark Ruffalo ikilisine yardımcı rollerde Donal Logue, Dina Waters, Ben Shenkman ve Jon Heder eşlik etti.

Oynayanlar

Reese Witherspoon Reese Witherspoon Elizabeth Masterson
Mark Ruffalo Mark Ruffalo David Abbott
Donal Logue Donal Logue Jack Houriskey
Dina Spybey Dina Spybey Abby Brody
Ben Shenkman Ben Shenkman Dr. Brett Rushton
Ivana Milicevic Ivana Milicevic Katrina
Caroline Aaron Caroline Aaron Grace
Rosalind Chao Rosalind Chao Fran
Ron Canada Ron Canada Dr. Walsh
Aydoğan Temel Aydoğan Temel Donal Logue Seslendirmesi

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.016.257,0 TL
Toplam İzleyici 139.118
Vizyonda Kaldığı Hafta 18 Hafta

Son Yorumlar (12)

black_eagle_47 avatar black_eagle_47 22 Eylül 2013 02:34:44

7

İzlediğim tek romantik komedi diyebilirim. Güzel bir yapım.

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 09:58:11

7

 izlenebilir filmler kategorisinde hoş bir yapım 7/10

grübchen avatar grübchen 04 Ağustos 2010 16:01:08

süper olmuş

shule avatar shule 02 Nisan 2008 13:33:04

10

konusu çok hoşuma gitti.oyunculardan biri olan reese witherspoon'u her zaman beğenirdim bu filmdede çok başarılı... işte aşk bu olsa gerek....!!!!! çok etkisinde kalmiştim ve tekrar tekrar izledim izlemeyen varsa dvd sine ulaşın ve mutlaka izleyin...  tavsiye benden yorumlar sizden. 

narincisferi 11 Mart 2008 22:33:03

izlemediyseniz geç kalmışsınız

coll avatar coll 03 Mart 2008 09:16:03

10

Reese Witherspoon'un oyunculuğunu çok beğeniyorum.filme kendi havasınıda katınca harika birşey çıkmış ortaya.çok güzel bir yapım olmuş...

Yandex.Metrica