Kiss, Kiss, Bang, Bang

7,84

( 2 kişi yorum yaptı )

Kiss, Kiss, Bang, Bang

(Kiss, Kiss, Bang, Bang)

Sinema Filmi

2005

Harry Lockhart (ROBERT DOWNEY JR.) aslında düzgün bir adamdır. Evet, küçük çaplı bir hırsızdır ve hayatta eskimeye yüz tutmuş cazibesi ve çarpık iyimserliğiyle oradan oraya savrulmaktadır, ama, doğru olanı yapmak istemekter. Sadece bunu nasıl yapacağını tam olarak bilemez.

Harry’nin mütemadiyen ters giden talihi, New York’ta bir oyuncak mağazasında ortağıyla birlikte vakitsiz bir Noel alışverişi yaptıkları sırada alarmın partilerini bölmesiyle iyiye doğru dönüş yapar. (Evet, sorun var gibi görünüyor, ama siz okumaya devam edin). Harry deli gibi polisten kaçarken, farkında olmadan bir Hollywood dedektif filminin seçmelerinin yapıldığı yere dalar, ve göz açıp kapayıncaya kadar, yapımcı onu Los Angeles’a kameralı çekim denemesine götürür.

Her türlü insanla dolu şehirde yapayalnız kalan Harry, “kendisini kameralı seçmelere hazırlaması” için özel dedektif Perry van Shrike’a (VAL KILMER), bir başka deyişle “Eşcinsel Perry”ye başvurur. Eşcinsel Perry acımasız, sert, ve evet doğru tahmin ettiniz, eşcinseldir. Ayrıca, dedektifmiş gibi davranarak oyunculuk yeteneğini geliştirmeye çalışan Harry’ye karşı da oldukça tahammülsüzdür.
Dedektif taklidi yapan, oyuncu adayı bir hırsız ile onun yardımına ihtiyaç duyan aktris adayı Harmony Faith Lane’in (MICHELLE MONAGHAN) yollarının kesişmesi elbette kaderin bir cilvesidir.


Bir polisiye roman serisinin çetin ceviz özel dedektifi Jonny Gossamer, Harmony’nin kahramanı ve rüyalarını gerçekleştirmek için Hollywood’a taşınma nedenidir... ama bir kaç yıl ve çok sayıda ret cevabından sonra, genç kadın en iyi günlerinin belki de geride kaldığı acı gerçeğiyle yüzleşmektedir.

Harmony’nin kızkardeşinin gizemli intiharı, Harry ve Eşcinsel Perry’nin araştırdığı görünüşte ilgisiz davayla kesişince, üçlü kendilerini gerçek bir cinayet davasının içinde bulurlar. Cesetler tekrar tekrar yüzeye çıkar... uzun zamandır gömülü aile sırları yaşanan kaosa eklenir... ve Los Angeles’a bedava tatil olarak başlayan gezi Harry’nin morga sadece gidiş biletine dönüşebilir.

Eğer hayatta kalıp, Harmony’nin istediği kahraman olmak istiyorsa, Harry’nin isteksiz Eşcinsel Perry’yi davayı çözmesine yardımcı olması için ikna etmesi gerekmektedir. Harry’nin sert adam Jonny Gossamer’ın fiyakasından biraz esinlenmeye ihtiyacı vardır. Ve ufak bir doz şansın –yoksa talih mi demeli?– da zararı olmaz tabi.

Senarist Shane Black (“The Last Boy Scout”, “Lethal Weapon/Cehennem Silahı”) aksiyon-komedi-gerilim “Kiss Kiss, Bang Bang”le ilk yönetmenlik sınavını veriyor. Filmin oyuncuları ise Robert Downey Jr. (“Gothika”, “The Singing Detective”), Val Kilmer (“Alexander/Büyük İskender”, “Wonderland”) ve Michelle Monaghan (“The Bourne Supremacy/Geçmişi Olmayan Adam 2”).

Künye

Yönetmen Shane Black
Senaryo ,
Müzik Scott Hardkiss
Görüntü Yönetmeni Michael Barrett
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 25 Kasım 2005
Süre 103 dk
Tür Aksiyon, Gerilim, Gizem, Komedi, Polisiye
Ülke ABD

Oynayanlar

Robert Downey Jr. Robert Downey Jr. Harry Lockhart
Val Kilmer Val Kilmer Gay Perry
Michelle Monaghan Michelle Monaghan Harmony Faith Lane
Corbin Bernsen Corbin Bernsen Harlan Dexter
Dash Mihok Dash Mihok Bay Frying Pan
Larry Miller Larry Miller Dabney Shaw
Rockmond Dunbar Rockmond Dunbar Bay Fire
Shannyn Sossamon Shannyn Sossamon Pembe Saçlı Kız
Angela Lindvall Angela Lindvall Flicka
Ali Hillis Ali Hillis Marleah
Oya Prosçiler Oya Prosçiler Ariel Winter Seslendirmesi
Ariel Winter Ariel Winter
Sefa Zengin Sefa Zengin Evan Parke Seslendirmesi
Evan Parke Evan Parke
Özgür Ünsal Özgür Ünsal Indio Falconer Downey Seslendirmesi
Indio Falconer Downey Indio Falconer Downey Harry Lockhart (küçük)
Faruk Akgören Faruk Akgören Rockmond Dunbar Seslendirmesi
Uğur Taşdemir Uğur Taşdemir Dash Mihok Seslendirmesi
Nüvit Candaner Nüvit Candaner Corbin Bernsen Seslendirmesi
Oya Prosçiler Oya Prosçiler Michelle Monaghan Seslendirmesi
Sungun Babacan Sungun Babacan Val Kilmer Seslendirmesi
Ali Ekber Diribaş Ali Ekber Diribaş Robert Downey Jr Seslendirmesi
Berrak Kuş Berrak Kuş Ali Hillis Seslendirmesi

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 151.892,0 TL
Toplam İzleyici 17.640
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (2)

gecedensonra avatar gecedensonra 08 Haziran 2011 16:44:06

7

standart sıradan bir yeni çevrim daha. izlemedim diye üzülmeyin .. filmde gay rolü oynayan val kilmer ı takdir etmek lazım  aldığı onca kilo ile rolünün hakkını çok iyi vermiş doğrusu.

yavuzguner 10 Eylül 2007 16:28:09

çok süper film

Yandex.Metrica