Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gerçek Dedikodu (Rumor Has It...)

Gerçek Dedikodu

7,21

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 13 Ocak 2006 1 Saat 36 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi
IMDb puanı: 5.1

Yönetmen: Rob Reiner Rob Reiner

Ülke: ABD

Gişe: 139.650

Oyuncular: Rob Lanza, Mike Vogel, Mena Suvari, Christopher McDonald, Richard Jenkins, Mark Ruffalo, Shirley MacLaine, Kevin Costner, Jennifer Aniston, Andy Milder Devamını Gör...

Konusu : Sarah Huttinger (JENNIFER ANISTON) bunalımdadır. Erkek arkadaşı Jeff’le (MARK RUFFALO) evlenmeyi kabul etmişse de, bundan ölesiye korkmaktadır. Gazetecilik kariyeri “The New York Times’ın ölüm ilanlarını yazmaktan ibarettir. Şimdi de, kızkardeşi Annie (MENA SUVARI) tenis partneriyle evlenmeye karar verdiği için, Sarah’ın düğüne katılmak üzere memleketi Kaliforniya Pasadena’ya dönmesi gerekmektedir…bu da ailesiyle vakit geçirmek anlamına gelmektedir. Sarah kendini bildi bileli tenis tutkunu Pasadena camiasının kara koyunu olmuştur. Babası Earl (RICHARD JENKINS) onu çok sevse de hiçbir zaman gerçekten anlayamamıştır. Annesinin ölümünden sonraysa babası ile birbirlerinden gitgide uzaklaşmıştırlar. Sarah için, eve gitmek, önünde uzanmasından korktuğu sıkıcı, yerleşik hayatı kuş bakışı izlemek gibidir. Bu geziyi katlanılabilir kılan tek şey asabi anneannesi Katharine’le (SHIRLEY MacLAINE) olabilme fırsatıdır. Katharine yanlışlıkla ağzından, ailede evlilik öncesi korkuyu ilk yaşayanın Sarah olmadığını kaçırır: Aslında, Sarah’ın merhum annesi de 30 yıl önce Sarah’nın babasıyla evlilik arifesinde gizemli bir genç adamla kaçmıştır. İlginçtir ki, aynı dönemlerde annesinin ayarttığı genç bir adamla kaçan bir genç kadınla ilgili dedikodu, Pasadena’da muazzam bir skandal yaratmıştır. Dedikodu önce bir kitaba, ardından da filme konu olmuştur. Şimdi, kızkardeşinin düğününün ortasında, Sarah kendini deli gibi 1967 yapımı “The Graduate filmini ararken bulur. Ailesinin bu hikayenin esin kaynağı, Katharine’nin baştan çıkartan anne, kendi annesinin de genç adamın gerçek aşkı olduğuna inanmaktadır. Bu durumda geriye tek bir soru kalır: Genç adam kimdir? Bu çok eski hikayenin kendi gerçek kimliğine ışık tutacağını düşünen Sarah, Jeff’i bir uçağa bindirerek New York’a yollar. Kendisi de annesinin şimdi bir İnternet milyoneri olan eski sınıf arkadaşı Beau Burroughs’u (KEVIN COSTNER) bulmak için San Francisco’ya gider. Bulduğu kişi kesinlikle uzun zamandır kayıp olan babası değildir, ama kendisinin bile aşık olabileceği biridir… ya da en azından birlikte olabileceği. Her an özlemini hissettiği macera ve heyecanın kişileşmiş hâli olan adamla bu tuhaf buluşma genç kadını en iyi bildiği ama en az tanıdığı şey olan ailesine tekrar sarılmaya yönlendirir. Başrollerini JENNIFER ANISTON, KEVIN COSTNER, SHIRLEY MacLAINE ve MARK RUFFALO’nun üstlendiği filmin diğer önemli oyuncuları ise RICHARD JENKINS ve MENA SUVARI. Filme ROB REINER yönetmen, PAULA WEINSTEIN ve BEN COSGROVE yapımcı, GEORGE CLOONEY, STEVEN SODERBERGH, JENNIFER FOX, MICHAEL RACHMIL, LEN AMATO, ROBERT KIRBY ve BRUCE BERMAN baş yapımcı, FRANK CAPRA III ise ortak yapımcı olarak imza attı. T.M. GRIFFIN’in yazdığı filmin görüntü yönetimini A.S.C.’den PETER DEMING, yapım tasarımını TOM SANDERS, kurgusunu ROBERT LEIGHTON, kostüm tasarımını KYM BARRETT’ın gerçekleştirdiği filmin müziğini ise MARC SHAIMAN yaptı.riverlicious

13 Kasım 2012 15:22

kadro tamam ama senaryoda biraz eksiklik var ki . hadi film yapalım düşüncesiyle yapıldığını farzediyorm.Komik ama bir o kadar sıkıcı.

Cevap Yaz

engin yüksel

9 Ocak 2012 21:19

iyi oyuncular ama kötü film 3/10

Cevap Yaz

emre84

14 Ekim 2009 11:26

Kevin Costner ve Shirley Mclaine'in performansları mükemmeldi ama Jennifer Aniston berbattı başarılı bir film

Cevap Yaz

uray35

20 Aralık 2008 15:01

kevin costner ve jennifer aniston için izlenebilecek bir filim...açıkçası ortada konu olmadığı halde nasıl filim yapılıra örnek bir filim.izleseniz de izlemeseniz de bir şey kaybetmezsiniz...kevin costner filimde önce jennifer'ın büyükannesi (shirley maclaine),sonra annesi ve en son da kendisiyle yatan adam rolünde.aile boyu yani :)...jennifer en nişanlısına (mark ruffalo) geri dönüyor.adam ilk başta haklı kızmak için.ama sonunda jennifer döndüğünde affedip evleniyor...bu arada filmden erkeklere mesaj,evleneceğiniz kızı ve hatta ailesini iyi araştır:)

Cevap Yaz

elanur20

2 Haziran 2008 08:57

çok gereksiz bir film.  kız sevgilisi varken  başka bir adamla birlkte oluyor sonrada  hiçbirşey olmamış gibi sevgilisiyle aşklarına devam ediyorlar.

Cevap Yaz

emre84

14 Mayıs 2008 14:53

Çok iyi bir film cast mükemmel

Cevap Yaz

Yuxel1907

30 Aralık 2007 14:51

İlginç ve değişik bir konusu var, belki çok süper bir film değil ama seyretmeye başlayınca da bırakamayacağınız bir geride kalan enteresan bir aşk macerasını konu ediyor.

Cevap Yaz

utku50

9 Şubat 2006 12:01

BU FİLM PEK İZLENMEYE DEĞMEZ SIRADAN BİR SENERYO VAR AMA OYUNCULAR SADECE TESELLİ EDER YANİ OYUNCU SEÇİMİ İYİ

Cevap Yaz
Yandex.Metrica