Matador

7,89

( 1 kişi yorum yaptı )

Matador

(The Matador)

Sinema Filmi

2005

Yazar/Yönetmen Richard Shepard’ın MATADOR adlı kara mizah yapıtında Julian Noble (Pierce Brosnan) işini iyi yapan bir kiralık katil, kendi deyimiyle, bir “ölüm makinesi”dir. Julian, yaşamında dibe vurmuş durumdadır; cinayet işi onu içten içe bitirmektedir.

Danny Wright (Greg Kinnear) da Mexico City’de iş tutmuş biridir; gerçi onunki, biraz farklı türden bir iştir. Danny, Denver’da eşi Bean (Hope Davis) ile yaşamaktadır; bazı mali sıkıntılar çekiyorlarsa da ilk andaki heyecanını hiç yitirmeyen aşkları sayesinde evlilikleri on yıldır sürmektedir. Danny, yeni bir iş fırsatı için Mexico City’e gelir; bu işin sonucunda ya tüm mali sorunlarını çözecek ya da çok daha büyük bir borç ve güvensizlik batağına saplanacaktır.

Bir gece, bir otel barında bu iki adam karşılaşırlar. Çok geçmeden kendilerini yalnızca Mexico City’e özgü olayların, onları değiştirecek bir deneyimin içinde bulurlar. Kiralık katil Julian ve sıradan bir Amerikalı işadamı olan Danny, ortak hiçbir yanları yokken, daha önce hiç tahmin edemeyecekleri bir biçimde, birbirlerine ihtiyaç duyan iki insan oluverirler.

Dört ülkeye uzanan, 6 ayı kapsayan ve margaritaların su gibi aktığı öyküsüyle MATADOR sıradan bir kiralık katil filmini alıyor, baş aşağı çeviriyor ve eğlenceli, ilginç, karmaşık duygular uyandıran ve beklenmedik olaylarla dolu, karakter merkezli bir öykü yaratıyor.

Pierce Brosnan’ın hemen göze çarpan, eşsiz performansı ve Greg Kinnear’ın eğlenceli, beklenmedik oyunuyla MATADOR, ekstra tekila katılmış bir dostluk filmi.

Künye

Yönetmen Richard Shepard
Senaryo
Yapımcı Mark Gordon
Müzik Brandon Flowers
Görüntü Yönetmeni David Tattersall
Vizyona Giriş Tarihi 05 Mayıs 2006
Süre 96 dk
Tür Aksiyon, Dram, Gerilim, Komedi, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Almanya Irlanda ABD
Etiketler Dostluk, Eğlencelik, Kiralık Katil Daha Fazlası

Oynayanlar

Pierce Brosnan Pierce Brosnan Julian Noble
Arlin Miller Arlin Miller DJ
Azucena Medina Azucena Medina Genç Denver Fling
Jonah Meyerson Jonah Meyerson Genç Çocuk
Greg Kinnear Greg Kinnear Danny Wright
Hope Davis Hope Davis Carolyn Wright
Adam Scott Adam Scott Phil Garrison
Portia Dawson Portia Dawson Genevive
Roberto Sosa Roberto Sosa

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 97.429,0 TL
Toplam İzleyici 13.684
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (1)

adamca avatar adamca 10 Kasım 2008 00:44:11

7

Gerçek bir dosta her zaman(kiralık katil bile olsanız) ihtiyaç olduğunu anlatan vasat ama izlenebilir eğlenceli bir film..

Yandex.Metrica