Seksi Futbolcu

7,45

( 8 kişi yorum yaptı )

Seksi Futbolcu

(She is the Man)

Sinema Filmi

2006

Lise erkek futbol takımına girebilmek için her şeyi yapmaya kararlı olan Viola Hastings (Amanda Bynes) ikiz kardeşi Sebastian’ın (James Kirk) evden kaçarak yurtdışına gitmesini fırsat bilerek onun yerine geçer ve böylece Shakespeare’in ölümsüz komedisi “Onikinci Gece” günümüzün bir lisesinde sahnelenir.


17 yaşındaki futbol takımı oyuncusu Viola Hastings (Amanda Bynes) kız takımının elendiğini öğrenir ama erkek takımının koçunu ya da futbolcu erkek arkadaşını (Robert Hoffman) erkeklerin takımında oynayacak kadar iyi olduğuna ikna edemez. Haylaz ikiz kardeşi Sebastian (James Kirk) Londra’dan telefon edip yeni okulu Illyria Lisesi’ne başlamak için zamanında gelemeyeceğini söyleyince erkeklerden intikamını alma şansını değerlendirmeye karar verir. Kıya fet ve makyaj sanatçısı arkadaşının (Jonathan Sadowski) yardımıyla Sebastian’ın kılığına bürünür ve erkek futbol takımına katılmak için onun okuluna gider. Ama oda arkadaşı Duke’a (Channing Tatum) karşı duyguları geliştikçe ve üstelik Duke’un uzun süredir hoşlandığı güzel Olivia (Laura Ramsey) bu yeni gelen, şaşırtıcı derecede duygusal çocuktan, “Sebastian”dan etkilenmeye başlayınca, bir erkek gibi davranmak Viola’nın beklediğinden daha zor bir hale gelir. Aynı zamanda Sebastian’ın eski kız arkadaşı Monique de onu izlemektedir. Okul yöneticileri Viola’nın gizli kimliğini ortaya çıkarmak üzereyken gerçek Sebastian okula gelir ve Shakespeare’in ölümsüz komedisi “Onikinci Gece”nin eğlenceli ortamı beyaz perdede kendini gösterir.

Viola’yı oynayan Amanda Bynes (“What a Girl Wants”, TV dizisi “What I Like About You”), Channing Tatum ( “Coach Carter”), Laura Ramsey ( “Lords of Dogtown”), Jonathan Sadowski (TV dizisi “American Dreams”), Robert Hoffman (“You Got Served,” MTV programı “Wild ‘N Out”), James Snyder (“Pretty Persuasion”), Alex Breckenridge (“Romy & Michele: In the Beginning”), Amanda Crew (“Final Destination 3”), Jessica Lucas (TV dizisi “Life As We Know It”), James Kirk (“X2: X-Men United”) ve Emily Perkins (“Ginger Snaps”) gibi yeni yetişen yetenekli oyunculardan oluşan kadronun başı.
Bu oyunculara futbolculuktan oyunculuğa geçmiş büyük yetenek Vinnie Jones (“Swordfish,” “Gone in Sixty Seconds”), Robert Torti (Showtime’s “Reefer Madness: The Movie Musical”), Julie Hagerty (“Just Friends,” “Airplane!”) ve David Cross (“Eternal Sunshine of the Spotless Mind,” TV dizisi “Arrested Development”) gibi önemli oyuncular eşlik ediyor.

Künye

Yönetmen Andy Fickman
Senaryo ,
Yapımcı Tom Rosenberg , Gary Lucchesi , Lauren Shuler Donner
Müzik Nathan Wang
Görüntü Yönetmeni Greg Gardiner
Vizyona Giriş Tarihi 26 Mayıs 2006
Süre 116 dk
Tür Duygusal, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Aile İlişkisi, Anne-Kız İlişkisi, Atlet, Baba-Kız İlişkisi, Boşanma, Daha Fazlası

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 86.282,0 TL
Toplam İzleyici 13.503
Vizyonda Kaldığı Hafta 16 Hafta

Son Yorumlar (8)

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 10 Kasım 2014 15:35:44

5

öylesine izlenecek kafa dağıtmaya yarayan bir film izle geç 5/10

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 31 Ağustos 2009 19:18:08

6

Eğlenceli bir film.Can sıkıntısında eğlenmek için izlenebilecek,romantik-komedi tarzı klasik holllywood filmlerinden biri.Komedi olurda sürrealizm olmazmı hem de bol miktarda var (eğlendirmek amaçlı komiklikler de dahil)

funda84 avatar funda84 11 Mayıs 2009 16:03:05

güzel bi filmdi komedi gençlik aşk hepsi vardı 

coll avatar coll 17 Aralık 2008 17:22:12

eğlenceli bir filmdi..sıkılmadan bir solukta izledim..

f_ebru_b avatar f_ebru_b 12 Ocak 2008 00:53:01

10

çok eğlenceli bir film.gayet güzel.

cansu2307 28 Mayıs 2006 18:34:27

10

süper bi filmdi... gülmekten kırıldım resmen herkesin mutlaka izlemesi lazım bence... tek kelime ile mükemmel

Yandex.Metrica