Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sheitan (Sheitan)

Sheitan

5,56

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 30 Haziran 2006 1 Saat 35 Dk Gerilim Korku Komedi Aksiyon Gerilim, Korku, Komedi, Aksiyon
IMDb puanı: 5

Yönetmen: Kim Chapiron Kim Chapiron

Ülke: fransa

Gişe: 21.834

Oyuncular: Gérald Thomassin, Julie-Marie Parmentier, Roxane Mesquida, Olivier Bartélémy, Vincent Cassel, Nico Le Phat Tan, François Levantal, Leïla Bekhti, Georgette Crochon, Oxmo Puccino Devamını Gör...

Konusu : Paris’te bir gece kulübünde Bart, Ladj ve Thai, Eve ve Yasmin adında çok güzel iki kızla tanışırlar. Sarhoş ve kontrolden çıkmış bir halde olan Bart, gece kulübünde kavga çıkarır. Bu duruma çok kızan barmen, Bart’ın kafasında bir şişe patlatır ve onu sokağa atar. Üç erkek de açıkça Eve’i arzulamaktadır. Eve, bu üç erkeği ve Yasmin’i haftasonunu geçirmek üzere annesiyle babasının şehir dışındaki evine davet eder. Şafakta eve varırlar, onları evin bekçileri Joseph ve Marie karşılarlar. Düşmanca tavırlar sergileyen Marie, hamileliğinin son dönemindedir ve Noel için oyuncak bir bebek yapmaktadır. Onu fazla ciddiye almayan bu grubun üyeleri evin yakınında bulunan bir kaplıcaya giderler. Bart burada da, o mahalleden bir grup çocukla kavga çıkarır. İki grup arasında çok şiddetli bir kavga başlar. Serserilerden biri Bart’ın kafasından bir tutam saç yolar, bir süre sonra Joseph devreye girer. Bir süre sonra uğursuz ev bekçisinden korkan mahallenin çocukları küfür ederek oradan uzaklaşırlar. Daha sonra evde, gruptakiler Noel yemeği olarak kızarmış keçi eti yerler. Gece iyice çöktükçe sarhoş muhabbetinden konu sekse, KÖTÜLÜĞE, ŞEYTANA gelir. Giderek daha da rahatsız edici hale gelen Joseph, ruhuna şeytan girmiş ve kızkardeşini hamile bırakmaya zorlanan bir köylünün korkunç hikayesini anlatır. İki kardeşin lanetli çocuğu bir Noel günü doğmuştur. Gruptakiler etraflarında yavaş yavaş oluşan şeytani tuzağı fark edemeyecek kadar kızları tavlamaya çalışmakla meşguldürler. Marie ise tuhaf oyuncak bebeğini Bart’ın kıyafetlerinden kopmuş parçalar ve saçından yolunmuş tutamla tamamlamaya çalışır.mansur1453

29 Ocak 2017 10:14

Şeytan filminin korku,komedi olarak çekilmiş hali gibi bir film olmuş vincent cassel in varlığı ile izleniliyor film zaman geçirmek için izlenebilinir.

Cevap Yaz

enigmacuture

30 Mayıs 2009 14:22

İspanya,Japonya ve Almanya sineması varken( Biraz da Hoolywood) Fransız sineması acilen korku-gerilim filmlerinden elini eteğini çekmeli. "Fransadan güzel korku filmi çıkmaz" sözü yine değişmedi.

Saçma bir gece kulübünde başlayan film fransızca hip-pop müziği ile izleyiciyi ses terörüne esir ediyor. Kimse Fransızca rap dinlemek istemez. Gece kulübünden çıkan gençler arasında bir atraksiyon beklerken tuhaf diyaloglar ve yine anlamsız hareketler bizleri bekliyor.

Ve o sahne. Nehir kıyısında yüzen bir kız. Oldukça cüretkar görünmeye çalışıyor. Hatta filmi kurtarmak istermiş gibi cinselliğin bir adım önüne geçerek bir köpeği cinsel organına dokunarak uyarmaya çalışıyor. Bereket versin bu sahnenin devamı gelmedi de kestiler. Yoksa film animal-porn tadında devam edecekti.

Ayakta doğum yaparak; ecüş bücüş bir yaratık doğuran kadına gelince, insan böyle bir doğum sonrası sanırım korkar ya da şaşırır. Ama biz gebe kadının doğum sonrası haleti ruhiyesini göremedik. Çünkü yönetmen bu esnada evde seks yapanları göstermekle meşguldü.

kötü....................

Cevap Yaz

Candaş Çetinkaya

5 Temmuz 2006 21:54

Cevap Yaz
Yandex.Metrica