Buluşma Olayı

6,61

( 4 kişi yorum yaptı )

Buluşma Olayı

(Date Movie)

Sinema Filmi

2006

Scary Movie filminin 6 senaristinden ikisi olan Aaron Seltzerve Jason Friedberg bu kez romantik komedi tarzındaki filmlerin peşine düşüyorlar. DATE MOVIE, bu tarz filmleri sevenlere ve bu tarz filmlerden nefret edenlere göre bir film.

Yapımcılar film için şunları söylüyor: “Romantik kadınların kesinlikle seyretmek isteyeceği ve erkeklerin ise gülmek için mutlaka izleyecekleri bir film yapmak istedik.”

Seltzer ve Friedberg romantik ve umutsuz Julia Jones’un hikayesini en romantik yerinden anlatmaya başlıyorlar... Sonunda hayallerinin erkeğini bulan genç ve güzel bir kadın...Bir İngiliz Grant Funkyerdoder... Fakat evlenmeden önce Kalbinin sesini dinlemeli-Big Fat Greek Wedding, Zor Bab - Meet the Parents ile tanışmalı, ve Darısı Başıma -The Wedding Planner demelidir. Üstelik de çok ama çok hoş bir arkadaşı ise En İyi Arkadaşım Evleniyor havasında olmalıdır.

Yıllardır spor filmleri ile, ajan filmleri ile ve korku filmleri ile dalga geçen filmler seyrettik. Her türün kendine ait tarzı ve klişeleri oldugunun farkında olsak da bunları komedi unsuru olarak sunan filmler hep ilgimizi çekti. Friedberg ve Seltzer ikilisi kendi kendilerine soruyorlar... Peki ya romantik filmler....

İkili okuldan mezun oldukları yılı ilk senaryoları olan, Spy Hard ile dikkatleri çekti. Ardından ise bir gişe rekortmeni olan Scary Movie’ye imza atan senarist grubun içinde oldular. “Bir sürü romantik komedi seyrettik ve seyrettiklerimizden eğlenceli bir yan çıkarmak aslında hiç de zor değildi.” diyor Aaron Seltzer.

Friedberg ise DATE MOVIE’nin klasik bir bakış açısı olduğunu söylüyor. “Cici kızım büyür ve çok güzel bir genç kadın olur... Hayallerinin erkeğini bulur ama tabii ki ebeveynleri bu adamdan nefret ederler. Ve düşünebileceğiniz her zorluğu çıkarırlar... Ne dersiniz bu hikayeyi bir çok yerden hatırlamıyor musunuz?.”

Seltzer ise, “Bir çok hafızamıza kazınmış romantik filmden gerçekten unutulmayacak sahneler seçtik. Ve bu sahnelerin üzerine yeni bir hikaye oturttuk. Gerçekten komik bir hikaye!...”

Filmin ana karakteri olan Julia Jones, Julia Roberts ve Bridget Jones isimlerinden türetilmiş bu karakter aşk filmi sevenlerin tanıyacağı bir kişiliğe dönüştürülmüş. “Filmin kalbi olan Julia karakteri hakkında söyleyebileceğimiz en önemli özelliği onu ne kadar yıkmaya çalışırsanız çalışın asla mutsuz olmaması ve kendisine bir mutluluk sebebi çıkarması olacaktır,” diyor Seltzer. “Gerçek aşka gerçekten de inanıyor.”

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 121.641,0 TL
Toplam İzleyici 15.752
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (4)

engin yüksel avatar engin yüksel 18 Aralık 2011 16:50:12

1

basit yavan insanı sıkan bir film zaman kaybı 1/10

deep_impact avatar deep_impact 25 Ekim 2008 18:00:10

8

filmlerle dalga geçen yapımlar oldum olası itici gelmiştir bana.ama bu film çok hoşuma gitti.bayağı güldüm.özellikle evin kedisinin yaptıkları süper.izlenmeli bence.

osman_srln avatar osman_srln 03 Ağustos 2008 17:57:08

9

eğlenceli bir komedi filmi olmuş

furkancmrt avatar furkancmrt 28 Nisan 2008 20:15:04

10

çok komik tam bir komedi, gülmemek imkansız, gülmekden çeneniz düşe bilir miğdenize kramp girebilir. ::D::D

Yandex.Metrica