Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sıkı Dostlar (Goodfellas)

Sıkı Dostlar

8,58

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 25 Dk Polisiye Dram Biyografi Polisiye, Dram, Biyografi
IMDb puanı: 8.6

Yönetmen: Martin Scorsese Martin Scorsese

Ülke: ABD

Oyuncular: Frank DiLeo, Chuck Low, Paul Sorvino, Lorraine Bracco, Joe Pesci, Ray Liotta, Robert De Niro, Sezai Aydın, Aydoğan Temel, Nick Vallelonga Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Konusu : Usta yönetmen Martin Scorsese'nin başyapıtlarından olan, sinema tarihindeki unutulmaz filmlerden biri... Yapım, İrlanda- İtalyan asıllı bir Amerikalı olan Henry Hill adındaki gangsterin gerçek hayat hikâyesini konu alıyor. Nicholas Pleggi'nin kaleme aldığı 'Wiseguy' isimli kitaptan uyarlanan filmde gözleri yükseklerde olan bir grup mafya üyesinin şiddet basamaklarını hızla tırmanışını izleyeceksiniz. 6 dalda Oscar'a aday gösterilen filmde En İyi Yardımcı Erkek oyuncu ödülünü Joe Pesci kazanmıştı.yorgun85

28 Ağustos 2020 18:48

Konusu güzel ancak diyaloglar gerçekten uzun ve bir süre sonra sıkılmaya başlayıp bu film bitsin istiyorsunuz..

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Ekim 2019 13:37

İzlemesi sabır gerektiren ama finale doğru heyecanı artan bir film.

Cevap Yaz

baran34

4 Kasım 2017 00:18

Gangster filmi olarak Baba serisi benim için efsanedir. Sıkı dostlar izlenilir ve iyi bir film fakat Baba filmlerinin hiçbirisinin yerini tutmaz. Joe Pesci iyi bir karakter oyunculuğu performansı sergilemiş. R. De Niro filmde pasif kalmış.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

12 Kasım 2014 09:45

Muhteşem bir film joe pesci oyunculuğun zirvesinde.

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

14 Ekim 2012 20:40

en iyisi diyebilirim..joe pesci'nin sertliği izleyiciyi bile geriyor..muhteşem bir ganster filmi

Cevap Yaz

yshn

16 Ağustos 2012 18:27

film harika diyebilirim robert de nironun performansı müthiş

Cevap Yaz

gecedensonra

6 Mayıs 2011 15:34

mükemmel ötesi oyunculuklar ve müthiş kurgu usta yönetmen scorsese yine almış yanına  de niro ve jo pesci yi ve on numara bir iş çıkarmışlar.. dostluk dediğin böyle olur mafyanın içindeki hesaplaşmalar nerelere varır .. mükemmel den başka ne denebilir ki.. hele jo pesci yine ağzından eksik etmiyor fuck you ları.. ne ve liotta da ondan aşağı kalır yanı yok hani..

Cevap Yaz

afarikan

9 Eylül 2009 18:20

Aksiyon ve dostluğun anlatıldığı etki bırakan bir film

Cevap Yaz

cold case

19 Ekim 2008 17:52

RAY LİOTTA'NIN DAHA ÖN PLANDA OLDUĞU BİR FİLM SIKI DOSTLAR.BUNA RAĞMEN ROLÜNÜN ÜSTESİNDEN İYİ GELMİŞ.JOE PESCİ İSE TAM BİR PSİKOPAT ROLÜNDE.EN UFAK BİR AŞAĞILANMAYA TAHAMMÜLÜ YOK.GERÇEKTEN ÇOK SİNİR BOZUCU Bİ KARAKTERE BÜRÜNMÜŞ.FİLMDEKİ OYUNCULUĞUYLA OSCAR HEYKELCİĞİNİ EN İYİ YARDIMCI ERKEK OLARAK KAZANMIŞ.BU FİLMDE ROBERT DE NİRO'YU İZLEMEK İSTEYENLER BİRAZ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYABİLİR.FİLMDE ÇOK ETKİNLİĞİ YOK AMA ROBERT DE NİRO'YU BU FİLMDE GÖRMEK GENE DE GÜZEL.FİLME GELİRSEK SÖZ KONUSU MAFYA İSE KİMSE KİMSEYE GÜVENMEMELİ.RAY LİOTTA BİLE OLSA NORMAL BİR YAŞAM SÜRMEK VE HAPSE GİRMEMEK İÇİN DOSTLARINI SATABİLİYOR.FİLMİN ADI FİLMİ BİRAZ DRAMATİZE ETMİŞ.YÖNETMEN DE MARTİN SCORSESE OLUNCA ORTAYA İYİ BİR MAFYA FİLMİ ÇIKMIŞ.

Cevap Yaz

badem ağacı

18 Şubat 2008 11:35

klasik scorsese tarzının en iyi örneği sayabileceğimiz "sıkı dostlar" geçmişe dönük anlatımı ve bir adamın yaşamı üzerinden kastettiği zamanın ipuçlarını ve atmosferini, hedeflediği kesimin duruşunu başarıyla sunan belgesel niteliğinde enfes bir film. bu sadece bir mafya filmi değil, aynı zamanda amerikalı italyanların yaşamına ve dostluklara dair iyi bir gözlem. özellikle joe pesci nin oyuculuğu görülmeye değer. bu film "baba" serisi kadar reklam sahibi değildir, fakat en az onlar kadar mükemmeldir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica