Drugstore Cowboy

8,86

( 2 kişi yorum yaptı )

Drugstore Cowboy

(Drugstore Cowboy)

Sinema Filmi

1989

Uyuşturucu bağımlısı bir grup gencin lideri olan Bob (Matt Dillon), karısı Dianne (Kelly Lynch) ve yanlarındaki Rick (James Le Gros) ve Nadine (Heather Graham) ile birlikte ülkedeki eczaneleri soyarak yaşamaya çalışırlar. Arkadaşlarından bir tanesinin aşırı doz sonucu ölmesiyle Bob uyuşturucuyu bırakma çalışmalarına girer ancak karısının böyle bir niyeti olmadığından, bırakması daha da zorlaşır.

Son Yorumlar (2)

capone avatar capone 12 Mayıs 2010 12:50:05

9

Bob karısı Dianne,arkadaşları Rick ve onun kız arkadaşı Nadine'le birlikte şehirdeki eczane ve hastanelerden ilaç çalmaktadır.Birgün Rick'in sevgilisi Nadine aşırı dozda uyuşturucu alarak hayatını kaybeder.Bu olaydan sonra Bob uyuşturucuyu bırakmaya karar verir.Karısından ayrılır,tedavi görmeye başlar ve normal insanlar gibi bir işte çalışır.Çok güzel ve etkileyici bir film.Bu kültleşmiş klasiği mutlaka izleyin.Filmde Peder Tom rolünde beat kuşağının en önemli yazarı William S Burroughs'u görüyoruz

dilim avatar dilim 29 Ocak 2010 00:43:01

10

"Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun" Bob, genç dinamik, fiyakalı, bir eli yağda bir eli balda bir adam. Çok da güzel bir eşi var. Ama Bob (Matt Dillon) uyuşturucu müptelası. Arkadaşlarının da yardımıyla eczaneleri hatta hastaneleri çok kolay bir şekilde soyuyor. Yakayı ele vermiyor. Tabii nereye kadar? Bu arada uyuşturucu ile din arasınada bir şekilde kurulan köprü dikkatimi çekiyor. Süt gibi bir Meryem Ana heykelciği, onunla birleştirilen kutsal tas ve bu tasın içinde yakılıp eritilen uyuşturucu. İncil'in üzerine konulan hap şişesi. Bu köprünün bir benzeri de "Hair" müzikalinde vardı.

Yandex.Metrica