Üç Renk: Kırmızı

8,87

( 5 kişi yorum yaptı )

Üç Renk: Kırmızı

(Trois couleurs: Rouge)

Sinema Filmi

1994

Genç ve güzel manken Valentine arabasıyla emekli bir yargıcın köpeğine çarpar. Yargıcın evine giden Valentine, onun gizlice komşularının telefonlarını dinlediğine tanık olur. Bu rahatsız edici duruma rağmen aralarında beklenmedik bir dostluk gelişir ve yaşamları rastlantıların gizemi ile şekillenir. Aşkı kaybeden yaşlı bir adam ve aşkı arayan genç bir kadın, olası bir birlikteliği belki de 40 yıl farkla kaçırmışlardır. Ama paralel bir öyküde Valentin'in henüz varlığından haberdar olmadığı bir başka erkeğin, genç yargıç Auguste'ün öyküsü de devam etmektedir. Aslında birbirleri için yaratılmış bu iki genç insanın yolları asla kesişmez, ya da öyle zannederiz.

Künye

Yönetmen Krzysztof Kieslowski
Senaryo ,
Yapımcı Yvon Crenn
Müzik Zbigniew Preisner
Görüntü Yönetmeni Piotr Sobocinski
Vizyona Giriş Tarihi 04 Ağustos 2017
Süre 95 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Isviçre Fransa Polonya
Etiketler Arkadaşlık, Başlıkta Sayı, Kader, Kancık, Kırmızı, Daha Fazlası

Ödüller

En İyi Yabancı Film (Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri-1994)

Son Yorumlar (5)

capone avatar capone 25 Ekim 2009 14:24:10

9

Üç renk üçlemesinin sonuncu filmi olan "Kırmızı" genç ve güzel bir manken olan Valentine'le emekli bir yargıcın tatsız tesadüflerle başlayıp güzel bir arkadaşlığa dönüşen ilişkiyi anlatıyor.Serinin en başarılı filmi olan "Kırmızı" izlenmeye değer bir film.Başroldeki Irene Jacob ise çok iyi oynamış.

badem ağacı avatar badem ağacı 27 Ağustos 2009 01:02:08

10

diğer iki filme göre gercekten daha zor ve etkileyici. özellikle senaryosunu daha hareketli bulduğum bu film kaderin garip tesadüflerle oynadığı oyunlar üzerine dem vuruyor. öyle ki seyirciyi çoğu zaman heyecanlandıran ve belki de kızdıran şansızlıkl arın aslında ne kadar büyük bir tesadüfe yol açmış olduğunu hayretle anladıktan sonra rahatlıyoruz ve gülümsüyoruz. kırmızı gercekten diğerlerine göre daha koyu...

afarikan avatar afarikan 21 Ağustos 2009 18:47:08

8

Üçlemenin son filminde daha zor bir filmle karşı karşıya kalıyoruz. diğer filmlere göre biraz daha ağır ama filmin sonuna doğru izlediğinize değiyor.

filozofiye avatar filozofiye 08 Mart 2008 22:36:03

alırken terddüt yaşayıp 2-3 kişiye danıştığım 3 seriden oluşan filmin sonuncusu.. her akşam bir dvd sini olmak üzere izledim ve son filmde (kırmızı) diğer 2 filme ait karakterlerle buluşma anını izlediğimde mutlu oldum,heyecanlandım ve izlediğime değ diğini gördüm.. ama gerçekten çok ağır ilerleyen filmler üçü de...yine de güzeldi.

motorlarimaviliklere avatar motorlarimaviliklere 23 Eylül 2007 21:02:09

Üçlemenin son filmi. ve bu üçlemenin izlediğim tek filmi. eğer macera ve aksiyon istiyorsanız bu tarz filmler tercih etmeyin derim. Ben filmden çok zevk aldım. Tipik Fransız filmi. Ağır ağır işleniyo olaylar. Bol konuşma var içinde. Filmdeki tesadüfl er çok hoş. Ve tabii ki başroldeki Irene Jacob da fevkalade güzel bi bayan..

Yandex.Metrica