Sefiller

8,07

( 3 kişi yorum yaptı )

Sefiller

(Misérables, Les)

Sinema Filmi

1998

Victor Hugo'nun ölmez eseri Sefiller(Les Miserables), 19.y.y Fransa sında aşk,onu ve tutkuyu anlatan epik bir masal. Hikaye, bir somun ekmek çalan ve karşılığında suçunun çok üstünde hapis cezasına çarptırılan Jean Valjean'ı anlatıyor. Valjean'ın bağışlanması hayatını değiştirecek, genç adam yoksul bir yer alan Vigau'nun valisi olacaktır. Valjean zamanla kasabanın en yoksul ve en güzel kızı Fantine e aşık olur, hayatını ona adar. Ancak bir süre sonra Fantine nin ölümün eşiğine gelmesi onu kahreder ve bu kez bütün enerjisini kızı, Cosette'yi kötülüklerden korumak için sarfeder. Cosette zamanla etkileyici bir devrimci olan Marius'a aşık olur. Bu sırada Valjean bütün hayatı boyunca Valjean'ı aramış saplantılı polis Javert tarafından takip edilmektedir. Öykü Siene kıyısında Valjean ile Javert arasındaki ölümcül karşılaşma ile son bulur.

Son Yorumlar (3)

melisrenan avatar melisrenan 02 Ocak 2010 01:38:01

Film ile kitaplar karşılaştırılınca filmler hayal kırıklığı yaratabiliyor bazen kitapta sonsuz duygular ve imgeler vardır ama filmde aynısı olmaz bir kesit vardır sadece.. O yüzden ayrı değerlendirmek gerek.. Film kesinlikle vay bee dedittiren c insten çok güzeldi. Duygu olarak etkisi görseli ve oyuncuları bence güzel bir yapım..

Sylvester Stallone avatar Sylvester Stallone 02 Mayıs 2008 00:00:05

8

DAHA ÖNCE BU FİLMİ 1 KERE İZLEME İMKANIM OLDU.GAYET BAŞARILI BİR YAPIM OLMUŞ.SEFİLLER FRANSIZ ÜNLÜ YAZAR VİCTOR HUGO'NUN ROMANIDIR..

eternity 02 Ocak 2008 02:17:01

tek kelimeyle insanı etkileyen muhtesem bir film...

Yandex.Metrica