Sinek

7,35

( 5 kişi yorum yaptı )

Sinek

(The Fly)

Sinema Filmi

1986

Çok yetenekli olduğu kadar ekzantrik bir kişiliğe sahip olan genç bilim adamı Seth Brundle Bartok Sciences adına ışınlanma süreçleri ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Brundle'nin bir maddenin transportuna olarak veren Telepod adlı makinesi gazeteci Veronica Quaife'ı ilgisini çeker ve genç bilim adamını haber yapmaya karar verir. Blunde,Veronica'nın gözü önünde transport işlemini gerçekleştirir. Ancak kabinde Brundle dışında davetsiz bir misafir vardır: Bir sinek.

Brundle ile Veronica arasında duygusal bir yakınlaşma başlar. Kısa bir süre sonra Brundle değişmeye başlar.Genetik kodları deney sırasında kabine giren sineğin kodları ile birleşmiştir.

Oynayanlar

Jeff Goldblum Jeff Goldblum Seth Brundle
Geena Davis Geena Davis Veronica Quaife
John Getz John Getz Stathis Borans
Joy Boushel Joy Boushel Tawny
Leslie Carlson Leslie Carlson Dr. Brent Cheevers
David Cronenberg David Cronenberg Jinekolog

Son Yorumlar (5)

fahri.07 avatar fahri.07 10 Kasım 2015 10:33:57

9

Filmi yeni izleme fırsatım oldu çok ilginç ve etkileyici bi film.özellikle filmin kurgusunu çok beğendim.başrol oyuncuları jeff goldblum ve geena davis'in oyunculuğu harika.sonuç olarak mükemmel ve başarılı bir film.mutlaka izlenmeli.10/9

S.Sarp Saatçi avatar S.Sarp Saatçi 18 Şubat 2012 21:00:02

10

Çok küçük yaşlarda izlediğim değişik konusu ile sayılı korku filmleri arasına girmiş ve  Jeff Goldblum ismini tanımama neden olan güzel bir korku klasiği

Glasscow avatar Glasscow 13 Şubat 2009 12:44:02

show tv nin kurulduğu yıllarda çok gösterdiği bir film. belleklerde yer etmesi ilk olarak bu şekilde olmuştur. david cronenberg hayranlarını mest edecek güzellikte, başka filmlerle kıyaslanmaması gereken, özel bir film.

canatan avatar canatan 30 Nisan 2008 15:49:04

Buna benzer bir çok filim yapıldı.Sineğide adamdan saydılar.ama güzel bir filim olmuş.

cansu.demir24 31 Mayıs 2007 09:39:05

3

İlginç bir film. Deney sırasında genleri yanlıslıkla sineğin genleriyle karışan bir bilimadamının öyküsünü anlatıyor. 8Işınlanma makinesini icat ederken:) hızlarını alamayıp ikinciyi de cektiler sonra. ben de hızımı alamadım onu da izledim, merak işt e. İkisi de fena degildi.

Yandex.Metrica