Altın Küpeler

Yorumlar

TubaArtan avatar TubaArtan 20 Ağustos 2017 03:55:08

9

çingene ya da roman kızı rolleri sultandan sorulurmuş o dönem. filmde bazı abartılı noktalar olsa da konu itibarıyla oldukça etkileyici ve oyunculuklar mükemmel diyebilirim..

benimsinema avatar benimsinema 28 Temmuz 2012 13:48:07

8

muazzam bir film. hem turkana hemde edize cingenelik cok yakismis.  rol olsa bile o yillara bakarak suleymanla edizin kupe takmalari cesaret isi. sonunda sevdigi adam icin kendi hayatini feda eden bir kadinin hikayesi. varmi bu zamanda boyle asklar.. emegi gecen herkese tesekkurler.

t_rex 17 Mayıs 2011 19:12:05

10

evet görüntü pürüzsüz ama  ışık  hataları var.ses kaltesi iyi 

performer avatar performer 16 Mayıs 2011 22:20:05

7

görüntü ve ses kalitesi çok güzel muhafaza edilmiş. genel olarak orta bir film.

t_rex 16 Mayıs 2011 12:57:05

10

kalite bir yerlerde hissetiriyor kendini ama yönetmen ertem göreç ve görüntü yönetmeni  melih sertesen,  aktörde cüneyt arkın olsaydı  çok daha iyi olurdu...iki yabancı cümlesi geçen şarkı harika çok hoş.filmin müzikleri muhteşem.filmi daha uzun, tef erruatlı ve renkli olsaydı...aşkları çok gerçekçi. ateşil çingene'nin  sinematografisi hariç bu film ondan daha güzel.ah bu yeşilçam jenerik boyunca kadraja iki küpeyi  ayıracağına çok hoş görüntüler sunsa  ne olurdu ki.keşke ben şu anki sinema ruhumla o devirde  aralarında olsaydım. neler yapmazdım ki. 

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 02 Kasım 2009 10:03:11

10

Bu film S/B keza Türkan Şoray gerçekten filmde güzel,yüzü tipi,film için yapılan esmer hali ile güzel seyir vermiş izleyicilere de.Cahit Irgat'ın tutsak olduğu yere Ediz Hun gelir, onu kurtarmaya , kurtarmak istese de Cahit Irgat'ta ona, beni kurtarm a sen git der,ağzından çıkardığı [ki o zamanlar] bir mikro filmi Ediz Hun'a verir,o da alıp saklar..Bu mikro film herşeyin kurtarıcısıdır der ona ve dışarı çıkarlarken asker tarafından vurulup ölür yaşlı tutsak Cahit Irgat..Aşağıda da askerleri oyalayan Türkan Şoray ve Süleyman Turan'lı çingene ekibi var ,yukarıdaki silah sesi ile aşağıda kavga başlar,dekorlar yıkılır filan..

Yandex.Metrica