Altın Mı Aşk Mı

7,81

( 3 kişi yorum yaptı )

Altın Mı Aşk Mı

Sinema Filmi

1971

Sevgilisinin kör olan gözlerini açtırabilmek için para karşılığında başka bir kadınla evlenmek zorunda kalan bir gencin öyküsü.

Künye

Yönetmen Abdurrahman Palay
Senaryo
Yapımcı Sadri Karan
Görüntü Yönetmeni Sertaç Karan
Tür Dram
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye

Ekip

Işık Ekibi Aydın Yurteri (Işık Şefi)

Firmalar

Karan Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

AlınYazısı avatar AlınYazısı 08 Kasım 2015 16:03:26

Dublaj Kralı, Abdurrahman PALAY'ın kaleminden dökülmüş bir eser.
Sevdiği bir kızın kör olan gözlerini açtırabilmek için
Bütün Gücüyle Didinen, ve Dededen Kalma bir Hazinenin Peşinde Olan Bir Gencin Öyküsü.
Filmde Abdurrahman PALAY'da rol almakta.
Onu Kilit bir rolde görmek Güzel.
Duruk bir şekilde çevrilmiş.
Sonu Mantıksızlıkla biten bir yapım Olmuş.

benimsinema avatar benimsinema 26 Aralık 2014 14:26:43

5

filmin görüntüsü cok kötü bastan onu söyleyim... altin pesine düsen muratla önder düsmandir birbirine, satismada iki adami öldürür murat.. önder onu ele vermek icin türlü türlü oyunlar kurar... bastan minenin gördügünü saniyordum meger körmüs.. gözle rini actirmak icin zengin bir kadinla evlenir murat.. mine hamile oldugu icin tuncla evlenir.. tunc oral iyi roldedir.. apdurrahman palay hem yazmis hem yönetmis hemde oynamis ama malesef vasat buldum...

sinemaseverim avatar sinemaseverim 23 Eylül 2007 17:42:09

“Sevgilisinin kör olan gözlerini açtırabilmek için para karşılığında bir başka kadınla evlenmek zorunda kalan bir gencin acı öyküsü”nün ( ) anlatıldığı filmin senaryosunu Abdurrahman Palay yazmış ve yönetmiş. “Altın Mı Aşk Mı ?̶ 1; Burada anlayamadığım husus, genç adam para yerine daha kıymetli olan altın almış da mı filmin adı böyle olmuş? Sonra bir ikinci husus sevdiği kızın kör olan gözlerini açtırmayıp da kör olan başka bir uzvunu açtırsaydı para karşılığı aşkını satmayacak mıydı? Neyse bu konuda fazlaca eleştiriye gerek yok, zaten bugün aramızda olmayan rahmetli Palay’ın cevap hakkını kullanamayacağı da malum.
Karan Filmin sahibi Sadri Karan senaryoyu da yazan Palay’a bu filmi yönetme görevini vermiş, sanırım kardeşi olacak olan Sertaç Karan’ın eline de kamerayı vermiş ve filmi çektirmiş. Kamera karşısına kimler mi çıkmış?

Yandex.Metrica