Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

JFK (JFK)vitruvian

28 Şubat 2015 12:40

Oliver Stone Amerika'daki adalet mekanizmasına mükemmel bir eleştiri getiriyor. Filmin savunduğu gerçekler komplo teorisi değil şu anda bile halen geçerli. 11 Eylül, Irak savaşı ve Amerikalı para babalarını ayakta tutan silahlar kanla beslenen insanlar senaryo yazılmış ve bir plan dahilinde uygulanıyor. Bu kadar sağlam olacağını beklemiyordum. Oyuncularından tutun, bahsettiği şeylere, stiline, sürükleyiciliğine, senaryosuna hayran kalmamak elde değil. Üç buçuk saate yaklaşan tamamı ile siyasi bir filmden bahsediyoruz. Aksiyon yok. Her şey senaryo ve karakterler üzerine kurulu. Sürekli bir tedirginlik havası var. Böyle söyleyince, özellikle ülkemiz sinema seyircisine "üç buçuk saatlik siyasi bir film" deyince, anında kaçılır o filmden genellikle. Ancak "JFK" çok başarılı. Oliver Stone hiç sakınmadan, çatır çatır çekmiş filmi. Özellikle finalde olayı çözüme bağlayan o yarım saatlik kesintisiz mahkeme sahnesi, başlı başına bir başarı örneği. Costner harika. Gelip giden tüm yan karakterler harika. Joe Pesci ve diğerleri, yaşıyorlar karakterleri. Olayın farklı boyutları farklı bir şekilde konuşulabilir, ancak sinemasal anlamda değerlendirdiğimizde önümüzde sonuna kadar kaliteli bir iş duruyor. Muhteşem senaryo. İzlenmesi gereken filmlerden, bana kalırsa. Son on yılda çektiği kapitalist filmlerle yerde yere vurulan Oliver Stone' nun 80lerde başlayan 90larda devam eden Amerikanın kirli çamaşırlarını ortaya serdiği 6 filmin en gerçekçisi ve en iyilerindendir.

Cevap Yaz

Yuxel1907

18 Mayıs 2014 14:09

Ankara'da (şu an artık kapanmış olan) Batı Sinemasında seyretmiştim. Tam anlamıyla belgesel/haber programı tadında muhteşem bir film, sinemada seyrettiğimde çok etkilenmiştim. TV'lerde de çok gösterildi, suikastleilgili her şeyi net bir biçimde ortayan bir klasik..

Cevap Yaz

capone

1 Ocak 2009 15:35

John F Kennedy suikasti üzerine araştırma yapan New Orleans bölge savcısı Jim Garrison bu olayı açığa çıkartmak için geleni yapıcaktır.Çok başarılı bir film.Kevin Costner çok başarılı

Cevap Yaz

caferdal

1 Ocak 2008 16:17

olağan üstü çok profesyonel bir yapım hayatta tek favorim bu film dir......

Cevap Yaz

Yuxel1907

10 Aralık 2007 20:20

Muhteşem ve etkileyici bir film, Ankara Batı Sinemasında seyretmiştim. J.F.Kennedy'in ölümü üzerinde olan sır perdesini aralayan bir savcının müthiş hikayesi anlatılıyor. Filmde, çok ünlü aktörlerin kısa kısa rollerde oynaması da ayrıca enteresan bir nokta olarak algılanabilir. Etkisinden kurtulayamayacağınız bir yapım..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica