Ölüm Kitabı

8,00

( 10 kişi yorum yaptı )

Ölüm Kitabı

(Misery)

Sinema Filmi

1990

Edebiyatçı Paul Sheldon'un en son hatırladığı şey arabasının kar fırtınasında yoldan çıktığı ve takla attığıdır. Bu olaydan sonra gözlerini Annie Wilkes isimli kadının evinde açacaktır. Yazar Paul'un fanatik bir hayranı olan bu kadın O'nu ömür boyunca evinde hapsetmek istemektedir. Paul bunun farkına vardığı zaman geç kalacaktır fakat kurtulmak için planlar yapıp kendisine çıkış yolu aramaya başlar?

Ödüller

En İyi Kadın Oyuncu (48.Altın Küre Ödülleri-1991)

En İyi Kadın Oyuncu (63.Oscar Ödülleri-1991)

Oynayanlar

James Caan James Caan Paul Sheldon
Kathy Bates Kathy Bates Annie Wilkes
Richard Farnsworth Richard Farnsworth Buster
Frances Sternhagen Frances Sternhagen Virginia
Lauren Bacall Lauren Bacall Marcia Sindell

Son Yorumlar (10)

fahri.07 avatar fahri.07 22 Şubat 2016 15:19:35

7

filmin ilk başları sıkıcı olsada sonraları gayet akıcı bi hal alıyor üstelik gerilimide hat safhada james caan ve kathy batesin oyunculukları harika.izleyin.10/7

erakman avatar erakman 24 Temmuz 2015 08:32:59

10

Iste benim sevdigim tarz bu.James Caan ve Kathy Bates cok basarili.Bir an bile gozumu kirpmadan izledim.Izlemeyenlere siddetle tavsiye ederim.

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 10:53:03

7

Başarılı bir Stephen King uyarlaması. Konunun ve karakterlerin kendileri zaten ilgi çekici. Sinemaya taşınmaları da eksiksiz olunca, bir çırpıda kendini izleten, sürükleyici bir eser çıkıyor ortaya. Film baştan aşağı Stephen King filmlerindeki o ürkü tücü atmosferi içeriyor. Akademi Ödülü'nü kazanmış bir Kathy Bates performansı var ki, uzun süre zihninizden atamayacaksınız. James Caan'ın dahi önüne geçiyor. Caan da çok başarılı bu arada yazar Sheldon rolünde. Mekanımız karlı ormanlar arasında bir başına kalmış bir çiftlik evi. Tam bir King evreni.. Çok hoş detaylar ile de bezenmiş film. Özellikle ülkemizde pek bilinmeyen ve arka planda kalmış gibi görünen ancak hem kendisi hem de oyuncu performanslarıyla aslında otoriteler tarafından da hakkı teslim edilmiş bir film. Kendisinin ne düşündüğüyle ilgili İnternet'te bir şey bulamadım ama en iyi Stephen King uyarlamalarından biri olduğu şüphe götürmez. Harika oyunculuğuyla hem de bir gerilim filmi olmasına rağmen Oscar almayı başarmış Kathy Bates de henüz izlememiş olanlara bir fikir verecektir. Tek mekan filmleri için kılavuz niteliğinde, sıkça yararlanılan yapımlardan biri. Kitabını daha etkileyici ve rahatsız edici buldum kitap çok güzeldi. Gerilimli havası sağlam finaliyle dönemine göre çok başarılı bir yapım.

yshn avatar yshn 02 Eylül 2012 12:39:41

6

güzel bir film izleyin derim

engin yüksel avatar engin yüksel 05 Aralık 2011 17:32:12

7

izlerken emin olun sıkılmayacaksınız eski bir yapım olmasına rağmen sıkı bir film 7/10

selimcelal 20 Temmuz 2011 14:04:07

Süper bi film James Caanın Bababdan sonraki en iyi filmi diyebiliriz.Hele filmde Annie Wilkes karakterini ıynayan Kathy Bates süper bi oyunculuk sergilemiş.

Yandex.Metrica