Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Makas Eller (Edward Scissorhands)

Makas Eller

8,70

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 45 Dk Aksiyon Fantastik Dram Duygusal Komedi Aksiyon, Fantastik, Dram, Duygusal, Komedi
IMDb puanı: 7.7

Yönetmen: Tim Burton Tim Burton

Ülke: ABD

Oyuncular: Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall, Kathy Baker, Conchata Ferrell, Caroline Aaron, Alan Arkin, Vincent Price, John Davidson Devamını Gör...

Konusu : Bir zamanlar yüksek bir tepedeki kalede en büyük icadının adı Edward olan bir mucit yaşıyordu. Edward dayanılmaz bir çekiciliği olmasına rağmen, mükemmel değildi. Mucidin ani ölümü onun yarıda kalmasına yolaçtı, elleri yerinde uzun, keskin metal parçaları vardı.Edward merhametli bir Avon hanımefendisi ailesiyle birlikte yaşamak üzere onu evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşadı. Ve böylece Edward'ın Suburbia isimli pastel cennetindeki fantastik maceraları başladı.Aslan42902

24 Mart 2012 15:42

çok güzel bir film

Cevap Yaz

batis

18 Aralık 2009 13:54

alakası bile yok imdb puanı 8.0.dünyada beğenilen bi yapıt.80lerin sonunda çekildiği için efekt makyaj olarak biraz basit gelebilir ama bi klasik sayılır kendisi.

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

16 Ekim 2009 00:56

Cocuklugumda izledigim filmlerden.. Degisik ama konusu cok iyiydi bence.. Dedim ya cok degisik bir filmdi. Ama coktandir göstermiyorlar filmi.

Cevap Yaz

ebru&teo

18 Ağustos 2009 11:28

kesinlikle bir başyapıt...tim burton kendine has masalsı üslubuyla yine harikalar yaratmış. dış görünüşünün korkunçluğuna rağmen kalbi yumuşacık bir karakter. edward scissorhands...ve önceleri önemsemediği bu yaratığın çevresindeki pek çok insandan daha "insan" olduğunu çok geç farkeden Kim... her izlediğimde boğazıma bir yumru oturmasına sebep olan finaliyle unutulmazlarım arasındaki yerini daima koruyacak.

Cevap Yaz

capone

13 Haziran 2009 23:58

Tepedeki şatoda mucidiyle birlikte yaşayan Edward mucidi ölünce yalnız kalır.Bir gün makyaj malzemeleri satan iyi kalpli Peg Boggs Edward'ın şatosuna birşeyler satmak amacıyla gelir.Orada Edward'la karşılaşan Peg onu alıp yaşadığı yer olan Suburbia'ya getirir.İlk başta komşuları ve ailesi Edward'ı karşı önyargılı olsa da Edward zamanla herkes tarafından sevilen biri haline gelir.Ancak Edward yaşadığı evin kızı olan Kim'e aşıktır.Kim ilk önce Edward'dan nefret etse de zamanla o da Edward'da aşık olacaktır.Ama o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve Edward tekrar şatodaki o eski yalnız günlerine geri donmek zorunda kalıcaktır.Tek kelimeyle harika.Bir Tim Burton başyapıtı.Johnny Depp Edward rolünde mükemmel.Winona Ryder ve Dianne Wiest'te çok başarılı.Tim Burton bu filmle bir kez daha sinemanın en ilginç ve önemli yönetmenlerinden olduğunu gösteriyor.Filmin senaryosu,oyunculukları,etkileyici fon müziği tek kelimeyle mükemmel.Johnny Depp'in bu filmdeki performansı Premiere Dergisi Tarafından Tüm Zamanların En Harika 22. Performansı seçildi.Gene Premiere Dergisi Tarafından Tüm Zamanların En Harika 65.Karakteri seçildi.Bu klasik filmi mutlaka izleyin.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

6 Haziran 2009 17:34

hayal gücünün sinemadaki temsilcisi tim burtondan yine adına yakışır bir film.Senaryo orjinal,karakterler orjinal,hikayesi ve işlenişi yine masalsı.tim burton yine klasik (kendi tarzıyla) bir şekilde çekmiş.Ama mesajlar vermeyi de ihmal etmemiş yine.Önyargı üzerine güzel bir eleştiri yapmış.İnsanların şartlanmışlığını çok iyi işlemiş.Ayrıca yapılan iyiliklerin (ne kadar fazla olursa olsun),yapılabilecek hatalar karşısında ne kadar çabuk unutulabileceğini iyi bir şekilde göstermiş.Hayal gücünü sevenlere! fantastik,masalsı ve bir o kadar da gerçek!!

Cevap Yaz

Mireclm

8 Mayıs 2009 22:02

Fantastik dalda çok güzel bir film. Herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Johnny Depp'in performansı da filmin etkileyiciliğini katlamış.

Ayrıca ek olarak da söylemek istiyorum ki; film, çoğu insanın, yargılama ve hoşgörüdeki kuralcılığını, yaratıcılık yoksunluğunu ve yeniliklere kapalılığını fantastik bir yolla ve çok etkili bir şekilde eleştirmiş. Bu konularda filmi izledikten sonra birgelişme, genişleme hissediyorsunuz. Bu bakımdan, film, duygusal yönünüze de katkı sağlıyor.

Cevap Yaz

lostmsty

26 Ekim 2008 16:31

Tim Burton harikası, bir baş yapıt. arşivimde bulunan benzersiz film..

Cevap Yaz

mutec

16 Eylül 2008 19:57

Edward Scissorhands'i yatan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward'ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Münzevi bir yaşam süren genç, Peg Boggs'in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır.

Fakat kimi sürprizler içeren bu buluşma, üzücü olaylara da gebedir...

Hüzünlü ve komik bir Frankenstein hikayesi olan yapımın yönetmenliğini, tarzın usta isimlerinden Tim Burton üstleniyor.

Klasikleşmiş bir modern çağ masalı olan Makaseller, defalarca izlenebilecek türde bir film.

Cevap Yaz

_samsunlu_kral__

9 Eylül 2008 02:17

Çok güzel bir film. her gördüğümde izlerim. farklı bir konu değişik bir film. izlenmeye değer.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica