Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Annem Hakkında Herşey (Todo sobre mi madre)

Annem Hakkında Herşey

8,00

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Eylül 2017 1 Saat 41 Dk Dram Dram
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 7.8

Yönetmen: Pedro Almodóvar Pedro Almodóvar

Ülke: fransa, ispanya

Gişe: 2.307

Oyuncular: Rosa Maria Sardà, Penélope Cruz, Antonia San Juan, Candela Peña, Marisa Paredes, Cecilia Roth, Fernando Fernán Gómez, Eloy Azorín, Toni Cantó, Manuel Morón Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yabancı FilmEn İyi YönetmenEn İyi Yabancı Film

Konusu : Manuela (Cecilia Roth), çok çalışkan bir hemşire, daha da önemlisi kendisi ve genç oğlu için düzenli bir hayat kurmuş mükemmel bir annedir. Canından çok sevdiği oğlunu trafik kazasında kaybedince dünyası alt üst olur. Oğlunun son isteği babasının bulunmasıdır. Manuela, 18 yıl önce hamileliği sırasında terk ettiği adamı bulmak üzere Barcelona'ya gider. Bir süre sonra üzüntüsünün üstesinden gelen Manuela, Barcelona'da kendini geniş ve renkli bir ailenin içinde bulunur. Hamile bir rahibe (Penelope Cruz), fahişe bir travesti (Antonia San Juan) ve başı dertte iki aktris (Marisa Paredes ve Candela Pena).mansurx

15 Kasım 2016 08:43

Film baştan sona etkileyici bir film ama her seyircinin sevemeyeceği bir anlatımı var baş rolde cecilia roth iyi bir performans göstermiş filmde bir feminist hava hakim her şeye rağmen izlenmeye değer iyi bir film son olarak filmin ailecek izlemeye uygun olmadığını da önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

dipnosti

9 Eylül 2008 18:37

ben de filmi yaşadığım izlenimi uyandıran almodovar filmi. çok etkileyici...

Cevap Yaz

Sineperi

21 Nisan 2008 15:42

Bir erkeğin bir kadını tam anlaması için ancak eşcinsel olması gerek demişimdir hep. İzleyin, ne demek istediğimi Pedro Almodovar bu filminde bunu çok açık ve çok yerinde ifadelerle anlatmış. Kadınlığa dair olan herşey iyi, naif, kabullenici, güçlü, mutluluk vermeye çalışan... Diğer yandan erkeklere dair herşey yıkıcı, mutsuzluk verici, hastalıklı, korkak... Eh, bu kadar olur yani! 

Cevap Yaz

badem ağacı

12 Kasım 2007 15:57

almadovar yaralayıcı hayat filmlerinin odak noktasına kadınları oturtuyor. bu kadınlar mahsun fakat çok güçlüler.bu filmde de kadınların gücünü hayata vurdukları son nokatayı bariz görüyoruz. senaryosu ve yönetmenliği tartışılmaz.

Cevap Yaz

camus

6 Aralık 2006 02:28

Almodovar\'ın \"Kadın filmleri yönetmeni\" sıfatını perçinlediği film. Ve beni kendisine hayran bıraktığı ilk filmi. Özellikle kadın izleyicilerin kaçırmaması gereken bir şaheser.

Cevap Yaz

nali

29 Ekim 2006 20:51

harika bir film.tam bir pedro almadovar filmi.ispanyol sinemasının klasiklerinden.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica