Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yağmur Adam (Rain Man)

Yağmur Adam

8,93

(23 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 13 Dk Macera Dram Komedi Psikolojik Macera, Dram, Komedi, Psikolojik
IMDb puanı: 7.9

Yönetmen: Barry Levinson Barry Levinson

Ülke: ABD

Oyuncular: Gerald R. Molen, Valeria Golino, Tom Cruise, Bonnie Hunt, Dustin Hoffman, Jack Murdock, Michael D. Roberts, Ralph Seymour, Lucinda Jenney, Kim Robillard Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Özgün SenaryoEn İyi Erkek OyuncuEn İyi YönetmenEn İyi FilmAltın AyıEn İyi FilmEn İyi Erkek Oyuncu

Konusu : Bir ithal araba satıcısı olan Charlie, başkalarının düşüncelerine saygı duymayan bencil ve fırlama bir şehir çocuğudur. Babasının öldüğünü haber alan Charlie, cenazesine gittiğinde, babasının 49 model bir Buick Roadmaster hariç tüm mirasını bir vakfa bıraktığını öğrenir. Kendi hakkı olduğunu düşündüğü bu paradan bir pay alabilmek için bu vakfı ziyaret eden Charlie, buranın özürlülerle ilgilenen bir kurum olduğunu öğrenir. Vakfın müdürü, babasının eski bir arkadaşıdır ve mirasla ilgili olanları bilmektedir fakat mirasın neden bu vakfa bırakıldığını açıklamak istemez. Charlie herşeyden vazgeçtiği ve orayı terk edeceği sırada arabanın şoför koltuğunda oturan Raymond'ı görür. Raymond Charlie'nin varlığından habersiz olduğu otistik kardeşidir. Charli neden o zamana kadar bir kardeşi olduğunun söylenmediğini merak eder. Ama şu an için merakı ikinci plandadır ve asıl önemli olan, Raymond'a kalan mirastan pay alabilmektir.capone

9 Ocak 2017 23:03

kardeşlik üzerine yapılan en güzel filmlerden biridir. yıllar önce tgrt 90'lı yılların sonuna doğru bir akşam vermişti bu filmi. ertesi gün annemin, dün tv'de yağmur adam diye bir film izledik ve çok güzel dediğini dün gibi hatırlarım. tabii biz o zaman ilkokul çağında olduğumuz için film oynarken yattığımız için bugün dvd'den seyretme imkanı bulduk. dustin hoffman ve tom cruise çok başarılı oynamış. ama dustin hoffman daha büyük oynamış =)

Cevap Yaz

fahri.07

4 Şubat 2015 13:10

çok güzel bi film hoffman'ı pek izlemem ama çok güzel rol yapmış.cruise'un oyunculuğu zaten tartışılmaz.film güzel ilerliyordu ama final biraz basit olmuş.boş vakit geçirmek için izlenebilir.10/7

Cevap Yaz

frdncnr

22 Ocak 2015 10:04

Son 10 yıldır en az 40 kere izlediğim, otizmli bir abiyi yadırgamamamı ve ona alışmamı sağlayan, çocuk aklıyla filmin son sahnesinden etkilenip birgün benden de abimi alırlar diye paso ağladığım film.

Cevap Yaz

dioy

4 Kasım 2014 03:49

Yıllar önce bu filmi izlediğimde çok beğenmiştim. Hatta otizm'in bana sempatik geldiğini bile söyleyebilirdim. Taki yıllar sonra, Allah bana otizm li bir çocuk verene kadarda, pek bir fikrim yoktu açıkcası. Ancak kader bana bunuda öğretti. Hayatı boyunca anne ve baba himayesine muhtaç bir çocukla, gelecekte bizden sonra ne olacak kaygısı içinde yaşamanın güçlüğü bir yana, Allah tan sonra kendisini emanet edebileceğim iki tane kardeşinin varlığına şükrediyorum. Tatlı bir hüzün ve iliklerime kadar hissettiğim şefkat hisleriyle, yarı karmaşık duygular içinde kaderi tenkit etmeden, kaderimize razı yaşayıp gidiyoruz. Her neyse, konuyu fazla özele bağladım (bu filme yorum yapmak nerden geldiyse aklıma). Otizimli bir insanın yaşantısındaki detayları (konuşma şekli, ses tonu, göz kontağı, takıntıları ve ritüelleri) "hakkel yakin" bildiğim için Dustin Hoffman'ın oyunculuğunun ve gözlemciliğinin her türlü takdiri ve alkışı hakettiğini düşünüyorum. Ayrıca moda tabirle "otizmle ilgili farkındalık" yarattığından ötürü bu filmin, önemli bir misyonuda yerine getirdiğini söyleyebilirim.

Cevap Yaz

sezi

16 Ocak 2013 19:29

Raymond, başını Charlie'nin başına yaslıyor hani filmin son dakikalarında işte o sahne çok duyguluydu ama özellikle finali vurucu beklerdim.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

28 Ağustos 2012 22:33

oyunculuklarıyla müziğiyle konusuyla anlatılmaz izlenir 10/10

Cevap Yaz

coolman33

6 Mart 2012 18:14

Los Angeles'ta maddiyate dayalı bir hayat süren fırlama Charlie, yıllardır uzak kaldığı babasının ölümü üzerine 3 milyon dolarlık mirastan yararlanacağını düşünerek hayaller kurar. Oysa kendisine sadece 1949 model bir Buick bırakan babası, servetin tamamını Charlie'nin daha önce varlığından haberdar olmadığı ağabeyi Raymond'a bırakmıştır. Önemli bir ayrıntı ise, Raymond'un bakıma muhtaç, otistik bir dahi olmasıdır! Maddiyatçı Charlie mirasın en azından bir kısmından vazgeçmek niyetinde değildir. Bunun için Raymond'u kaldığı klinikten kaçırıp ülke çapında bir seyahate çıkarır. Yol boyunca ağabeyinin yaşamı zorlaştıran alışkanlıklarıyla çileden çıksa da otistik adamın matematik ve hafızalama konusundaki insanüstü yeteneği karşısında bol bol hayrete düşer. Nihayetinde Las Vegas'taki kumarhanelerde bu az bulunan kabiliyetten yararlanarak hile yapmaya bile çalışır. Yol boyunca Charlie, sadece Raymond'u değil, geçmişinin bir parçasını ve belki de kendini keşfetme fırsatı da bulacaktır. Dört adet Oscar heykelciği yönetmen Barry Levinson'a, senarist Ronald Bass'a, başroldeki Dustin Hoffman'a ve elbette Yağmur Adam filminin kendisine layık görülmüştü.

Cevap Yaz

eucalyptus

28 Eylül 2009 02:37

çok iyi bir filmdi Dustin Hoffman rolun hakkını verebilmişti..

Cevap Yaz

ulaş34

9 Şubat 2009 01:33

Beyendiğim filmler arasındadır yağmur adam.Usta oyuncuların yer aldığı başarılı bir film.Dram-dugusal-komedi türünde keyifli bir film.

Cevap Yaz

casusbellı44

2 Şubat 2009 23:42

dustin hoffman'ın oyunculuk resitaline şahit olduğumuz harika bir film.tom cruise ve valeria golino'da iyi.bu film ailevi bağa ve dostluğa sadece çıkar için değer verenlere tokat gibi cevap.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica