Tesadüf

8,25

( 5 kişi yorum yaptı )

Tesadüf

(Serendipity)

Sinema Filmi

2001

Günümüzden on yıl önce, karlı bir Noel arifesi... Mağazalar Noel alışverişlerini tamamlamaya çalışan insanlarla doludur. Bunlardan birinde, aynı eldiveni almak için tartışan Jonathan ve Sara, mağaza çıkışında kendilerini " Serendipity " isimli restoranda sohbet ederken bulurlar. Jonathan Sara’ya ilk görüşte aşık olduğunu düşünmektedir. Ama hem Jonathan'ın hem de Sara'nın sevgilileri vardır. Restorandan ayrılırlarken Jonathan’ın ısrarı sonucu Sara bir kağıt parçasına telefon numarasını yazar ama çıkan rüzgar kağıdı uçurunca bunun biraraya gelmemeleri için bir işaret olduğunu düşünür. Jonathan bu fikri aptalca bulur fakat Sara kararlıdır. Eğer biraraya gelmeleri gerekiyorsa, bu mutlaka olacaktır, kader bunu planlayacaktır, doğru zamanı beklemeleri gereklidir... Ardından da küçük bir oyun hazırlar: Bir beş dolarlık banknotun üzerine Jonathan’ın telefonunu yazar ve o parayla bir dergi satın alır. Kendisi de eve gittiğinde en sevdiği kitap olan Marquez’in “Kolera Günlerinde Aşk”ının ilk basımının ilk sayfasına kendi telefon numarasını yazacak ve kitabı bir sahafa satacaktır. Eğer bir gün bu kitap ve banknot birbirlerinin eline geçerse, kader onları o zaman biraraya getirecektir. Eğer bir daha sonsuza dek karşılaşmazlarsa, bu onların asla biraraya gelmemeleri gerektiği anlamına gelecektir...

Künye

Yönetmen Peter Chelsom
Senaryo
Yapımcı Robbie Brenner
Görüntü Yönetmeni John De Borman
Vizyona Giriş Tarihi 24 Mayıs 2002
Süre 101 dk
Tür Duygusal, Fantastik, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Alınyazısı, Arkadaşlık, Aşk, Düğün, Eldiven, Daha Fazlası

Oynayanlar

Lilli Lavine Lilli Lavine Bloomingdale'in Depo Elemanı
Michael Guarino Jr. Michael Guarino Jr. Müşteri
Abdul Alshawish Abdul Alshawish Müşteri
John Cusack John Cusack Jonathan Trager
Kate Beckinsale Kate Beckinsale Sara Thomas
Ann Talman Ann Talman Bloomingdale'in Satış Elemanı
Eugene Levy Eugene Levy Bloomingdale'in Satış Elemanı
Jeremy Piven Jeremy Piven Dean Kansky
Bridget Moynahan Bridget Moynahan Halley Buchanan
Crystal Bock Crystal Bock Bloomingdale'in Satış Elemanı
Stephen Bruce Stephen Bruce Serendipity'deki Host
David Sparrow David Sparrow Josh'ın Babası
Gary Gerbrandt Gary Gerbrandt Josh
Kate Blumberg Kate Blumberg Courtney
Ron Payne Ron Payne Louis Trager
John Ellison Conlee John Ellison Conlee Artie
Marcia Bennett Marcia Bennett Bayan Trager
Victor A. Young Victor A. Young Bay Buchanan
Eve Crawford Eve Crawford Bayan Buchanan
Reggi Wyns Reggi Wyns Rastafari Akımı Taraftarı
Evan Neumann Evan Neumann Kenny
John Corbett John Corbett Lars Hammond
James Goodwin James Goodwin Nick Roberts
Jessica Kelly Jessica Kelly Sara Lawson
Brenda Logan Brenda Logan Kuaför
Molly Shannon Molly Shannon Eve
Simon Jutras Simon Jutras Sebastian Mignon

Son Yorumlar (5)

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 13 Mayıs 2010 02:10:05

7

sıcak bir film.Uslubu çok hoş.Büyük bir tesadüfle (!) başlayan çılgın bir aşk mutlu bir şekilde sona erer ancak biraz sabır gerektirmektedir.Bu filmin iyi yanı kader ve kısmete olan inancınızı tazeliyor olması ve gerçek aşkınızı bulabileceğinize ya d a onun sizi bulabileceği ümidini artırıyor olması.İzlerken eğlendiriyor ve sıkılmadan izleyebiliyorsunuz.İşleniş olarak ise fazlasıyla sade ve gösterişsiz bu yüzden de izlenebilecek ortanın yukarısındaki filmler kategorisinde.İzledikten sonra sıcak bir gülümseme bırakan bu film tercih edilebilir.

deep_impact avatar deep_impact 27 Ağustos 2009 09:10:08

8

çok tatlı film. izlenmeli bence. amerikan pastası'nın baba karakteri filme ayrı bi güzellik katmış. eğlenceli, romantik, güzel vakit geçirilebilecek filmlerden.

capone avatar capone 01 Ocak 2009 16:43:01

10

Bir noel akşamı mağazada rafta kalan bir çift siyah eldivene iki el uzanır.Bunlardan biri başarılı bir psikolog oan Sarah'yla tv yapımcısı Jonathan'dan başkası değildir.Bu ikili bu olaydan sonra bir süre vakit geçirdikten sonra ilginç bir şekilde ayr ılırlar.Aradan uzun yıllar geçer ve bu iki insan sevdikleriyle evlenme aşamasına gelirler.Ancak garip bir şekilde karşılarına çıkan olaylar hep onlara birbirlerini hatırlatır.İkiside bu olaylar sonucu birbirini aramaya karar verir ve zorlu denemelerden sonra evlenirler.Evlilik yıldönümlerinide ilk tanıştıklar yer olan yerde kutlarlar.Çok güzel bir romantik komedi.John Cusack ve Kate Beckinsale çok başarılı

sarıyerli 19 Eylül 2008 06:27:09

bence john cussock' tan aşk üzerine kilometre taşı olacak bir yapıt.konusu çok sıradışı , dünyada böle sevgiler kaldımı dedirtiyor.

Sineperi avatar Sineperi 07 Ocak 2008 17:41:01

10

Tam bir Aralık filmi!! "KADER"e inanır mısınız? Peki ya "KADER" takıntınız var mı? Sara'nın var...Başına gelen olayların gerçekten kaderinde olup olmadığını test etmek için sürekli sağlamlama yapmaya çalışıyor. Bu testler hem ilgi nç, hem merak uyandırıyor, hem eğlenceli ama en önemlisi sabır gerektiriyor. Yapılması gereken tek şey evrenin size sunduğu mesajları algılamak, onları takip etmek ve tutkuyu yitirmemek!! Böylece gerçek aşkı bulmak!! Şimdiii, bir düşünün bakalım evren size hangi mesajları yolluyor olabilir? Mesela sevdiğinizin ismi ya da resmi sürekli TESADÜFEN(!) karşınıza çıkıyor mu? Omzunuza TESADÜFEN(!) konan bir kelebek size hayatınızın dersini veriyor mu? Yolda yürürken önünden TESADÜFEN(!) geçtiğiniz bir çay bahçesinden sizin için anlamı olan bir şarkı çalmaya başlıyor mu? Eğer öyleyse KADERle dans ediyorsunuz!! Çünkü BAŞINIZA GELEN HİÇBİR ŞEY TESADÜF DEĞİLDİR!!! :)))

Yandex.Metrica