Panama Terzisi

7,84

( 3 kişi yorum yaptı )

Panama Terzisi

(The Tailor of Panama)

Sinema Filmi

2001

Soğuk savaş dönemi casus romanlarıyla ünlü olan John Le Carre'ın aynı isimli romanından uyarlanan kara mizah türündeki casusluk filminde Pierce Brosnan Panama'ya sürgüne gönderilen Andy Osnard adlı oldukça etkili bir İngiliz gizli ajanını canlandırmakta. Andy Osnard Panama'ya sürgüne gönderilir ama geri dönmeyi kafasına takan Andy orada boş duracak değildir. Panama'da ağzı iyi laf yapan Harry Pendel isminde ünlü bir terziyi tanımaktadır. Aslında eski bir dolandırıcı olan Harry artık Panama'nın en zenginlerinin terziliğini yapmaktadır. Andy ondan bölgedeki en son dedikoduları öğrenmek istediğinde, Harry eski kimliğinin açığa çıkmaması için kendi kafasında uydurduğu hikayeler ve olayları Andy'e anlatmaya başlar. Ama bir süre sonra Harry'nin hikayeleri kontrolden çıkar ve ülkenin kaderini etk ileyecek olaylar zincirinin başlamasına neden olur.

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 27 Temmuz 2015 10:06:21

5

Düşük tempolu bir film hikayesi iyi olsada beklentileri karşılamıyor ortalmayı bile zor tutturan hayal kırıklığı bir film.

zuhtuural avatar zuhtuural 28 Mart 2008 15:20:03

6

ustaca harmanlanmış güzel bir film sıkılmadan  izlenebilir

dere_bocuku avatar dere_bocuku 22 Ağustos 2007 10:50:08

10

Süper bi film. Daniel' ın da buna büyük katkısı var. Başrollerde olmamasına rağmen. Dün bu filmi sinemada afişini gördükten ve araştırdıktan sonra tavsiye etmeye değer olduğunu anladım..

Yandex.Metrica