Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Annem / Bırakmam Seni

Annem / Bırakmam Seni

8,19

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Arabesk Dram Müzikal Macera Duygusal Arabesk, Dram, Müzikal, Macera, Duygusal

Yönetmen: Temel Gürsu Temel Gürsu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cemal Gencer, Ayşegül Ünsal, Ünsal Emre, Adile Naşit, Canan Perver, Ceylan, Fikret Fırtına, Erhan Yazıcıoğlu, Tuğrul Koparan, Nilgün Kasapbaşoğlu Devamını Gör...

Konusu : Kocası Arabistan'da işçi olarak çalışan genç kadın, eve döndüğünde kızı Ceylan'ı bulamaz. Kadın büyük bir şok geçirip aklını yitirir. Ceylan’ı temizlik işlerinde çalıştığı ve çocukları olmayan genç karı-koca kaçırmıştır. Amaçları, torun sevgisiyle yaşayan zengin anneannelerinden para sızdırmaktır. Kumara düşkün olması nedeniyle kaynanası tarafından dışlanan damat, kaçırdığı bu çocuk sayesinde durumu kurtarır. Yaşlı kadın, torun sahibi olmanın sevinciyle evinin kapılarını kızına ve damadına açar. Aradan yıllar geçer, aklını yitiren genç kadın çalışmak üzere bir zengin çiftliğine gider. Burada kızı Ayşe ile karşılaşır. Ancak birbirlerini tanımazlar. Ayşe, gerçek annesi sandığı üvey annesinden bulamadığı yakınlığı temizlikçi kadında tadar. Çeşitli olaylardan sonra gerçekler ortaya çıkar. Kötü ruhlu kumarbaz damadını ve kızını evden kovar. Tüm mirasını da Ayşe’ye bırakır.performer

22 Eylül 2019 22:37

öncelikle filmin yıldızı adile naşit bunda hemfikiriz... güzel bir senaryo ve herşeye rağmen güzel bir film... filmin yönetmeni temel gürsu'nun eşi şarkıcı ceylan'ın annesi rolündeki canan perver filmdeki bu role çok yakışmış ve rolünü de başarıyla yerine getirmiş.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

16 Eylül 2016 15:08

Bir Ceylan filmi... Bol gözyaşı ile dolu... Adile Naşit'in son filmi olmasından dolayı önemlidir benim için...

Cevap Yaz

performer

29 Mayıs 2014 23:12

filmde bir traktör kazası sahnesi var bu çok gerçekçi çekilmiş işte film genel olarak çok iyi olmasada en azından bu sahne ile yönetmenin başarısı takdir edilmelidir.

Cevap Yaz

asım mavzer

25 Mart 2014 14:56

Film gösterime girdikten birkaç gün sonra Adile Naşit vefat etmişti.

Cevap Yaz

sevda1979

25 Mart 2014 05:07

semra sar ve zeynep değirmencioğlunun yavrum filminin özentisi yinede çok güzel ceylanın şarkıları için izlenir..

Cevap Yaz

bergenfan

14 Şubat 2014 16:07

ceylanın en güzel filmlerinden biri. sadece adile naşitin yansıttığı aile ortamı için bile izlenebilir

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

18 Ağustos 2010 01:33

ünsal emrenın kötü rolde olduğu nadir filmlerden

Cevap Yaz

enigmacuture

15 Temmuz 2009 16:32

Zeki Müren ile Selami Şahin"i biraraya getiren; lirizm ve musiki-arabeski zirveye çıkaran Susma/Annem adlı albümde yer alan Susma(Söz-Müzik:Selami Şahin), Annem(Söz-Müzik:Özer Şenay), Kul Defteri(Söz-Müzik:Selami Şahin), Yorgunum(Söz:Zeki Müren-Müzik:Selami Şahin) adlı şarkılar gündeme oturunca dönemin küçük yıldızı Ceylan da "Annem" adlı şarkıyı albümüne koydu.

Ceylan"a rakip olarak piyasaya sürülen ve 80"lerde sık sık adından söz ettiren Küçük Tülay"ın şöhreti mum gibi sönse de Ceylan/Annem şarkısı/Annem Filmi"nin çok özel bir üçlü olduğunu düşünüyorum. Ceylan ister sevilsin isterse sevilmesin arabeskin bir gerçeğidir ve güzel şarkı okur. Filmde kötü bir oyuncu olduğu da iddia edilebilir ama asla kötü bir şarkıcı olduğu söylenemez. Hele hele Zeki Müren tarafından şöhrete ulaşan bir şarkının yeniden okunması ve bu şarkıya film yapılması ise ayrı bir cesarettir.

Filmde Fatma(Canan Perver)"in aklını yitirmesi dışında reel bir oyunculuk yok. Ayşe(Ceylan)"ın kaçırılması ve bu esaret komedi filmlerini aratmıyor. Ceylan"a bir anda kalan miras ise gözü yaşlı arabesk kültürün dönen talihe yönelik, umut dolu gelecek kaygısına bir ödül...Film, şarkının gölgesinde kalmaya mahkum türden ama içinde Ceylan tarafından okunan güzel şarkılar var. "Annem" filmini izleyip şakılarını beğendiyseniz bir de Annem şarkısını Zeki Müren"den dinleyin derim.

"Mazide kalan hatıra gibi
Şevkatli kollarını aç bana anne
Geceler çok soğuk, sessiz ve karanlık
Üşüdüm, üstümü örtsene anne!"

Cevap Yaz

enigmacuture

26 Aralık 2008 15:54

etkileyici bir film dönemine göre

Cevap Yaz

enigmacuture

11 Aralık 2008 16:02

etkileyici bir arabesk film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica