Savaş Günahları

7,46

( 4 kişi yorum yaptı )

Savaş Günahları

(Savior)

Sinema Filmi

1998

Son Yorumlar (4)

bajaga 03 Temmuz 2017 01:20:44

Bosna savaşı ile ilgili en tarafsız filmlerden biri olmuş. Çok güzel bir film. Tek yanlı ve ezberdeki yanlışları giderecek nitelikte bir film. Hırvat askerlerinin ne kadar zalim ve acımasız olduğunuda ayrıca göstermiş. Bence izlediğim en güzel savaş filmi.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 01 Ekim 2011 00:26:10

5

Geneli itibarıyla şavaşı lanetleyen, savaş karşıtı bir film ancak terbiyesizlik,saygısızlık hatta hazımsızlık boyutunda bir üslup kullanarak din sataşmasının,etnik sataşmanın olduğu da açık.Yönetmen sırp olmasından dolayı kendi perspektifinden fazlac a yanlı bakmış, üslup hatasına düşmüş.Oysa film anne,bebek,ninni arkaplanıyla, etnik müzikleriyle, anlattığı konuyla (ki savaş başlı başına büyük bir dramdır) çok büyük bir iş başarıyormuş.Yani iyiye yakın bir film,daha iyi olabilirmiş, yazık olmuş.

novatono 27 Ocak 2009 00:03:01

Kesinlikle izlenmeli! Film eğer başından sonrasında da izlenirse anlaşılacağı gibi, esirlere tecavuz eden papazlardan, müslüman boşnak-sırp sivillerini vahşice öldüren hırvat askerlerinden savaşın tüm gerçeklerinden bahseden, savaşın tüm yüzlerini or taya çıkaran bir film.. Çok çarpıcı sahnelerle güçlendirilmiş müzikleriyle de süper bir yapım.. Sırp Yönetmen insanlık ayıplarını vahşeti ve savaşı çok iyi anlatmış.. Bugune kadar izlediğim en iyi filmler arasında.. Çok başarılı bir yapım arşivim için çok uzun süre aradım bu filmi..

novatono 26 Ocak 2009 23:32:01

Fİlme yorum getirmeden önce filmi GÖZÜMÜZLE(?) İZLEME-ME-MİZ gerekiyor.. Yapılmış en iyi savaş karşıtı filmlerden biridir. Yanlış yönlerdirme yapılmasın.. Filmde sırp papazların tecavuz ettiği kadın esirlerden bahsedilerek müslümanlar aşağılanıyor de ğil mi ??? Filmi adam gb izlersek iyi olur.. Gerçi bu kadar anlayabilen de bu kadar anlayabiliyodur zorlamamak da lazım.. bu gibi durumlarda film tercihi değiştirilmeli ve daha basit anlaşılabilen filmler izlenmeli çizgi filmler mesela.. 3000 karakter yorum yazardım buraya da neyse.. KESİNLİKLE İZLENMESİ GEREKEN BİR FİLM

Yandex.Metrica