Kapıdaki Düşman

8,55

( 14 kişi yorum yaptı )

Kapıdaki Düşman

(Enemy at the Gates)

Sinema Filmi

2001

II.Dünya Savaşı tüm şiddetiyle sürmektedir. Almanlar Doğu cephesinde Stalingrad'a kadar dayanmışlardır. Tüm dünya soluğunu tutmuş buradaki çarpışmaların sonucunu beklemektedir. Böyle bir ortamda Ruslar'ın keskin nişancısı Vassili Zaitsev yeteneği sayesinde birçok Alman askerini tek başına ödürmüştür. Onun propaganda değerini anlayan politikacı Danilov, aslında sıradan bir çoban olan Vassili'yi alır ve onu tüm ülkenin ihtiyaç duyduğu ulusal bir kahramana dönüştürür. Nişancılığı ve Danilov'un yardımıyla büyük bir şöhrete kavuşan Vassili'yi öldürmesi için Almamlar da kendi nişancıları Binbaşı Konig'i bölgeye gönderirler. Çevrelerinde yüzyılın en büyük savaşı sürerken, bu iki adam kendilerini ayrıca kişisel bir savaşın içinde bulacaklardır. Avrupa'da çekilen en pahalı yapım olduğu söylenen "Ka pıdaki Düşman" görkemli bir savaş filmi. Bu büyük prodüksiyon son Berlin Film Festivali'nde açılış filmi olarak gösterilmişti. Hem olumlu hem olumsuz eleştirileri olan film Jude Law, Ed Harris, Joseph Fiennes, Bob Hoskins, Rachel Weisz gibi isimleriyle dikkat çekiyor...

Oynayanlar

Jude Law Jude Law Vassili Zaitsev
Ed Harris Ed Harris Binbaşı König
Rachel Weisz Rachel Weisz Tanja Tschernova
Joseph Fiennes Joseph Fiennes Polis Komiseri Danilow
Bob Hoskins Bob Hoskins Nikita Chruschtschow
Ron Perlman Ron Perlman Koulikov
Eva Mattes Eva Mattes Anne Filipov
Matthias Habich Matthias Habich General Paulus
Birol Ünel Birol Ünel Politruk
Sophie Rois Sophie Rois Ludmilla

Son Yorumlar (14)

black_eagle_09 avatar black_eagle_09 17 Ekim 2013 19:05:09

7

Call of Duty oyununa ilham kaynağı olmuş film. II. Dünya savaşı filmlerinde Stalingrad ve Normandiya çıkarmaları bilgisayar oyunlarında bolca kullanıldı. Ama savaş filmine göre çok durgun bir film. Yine de izlenir.

ulaş34 avatar ulaş34 13 Ekim 2009 17:02:10

6

İyi bir film.savaş filmi olan kapıdaki düşman sürükliyici bir film tarzı.Alman ve rus askerlerinin savası ölüm kalım savası vermesi.Vede 2 keskin nişancı birbirini avlama mücadelesi soluk kesen bir hayatda kalma mücadelesi.Filmin sonlarına doğru vass ili zaitsev binbaşı könig yakalarıp öldürmeside güzel vede etkiliyici oluyor.İzlencek türde bir savaş filmi. 

Benyas avatar Benyas 08 Şubat 2009 15:34:02

Etkileyici görselliğe sahip bir film.Oyunculuklar da çok iyi ama aksiyon beklemeyin.

osman_srln avatar osman_srln 09 Ocak 2009 17:24:01

filmi beklediğim gibi bulamadım fena sayılmaz

torrent1777 avatar torrent1777 14 Kasım 2008 14:24:11

7

Savaş filmi olunca insan daha fazla aksiyon bekliyor, ama yinde sürükleyici bir film.Olaylar 4-5 kişinin etrafında dönüyor.Ed Harris asker rolünü başarıyla oynamış.Vasili Zaytsev adlı karakterin Moskova'daki devlet mezarlığında anıtsal bir podyum üze rinde Kahraman kızılordu askeri olarak yattığı söylenmektedir(kaynak:wikipedia). Call of Duty oyununun birçok sahnesi bu filmden esinlenmiş sanırım.

özi 004 avatar özi 004 28 Ekim 2008 20:01:10

9

çok güzel bir savas filmi

Yandex.Metrica