Garez 2

7,02

( 15 kişi yorum yaptı )

Garez 2

(The Grudge 2)

Sinema Filmi

2006

“The Grudge 2/Garez 2” bulaşıcı, intikam peşindeki lanetin, görünüşte birbirleriyle ilgisi olmayan bir grup insana saldırarak varlığını sürdürmesini konu alıyor.

Aubrey Davis (AMBER TAMBLYN) yatalak annesi Bayan Davis’ten (JOANNA CASSIDY) kız kardeşi Karen’ın (SARAH MICHELLE GELLAR) Japonya’da bir hastanede olduğunu öğrenir. Aubrey, aynı zamanda, Tokyo’da bir evde çıkardığı yangın sonucu erkek arkadaşının ölmesi nedeniyle Karen’ın soruşturma altında olduğunu da öğrenir. Bayan Davis oraya gidemeyecek kadar hasta olduğu için, Tokyo’ya gidip kız kardeşini eve getirme görevi Aubrey’ye düşer.

Genç kızın Tokyo’ya varmasından kısa süre sonra, foto muhabir Eason (EDISON CHEN) Aubrey’yi ablası Karen’ın görünmeyen ve tehl ikeli bir şeyin esareti altında olduğu konusunda uyarır.

Allison (ARIELLE KEBBEL) Tokyo’da uluslararası bir okulda okumaktadır. Okulun “popülerleri” Vanessa (TERESA PALMER) ve Miyuki’nin (MISAKO UNO) grubuna girmek için umutsuzca çabalamaktadır. Bu uğurda, onlarla iyi geçinmek adına, bir çok açıklanamamış ölüm ve ortadan kaybolmaların yaşandığı, yanmış ve gizemli bir eve girmek de dahil olmak üzere, istedikleri her şeyi yapmaya hazırdır.

İçine kapanık bir genç olan Jake (MATTHEW KNIGHT) dul babası Bill’in (CHRISTOPHER COUSINS) Trish’le (JENNIFER BEALS) nişanlanmasından memnun değildir. Hâlâ annesinin yasını tutmakta olan Jake, ablası Lacey’nin (SARAH ROEMER) müstakbel üvey annesiyle neden bu kadar iyi geçindiğini anlamamaktadır. Ayrıca, yan komşularından birinin kaçamak davranışlarına da anlam verememektedir. Apartmandaki herkes günden güne tuhaflaşmaktadır sanki.

Hepsi birer birer, yanan evden kurtulup yoluna çıkan herkesi etkisi altına alan “Garez” adlı kötü lanetin pençesine düşerler.

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.116.404,0 TL
Toplam İzleyici 154.508
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (15)

mansurx avatar mansurx 15 Ocak 2017 07:47:21

5

Film malesef ilk filmdeki tadı vermiyor bu film orjinal japon filminin abd uyarlamasının devam filmidir ve orjinal japon filmini çeken takashi shimizu nun ilk iki filmi çekmesi garip olmuş doğrusu belki halka filminde olduğu gibi gore verbinski yada başka amerikalı bir yönetmen çekse daha uygun olurdu kısaca ortalama bir film seriyi devam ettirmek için izlenebilinir.

rhegno avatar rhegno 22 Eylül 2012 23:51:02

8

geren korkutan bir film künyesine uygun olarak:)

benSTILLER avatar benSTILLER 24 Ocak 2010 14:38:01

9

Garez 2,korkunun bittiği yerde gerilimi,stresi başlatan bir film..Amber Tamblyn, "Kendimi bile izlerken bu filmde,gözlerimi kapatıyorum"demiş :))

Loverman avatar Loverman 25 Eylül 2009 22:17:09

6

İlki için ne yazdıysam bunun içinde aynı şey geçerli. Korku unsuru hiç bir zaman görünmemeliki ortaya korku filmi çıksın. son dönemlerde çok kötü korku filmleri yapılıyor. sinema izlerken korkamayacağım heralde. 

mawi yel avatar mawi yel 29 Mayıs 2009 01:33:05

10

çok etkileyici bir filmdi en etkilendigim korku filmleri arasında yer alıyor kesinlikle

enigmacuture avatar enigmacuture 30 Ocak 2009 11:39:01

10

ilk çevrim japon versiyonu çok sıkıcıydı

Yandex.Metrica