Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Büyük Hesaplaşma (Heat)

Büyük Hesaplaşma

8,79

(22 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 51 Dk Aksiyon Polisiye Gerilim Dram Aksiyon, Polisiye, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 8

Yönetmen: Michael Mann Michael Mann

Ülke: ABD

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore, Diane Venora, Amy Brenneman, Ashley Judd, Mykelti Williamson, Wes Studi Devamını Gör...

Konusu : Kovalanan, ekibiyle birlikte büyük soygunlar gerçekleştirilen usta bir soyguncu Neal McCauley'dir (Robert De Niro). Kovalayan ise başarısız bir evliliğin içindeki inatçı ve akıllı polis dedektifi Vincent Hanna'dır (Al Pacino). Los Angeles dekorunda birbirine çok benzeyen ve aslında başka şartlarda iki iyi dost olabilecek bu iki sıkı adam arasında büyük bir kovalamaca yaşanıyor. Birbirleriyle sadece iki kere yüzleşiyorlar. Birincisinde kahve eşliğinde güzel güzel sohbet ediyorlar, ikincisinde ise birinin ölmesi gerekiyordur. Michael Mann'in epik suç filminin tamamı gerçek mekanlarda çekilmiş. (Tam 125 tane mekan kullanılmış) Ünlü sokak çatışması sahnesi bile Los Angeles'ın en işlek caddesi trafiğe kapatılarak gerçekleştirilmiş.mansuryıldırım

5 Kasım 2015 07:50

Film baştan sona sürükleyici heyecanlı bir aksiyon,suç,dram karışımı film türünün başarılı bir örneği olan filmin kadrosuda çok iyi al pacino,robert de niro ve val kilmer filmin en iyisiydiler ayrıca diane venora ve natalie portman da fena değildi ayrıca bu tarz filimlerde görülmeyen başarılı bir sinematoğrafi ile dante spinottti de iyi iş çıkarmış ve tabi michael mann hem yönetmen hemde senarist olarak başarılıydı kısaca kaçırılmaması gerek türünün en iyi örneklerinden çok iyi bir film.

Cevap Yaz

Kpax08

4 Kasım 2015 11:45

Heat, türünün hitleri arasına girebilecek kadar başarılı bir film. Bu tarz filmler ortalarda insanı sıkabilir ama filmde bu durumdan eser yok. Oyuncular ve oyunculukları zaten anlatmaya gerek yok.

Cevap Yaz

kemerlee

22 Kasım 2014 18:00

Sinema tarihinin iki büyük efsanesini karşılıklı döktürerek ilk kez izlediğimiz(baba 2 ’de zaman farkından karşılıklı oynayamamışlardı), derinlemesine karakterleri, muhteşem aksiyon sahneleri ve efsane olan bir dolu repliğiyle tüm aksiyon filmlerini ve tüm profosyonel hırsızlık temalı filmleri kökünden değiştiren hasımlığın kitabının yazıldığı büyük bir başyapıt ve modern bir klasik.Sinema tarihinin en iyi aksiyon filmi ne zaman bir polisiye yada hırsızlıkla ilgili bir film çekilcek olsa her yapımcının ve yönetmenin en büyük referansıdır.Bu türde o kadar büyük bir yer kaplarki ucundan kıyısından Heata değmeden bu tür film yapabilen bir film görmedim. Sonuda yürek burkacak kadar acıklı ve etkileyici.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

3 Kasım 2013 22:08

her ne kadar uzun olsa da kısmen sıkılmadan izlenebiliyor aksiyon sahnelerini zaten efsane 7/10

Cevap Yaz

rhegno

11 Ekim 2012 00:50

şahısların olaydan önce kahve icmeleri:) filmin en güzel sahnesi denilebilir

Cevap Yaz

Tayfa

2 Eylül 2012 13:49

Al Pacino ve Robert De Niro bir arada oldugu sürükleyici bir film

Cevap Yaz

gecedensonra

26 Kasım 2011 23:53

iki büyük usta oyuncu ve uzun soluklu silahlı çatışma sahneleri ile ve 2 buçuk saattebn fazla süresi ile kendine hayran bırakmıştır.. al pacino yu pek beğenmeyen biri olrak bu filmde daha bir dikkatle izleyince gerçekten büyük oyuncu olduğuna kanaat getirim al pacino nun tek sorunu büyük oyunculardan yoksun kadrolarda ve vasat senaryolarda oynamış olması. baba da al pacino nasıl kendisinden söz ettiriyorsa bu filmde de parlıyor adeta.. demek olutyor ki al pacino nun karşında da büyük oyuncular ve kaliteli bir kadro lazım..

Cevap Yaz

kadir

5 Ağustos 2011 14:47

1990'li yillarin EN IYI FILMLERI arasindadir süphesiz. Al Pacino ve Robert De Niro gibi iki dev oyuncunun yani sira Val Kilmer gibi yetenekli bir oyuncunun da filmde bulusmasi ayri bir güzellik katmis filme. Mutlaka izlenilmesi gerekilen bir hirsiz-polis filmi.

Cevap Yaz

umitbirol

6 Nisan 2011 16:42

kült filmler arasına girmeyi hak eden başarılı bir yapım izlenmesi gereken ilk bilmem kaç film arasına rahatlıkla koyabilirsiniz. benim filme puanım 8/10

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

15 Ekim 2009 01:41

Bence de en iyi yabanci hirsiz-polis filmlerindendir bu film. Müthis ikili ve Val Kilmar'da iyi oynadi bu filmde. HEAT unutulmaz bir filmdir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica