Büyük Hesaplaşma

8,79

( 22 kişi yorum yaptı )

Büyük Hesaplaşma

(Heat)

Sinema Filmi

1995

Kovalanan, ekibiyle birlikte büyük soygunlar gerçekleştirilen usta bir soyguncu Neal McCauley'dir (Robert De Niro). Kovalayan ise başarısız bir evliliğin içindeki inatçı ve akıllı polis dedektifi Vincent Hanna'dır (Al Pacino). Los Angeles dekorunda birbirine çok benzeyen ve aslında başka şartlarda iki iyi dost olabilecek bu iki sıkı adam arasında büyük bir kovalamaca yaşanıyor. Birbirleriyle sadece iki kere yüzleşiyorlar. Birincisinde kahve eşliğinde güzel güzel sohbet ediyorlar, ikincisinde ise birinin ölmesi gerekiyordur. Michael Mann'in epik suç filminin tamamı gerçek mekanlarda çekilmiş. (Tam 125 tane mekan kullanılmış) Ünlü sokak çatışması sahnesi bile Los Angeles'ın en işlek caddesi trafiğe kapatılarak gerçekleştirilmiş.

Son Yorumlar (22)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 05 Kasım 2015 07:50:11

8

Film baştan sona sürükleyici heyecanlı bir aksiyon,suç,dram karışımı film türünün başarılı bir örneği olan filmin kadrosuda çok iyi al pacino,robert de niro ve val kilmer filmin en iyisiydiler ayrıca diane venora ve natalie portman da fena değildi ay rıca bu tarz filimlerde görülmeyen başarılı bir sinematoğrafi ile dante spinottti de iyi iş çıkarmış ve tabi michael mann hem yönetmen hemde senarist olarak başarılıydı kısaca kaçırılmaması gerek türünün en iyi örneklerinden çok iyi bir film.

Kpax08 avatar Kpax08 04 Kasım 2015 11:45:48

Heat, türünün hitleri arasına girebilecek kadar başarılı bir film. Bu tarz filmler ortalarda insanı sıkabilir ama filmde bu durumdan eser yok. Oyuncular ve oyunculukları zaten anlatmaya gerek yok.

kemerlee avatar kemerlee 22 Kasım 2014 18:00:25

10

Sinema tarihinin iki büyük efsanesini karşılıklı döktürerek ilk kez izlediğimiz(baba 2 ’de zaman farkından karşılıklı oynayamamışlardı), derinlemesine karakterleri, muhteşem aksiyon sahneleri ve efsane olan bir dolu repliğiyle tüm aksiyon filmlerini ve tüm profosyonel hırsızlık temalı filmleri kökünden değiştiren hasımlığın kitabının yazıldığı büyük bir başyapıt ve modern bir klasik.Sinema tarihinin en iyi aksiyon filmi ne zaman bir polisiye yada hırsızlıkla ilgili bir film çekilcek olsa her yapımcının ve yönetmenin en büyük referansıdır.Bu türde o kadar büyük bir yer kaplarki ucundan kıyısından Heata değmeden bu tür film yapabilen bir film görmedim. Sonuda yürek burkacak kadar acıklı ve etkileyici.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 03 Kasım 2013 22:08:13

7

her ne kadar uzun olsa da kısmen sıkılmadan izlenebiliyor aksiyon sahnelerini zaten efsane 7/10

rhegno avatar rhegno 11 Ekim 2012 00:50:02

8

şahısların olaydan önce kahve icmeleri:) filmin en güzel sahnesi denilebilir

Tayfa avatar Tayfa 02 Eylül 2012 13:49:58

9

Al Pacino ve Robert De Niro bir arada oldugu sürükleyici bir film

Yandex.Metrica