Fedai

7,72

( 3 kişi yorum yaptı )

Fedai

(The Sentinel)

Sinema Filmi

2006

Pete Garrison 20 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın hayatını kurşunların önüne atlayarak kurtarmış Amerikan Gizli Servisinin gözde ajanlarından biridir. İş arkadaşları tarafından çok sevilen ve saygı duyulan bir Gizli Servis çalışanıdır. Kariyerinin bundan sonraki kısmında ise başkanın eşinin yakın ve özel koruması olmuştur. Kodlar, hiyerarşik dozen, planlar, haritalar ve prosedürler içinde yaşamaktadır. Yaşadığı dünyada yalnızca gizli olan açığa çıkarsa tehlikledir. Pete’in ajan arkadaşlarından biri olan, Charlie Merriweather, kendisi ile oldukça kritik ve çok gizli bir bilgiyi paylaşmak ister. Merriweather , Garrison ile bir araya gelemeden öldürülür.

Soruşturmayı yürütmek Gizli Servis’in en iyi ajanlarından ve Garrison’ın kısa bir sure önceye ka dar çok yakın arkadaşlarından biri olan David Breckinridge’e verilir. Garrison, şüphesiz ki en iyi koruma ajanlarından biridir. David yaptığı araştırmada tamamen tarafsız ve saddece delillerle iz sürmektedir, fakat Garrison ile eskiye dayanan husumetleri konusunda da tarafsız kalamamaktadır.

Breckinridge, Garrison’ın karısı ile birbirlerine aşık olduklarına inanmıştır ve bu yüzden boşanmıştır. Fakat bu gerçek değildir.

Jill Marin, yeni mezun, sert mizaçlı ve hırslı bir genç ajandır ve mezun olur olmaz Gizli Servis’in en iyi araştırmacısı olduğu söylenen Breckinridge ile çalışmak istemiştir. Birlikte Başkan’a yapılacağı düşünülen Gizli Servis suikastini ortaya çıkarmaya çalışacaklardır. 141 yıldır bu olmamıştır… Fakat delillerin bir şekilde Garrison’I işaret etmesi onu şüphelilerden biri haline getirir.

Garrison’ı şüpheli haline getiren her kimse onun kimsenin bilmediği büyük bir sırrı olduğunu ve bunu saklamak için her şeyi yapacağından haberdardır. Garrison ardında Breckinridge ve Marin ile hem başkanın hayatını hem de kendi hayatını kurtarmak için büyük bir kovalamacaya girişir.

“THE SENTINEL Başkan ve First Lady’nin hayatını kurtarmak için and içen Gizli Servis ajanlarına ait politik bir gerilim ve aksiyon filmi," diyor Michael Douglas. "Tarih boyunca ilk kez Gizli Servis içinden biri Başkan’ın hayatını tehlikeye sokuyor ve First Lady’nin koruması üzerine oyunlar oynayarak onu suçlu gösteriyor.

Oynayanlar

Michael Douglas Michael Douglas Pete Garrison
Kiefer Sutherland Kiefer Sutherland David Breckinridge
Eva Longoria Eva Longoria Jill Marin
 Martin Donovan (II) Martin Donovan (II) William Montrose
Ritchie Coster Ritchie Coster İdareci
Kim Basinger Kim Basinger Sarah Ballentine
Blair Brown Blair Brown National Security Advisor
David Rasche David Rasche President Ballentine
Clark Johnson Clark Johnson Walter Xavier
Raoul Bhaneja Raoul Bhaneja Aziz Hassad
Simon Reynolds Simon Reynolds Tom DiPaola
Mecit Kervancı Mecit Kervancı Ekipler Amiri

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 496.308,0 TL
Toplam İzleyici 62.778
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (3)

yaşam11 avatar yaşam11 04 Temmuz 2013 11:51:08

10

harika bir film

osman_srln avatar osman_srln 20 Aralık 2008 12:17:12

9

güsel film olmuş "Eva Longoria" filmde harikaydı

travolta avatar travolta 18 Ocak 2008 11:22:01

dev oyuncu kadrosu ve basarılı bir film.

Yandex.Metrica