Korkusuzlar

TV Filmi

2006

Korkusuzlar’da gözüpek savaşçı Battal ve iki arkadaşının yaşadığı maceralar komik bir dille anlatılıyor. Yürekli ve cesur bir Türk olan Battal, Bizans tarafından uğradıkları zulme son vermek amacıyla saraya girmeye karar verir. Rahatına düşkün iki arkadaşını da yanına alarak saraya sızma planları yapmaya başlar. Saraya mücevher götüren bir grup Bizans askerinin köylerinin yakınından geçtiğini haber alan Battal harekete geçer. Arkadaşlarıyla askerlerin önünü kesen Battal Bizans askerlerini ve yanlarındaki rahipleri esir alır ve rahiplerin elbiselerini giyerek arkadaşlarıyla birlikte saraya girer. Saraya girer girmez de planlarını uygulamaya koyulurlar.
Battal ve arkadaşlarının sinsi bir yöntemle girdikleri Bizans sarayında yaşadığı heyecanlı ve bir o kadar eğlenceli maceraları izley enlerine keyifli anlar yaşatacak.

Künye

Yönetmen Aykut Düz
Senaryo
Yapımcı Erdal Bölükgiray
Müzik Gökhan Tamir
Görüntü Yönetmeni Hüseyin Türkdönmez
Tür Komedi, Tarihi
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Cem Hamamcı (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Adem Yavuz Özata (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Canan Özkan (Yardımcı Yönetmen)
Işık Ekibi Metin Örs (1. Işık Asistanı)
Ses Ekibi Ayhan Coşkun (Final Miks)

Firmalar

Oba Film (Yapım)

Son Yorumlar (3)

karatop avatar karatop 06 Eylül 2011 16:55:09

3 Liraya 1000 Liralık film nasıl çekiliyor,setinde olup izlemeni isterdim,sonra vay anasını deyip öyle karar vermeni arzu ederdim.Ama her fikrede saygılıyım.İmkanlar ölçüsünü göz önüne alarak izlemekgözlemlerini dahada pekiştirirdi diye acizane fikri m.Çulu olmayan çekime elbise giydiren bir yönetmen becerisidir.Keşke setinde olsaydın.

metinhan avatar metinhan 11 Ağustos 2009 19:04:08

10

sinema tarzında bir film müziği ve seneryosu on numara dönem filmleri çekmek her yönetmenin tarzı değildir ama yönetmeni aykut düz olunca seyredelmeye değer tv filmi olmuş.

mrs.hsn avatar mrs.hsn 29 Temmuz 2008 14:06:07

ben hayatımda bu kadar saçma bir film izlemedim.Senaryo çok kötü ve basit.Konu tam anlaşılmamış ve gülmek isteyenler için önerebilirim

Yandex.Metrica