Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aslan Bey

Aslan Bey

8,10

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 5 Dk Macera Savaş Macera, Savaş


gaddarmurro

16 Ekim 2019 22:54

filmde erol taşı sadettin erbil .timuçin caymaz yada kemal ergüvenç seslendirseydi agah hünün sesi gitmiyor

Cevap Yaz

sinemaadamı

8 Nisan 2016 15:53

kafkas türkleri canlandırılıyor burda ama yılmaz güney oynuyor. yılmaz güney şaşırttı beni böyle bir filmde oynamakla siyasi görüşünden ötürü ama filmi çok güzel yapmış erol taş gene oyunculuğunun zirvesinde. rus generalini çok iyi canlandırmış zaten aslan bey deki rus generali ince cumali deki zalim ağa ve susuz yazdaki rollerinden ötürü erol taş çok sıkıntı çekmiş kafasına taş atmışlar oda onlar taş değil ekmek demiş.

Cevap Yaz

MGUNAY

13 Ocak 2016 16:38

Rus Generali Erol Taş, Aslan Bey için demek ölmemiş o yezid diyor. Yezid islam tarihinde ehli beyte yaptığı zulümle bilinen bir yöneticidir. Senaryoya göre Yezid, Rus Generaline niye kötü bir insan olarak anılır anlamış değilim. Ah şu senaryoya biraz dikkat edilse böyle gaf sözler çıkmıyacak. Film güzel aslında ben beğendim.

Cevap Yaz

performer

20 Ocak 2015 20:56

filmin görüntüsü ve sesi iyi değildi. yılmaz güney'in komik sahneleri pek olmamış.

Cevap Yaz

Göztepe

20 Nisan 2014 18:55

Konusu yabancı olmasada rahmetli Yılmaz Güney'in oyunculuğuyla renklenen güzel bir film. Filmde balkan oyunları ve müzikleri ağırlıkta olmakla birlikte rahmetli Erol Taş düşman generali oynayarak resmen zirve yapmış iyi bir Yılmaz Güney filmi.

Cevap Yaz

simemaseverrimm

31 Mayıs 2012 18:37

İşte Erol Taşı ikinci kez saldırıya uğratan bir film bu kez seyirci Erol Taş'ın çoçuğunu linç ediyorlar. filmde Erol Taş rus generalini oynuyor türklere acıması olmayan gaddar sapık psikopat bir adam rölünde film yıllar sonra İstanbul/Fındıkzade'de nilgün sinemasında gösterime giriyor. girdikten bir süre sonra seyircilerden bazıları Erol taşı bulmaya çıkıyorlar ancak bir türlü bulamayınca evine gidiyorlar. ve evin camını pencereyi kırıp oradan sivri akıllının biri bunun çoçuğu şu okulda okuyor deyip okulda çoçuklarının ağzını burnuna kırıyorlar.ve Erol Taş eve gelince kapıyı çalıyor ve karısı kapıyı açınça bak şu çoçukların haline deyince Erol Taş şoke oluyor.

Cevap Yaz

delikadir39

2 Nisan 2011 17:14

Bir kahramanlık destanı.Erol Taş çok gaddar.

Cevap Yaz

liondaddy

20 Ocak 2011 18:31

Kafkas Türkleri'nin rus zulmüne karşı mücadelelerinin anlatıldığı güzel bir Yılmaz Güney filmi...

Cevap Yaz

hoppala

5 Ocak 2008 10:19

bende vcdsi var.yanlız çok kötü kopya. piyasadan orjinal almıştım.eskiden teleon diye bir kanal vardı orda yayınlanmıştı.ilk kez izlemiştim.mükkkemel görüntü kalitesi vardı.niçin kötü kopya piyasaya çıkarılıyor anlamadım.sanırımda ilk renkli filmi büyük ustanın.

Cevap Yaz

ekolayzer

9 Eylül 2007 07:28

çok eğlenceli ve güzel bir film tarihi film komediye dönüşmüş özellikle yılmaz güneyin vladimir rolü çok komikti dönemin çeçen havasını ve müziğini yansıtması açısından da önemli bir film bu arada rahmetli nuran aksoy çok iyi oyunculuk çıkarmış izlenebilir

Cevap Yaz
Yandex.Metrica