Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İlk Aşk

İlk Aşk

8,12

(39 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Kasım 2006 1 Saat 56 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Nihat Durak Nihat Durak

Ülke: türkiye

Gişe: 267.905

Oyuncular: Hasan Zeybek, İsmail Çınar, Zeynel Korkut, Tuba Akar, Aynur Kesecioğlu, Ferda Işıl, Sevgi Susuzlu, Fatih Paşalı, İbrahim Çoşkun, Ada Dileksiz Devamını Gör...

Ödüller: Umut Veren Genç Kadın OyuncuUmut Veren Genç Erkek OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi YönetmenYılmaz Güney Ödülü

Konusu : Denize kıyısı olan bir Ege kasabasında 1990'ların başı... Kasabanın ileri gelenlerinden Arifoğulları ailesi eski ihtişamlı günlerinden çok uzaktadır. Eski usullere göre işletilen zeytinyağı fabrikaları artık çürümek üzeredir. Tarlaların çoğu satılmış, elde avuçta bir şey kalmamıştır. Ailenin reisi Arif Arifoğlu (Erol Günaydın) 85 yaşına gelmiş, elini yıllar önce işten güçten çekmiş, aksi bir ihtiyardır. Oğlu Azmi'nin (Tarık Papuççuoğlu) tek derdi, eski karısı Nevin'in (Vahide Gördüm) gönlünü tekrar kazanmaktır. Onun oğlu Kemal (Halit Ergenç) ise çürümeye yüz tutmuş fabrikayı satıp ele geçecek parayla rahat bir hayat sürme hayalleri kurmaktadır. Arifoğulları'nın en küçüğü Arif Ege ise çocukluktan ergenliğe geçiş sürecinde ilk aşk sancıları çekmektedir. Neşeli ve hareketli bir koşuşturma sırasında büyük dede Arif Arifoğlu'nun ölümü yıllardır saklanan sırların ortaya çıkmasına yol açar. 40 yıl önce Kore Savaşı'na giden ailenin ortanca oğlu Asaf (Çetin Tekindor) babasının cenazesini haber alıp kasabaya döner. Kore Savaşı'nda esir düşüp bir daha izi bulunamayan Asaf herkes tarafından ölü kabul edilmiştir. Asaf'ın dönüşü ile birlikte büyük bir şok yaşanır.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Müzik ekibi

Tasarım

DiğerToqqLe

29 Mayıs 2020 06:28

Çok iyi bir kadrosu var ama dizi estetiğiyle çekilmiş bu filme sinema filmi demek zor en fazla tv filmi gibi ama filmin kadrosu o kadar iyiki aslında bu açıklarını unutturuyor.

Cevap Yaz

Göztepe

1 Ocak 2019 17:16

2019 yılına böyle İlk Aşk gibi adı güzel bir filmle girmek çok hoş oldu son derece masalımsı bir ege sahil kasabası filmi. Yıllar önce bir kadın yüzünden araları bozulan iki kardeşi Tarık Papuççuoğlu ile Çetin Tekindor iyi canlandırmış. Son derece zengin bir kadroya sahip bir film. Filmde eski ve yenilerden birçok star oyuncu var. Filmin finalinde çekim mekanın Foça olarak belirtmesi olmasaydı acaba İzmir'in neresinde çekildi diye aklımda belki soru işareti kalacaktı.

Cevap Yaz

ali87

20 Ağustos 2012 13:31

kesinlikle izleyin pişman olmayacaksınız

Cevap Yaz

emre84

2 Şubat 2011 17:22

Çok etkileyici bir film cast mükemmel

Cevap Yaz

baran34

29 Mart 2010 01:35

En başta casting yapan ekibi kutlamak gerekiyor. Geniş popüler bir kadro var. Ege ve Bahar'ın küçüklük ve büyümüş halleri örtüşüyor. Yüz profilleri uymuş. Azra Akın ve Kaan Urgancıoğlunun sadece filmin son anında görünmesine üzüldüm. Genel itibar olarak seyredilebilir bir film.

Cevap Yaz

emre84

10 Haziran 2009 22:14

Son yıllarda yapılmış en iyi türk filmlerinden biri

Cevap Yaz

Glasscow

3 Mayıs 2009 18:26

sahil kasabası, sıcak dostluklar, aşklar...bomboş senaryosunu ve sıkıcı öyküsünü klişelerle doldurarak izleyici toplamaya çalışan bir film. bu filmi görünce akla ilk olarak "babam ve oğlum" geliyor. lakin ikisi de birbirinden kötü. adamlar işi çözmüşler, kek tarifi gibi film yapıyorlar. saygı duymamak elde değil.  

Cevap Yaz

piano_piano

24 Şubat 2009 17:24

     ne güzel filmdi! Geçen hafta gece yarısı bilgisayar karşısında izledim. soğuktan titrememe  rağmen yatayım demedim. sonra da hasta oldum ama sağlık olsun, bu filme değer. Yıllar önce izlediğim "Hollwood Kaçakları" filmini hatırladım ve aynı tadı aldım, ne güzeldi. Böyle yaşanmışlık kokan, insanın içinde ılık rüzgarlar estiren bir film için ne dense az. Birkaç güne kadar eve soba kuracağım. Ayrıca bir küfe odun ve kömür siparişi verdim. Sobayı kurup köhne odamı ısıttıktan sonra tekrar izleyeceğim filmi, kendime sözüm var.

Cevap Yaz

melisrenan

20 Şubat 2009 12:34

çook güzel bir film, garip bir yaşanmışlık duygusu veriyor film insana.. üstelik o evin kapısından görünen manzara da çook süperdi bıraksınız hep orda yaşayabirim, çok güzeldi..

Cevap Yaz

afarikan

29 Aralık 2008 15:30

İyi oyuncularala çalışmış oyuncu kadrosu muhteşem zaten Çetin Tekindor gerçekten bi harikaydı güzel mekanlar kullanılmış ama daha etkileyici anlatılabilirdi sanki konu..Senaryoda daha değişik vurgular olabilirdi  bence ama başarılı filmdi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica