Acımasız Hayat

7,67

( 2 kişi yorum yaptı )

Acımasız Hayat

(Harsh Times)

Sinema Filmi

2005

“Training Day”in yaratıcısı David Ayer’in imzasını attığı “Harsh Times”, Güney Los Angeles’ın acımasız sokaklarında yaşanan dostlukların, sadakatin, hırs ve tutkuların hiper gerçekçi öyküsüdür. “Training Day” kadar cesur ve duygusallıktan uzak olan “Harsh Times”ta, Los Angeles sokaklarındaki şiddet ortamının üzerinde yükselmeye çalışırken yaşadıkları dünya tarafından gerilere sürüklenen iki arkadaşın öyküsü izlenir.
Körfez Savaşı’ndan döndüğünden beri Jim Davis (Christian Bale), hayatını belli bir çizgiye oturtmayı başaramamıştır. Uzak çöllerde geçirdiği günlerin kötü anılarını hala üzerinden atamadığı gibi gece gördüğü kabuslarla uykusundan sıçrayarak uyanmaktadır. Los Angeles Polis Departmanı’ndan bir türlü gelmeyen teklifi beklerken tüm birikimleri suyunu çekmiştir. Kendisiyle başbaşa kaldığı zamanlarda, düzenli bir işi olsaydı herşeyin başka türlü olacağını düşünür. Meksikalı kız arkadaşı Marta’yı (Tammy Trull) yeniden ABD’ye getirtebilecek, onunla evlenecek, durmuş oturmuş bir hayata başlayabilecektir.
Ülkesine hizmet etmenin farklı yollarını arayan ve masa başında sıkıcı bir işe çakılıp kalmak istemeyen Jim, isteklerinin gerçekleşmesini beklerken kendisi gibi işsiz olan çocukluk arkadaşı Mike (Freddy Rodriguez) ile takılmaya başlar. Öte yandan Mike’ın Sylvia da (Eva Longoria), sevdiği erkeğin artık sürekli ve düzenli bir iş bulması için baskı yapmaktadır. Mike bu yüzden iş aramak zorunda kalınca Jim de ona bir iş bulunması için yardımcı olmayı teklif eder.
Ancak tıpkı çocukluk yıllarındaki gibi Güney Los Angeles caddelerine açılan iki sıkı dost, kentin her türlü acımasızlık ve belayla yüklü caddelerinde tam bir kaosla yüzyüze gelecektir. Hayatlarını daha keyifli kılma, daha yükseklere çıkma, daha parlak geleceğe ulaşma planlarını yanlış yollardan hayata geçirmeye çalışan iki arkadaş, artık gittiği her yere bela getirmeye başlamıştır.
Los Angeles Polis Departmanı’ndaki iş fırsatı yattıktan sonra Ülke Güvenliği teşkilatının yabancılar ofisinden Jim’e bir çağrı gelir. Artık Jim ile Mike’ın talihsizliği çok daha karanlık boyutlara taşınmış gibidir. Jim’in bir türlü yakasını kurtaramadığı savaş anılarının yansımalarıyla her ikisi de şiddetin esiri olmuştur. Artık bela aramalarına gerek yoktur, çünkü bela zaten onların çevresini kuşatmıştır.
Bir zamanlar oyun yeri olarak gördükleri kentin Jim ile Mike üzerindeki baskısı giderek artarken iki arkadaşın yaptığı her tercih sadece ikisi arasındaki sadakati test etmekle kalmayacak, geride bırakmayı umdukları acımasız sokaklardaki hayatta kalma becerilerini de sınavdan geçirecektir.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 126.162,0 TL
Toplam İzleyici 16.415
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (2)

dancergirl avatar dancergirl 23 Mart 2009 09:52:03

10

cokk güzel bir film..

ahmet45 avatar ahmet45 14 Şubat 2008 05:08:02

10

bana gore  kesinlikle izlenmesi gereken bır yapım filmin basından sonuna kadar ıcıne hap setcek bı senaryosu var ızlemeyenler bana gore cok sey kacırdılar ama benım sevındren yonu filmin oyuncuların cokpopulitesi olmadan bukadar basarılı olması tebrı kler

Yandex.Metrica