Koruyucu

8,86

( 10 kişi yorum yaptı )

Koruyucu

(The Guardian)

Sinema Filmi

2006

Bir macera-aksiyon klasiği “Kaçak (The Fugitive)” filminin yönetmeni Andrew Davis’in yönettiği, Kevin Costner, Ashton Kutcher ve diğer deneyimli oyunculardan oluşan kadrosuyla KORUYUCU, başka hayatlar için kendilerini feda eden cesaret abidesi Sahil Güvenlik Kurtarma Yüzücüleri’nin daha önce gözler önüne serilmemiş dünyasını sürükleyici ve heyecan dolu bir biçimde seyirciye sunuyor. İlkeleri “En azından başkaları yaşasın!” olan Kurtarma Yüzücüleri, hayatlarını büyük fırtınalarda ve devasa dalgalarda riske eden kadın ve erkeklerden oluşan, özel olarak eğitim almış bir ekip. Bir çok Amerikalı tarafından, sadece en son Katrina Kasırgası’nın ölümcül sellerinden binlerce kişiyi kurtardıklarında fark edilen, adı duyulmamış, gözü pek kahramanların-Kurtarm a Yüzücüleri’nin hayatları ve takım çalışması bu yürekleri donduran macerada öne çıkıyor.
KORUYUCU başlarken, efsanevi kurtarma yüzücüsü Ben Randall (COSTNER) yıkıcı bir fırtınanın kalbindeki ölümcül bir kazadan kurtulan tek kişi oluyor. Kazanın hemen ardından, kendi iradesi dışında, eğitmenlik yapması için “A” Okulu’na gönderiliyor. “A” Okulu, genç ve kibirli çaylakların en iyi ve en cesur Kurtarma Yüzücülerine dönüşmelerini sağlayan elit bir eğitim programının verildiği yerdir. Acı ve pişmanlıkla bozguna uğramış olan Ben, kendini eğitime verir ve okulun eğitim anlayışını baştan aşağı değiştirerek, kendi metotlarına göre bir kalıba sokar.
Ancak Ben ortadaki durumu tam olarak anlar ve bir gün öğrencilerinin kimin ölüp kimin yaşayacağıyla ilgili çok zor bir seçim yapmaları gerekeceğini bilir. Ben ukala yüzme şampiyonu Jake Fischer (KUTCHER) ile tartışırken, en iyi olmak için gereken her şeye sahip birini görür. Fakat en iyi olabilmesi için olgunlaşmamış yeteneklerini kalbiyle birleştirebilmesi ve Ben’in kendisinin de geçmişte düştüğü hatalardan sakınması gereklidir. Jake, Alaska Bering Denizi’ndeki ilk zorlu görevinde, gerçekten her şeyi riske etmenin ne demek olduğunu keşfederken öğrendiği her şeyi ortaya koymalıdır.

Künye

Yönetmen Andrew Davis
Senaryo
Müzik Trevor Rabin
Görüntü Yönetmeni Stephen St. John
Vizyona Giriş Tarihi 27 Ekim 2006
Süre 136 dk
Tür Aksiyon, Dram, Gerilim, Macera
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Alaska, Alkol, Antrenman, Askeri, Bar, Daha Fazlası

Oynayanlar

Kevin Costner Kevin Costner Ben Randall
Ashton Kutcher Ashton Kutcher Jake Fischer
Derek Adams Derek Adams
Clancy Brown Clancy Brown Kaptan William Hadley
Brian Geraghty Brian Geraghty Billy Hodge
John Heard John Heard Kaptan Frank Larson
Melissa Sagemiller Melissa Sagemiller Emily Thomas
Sela Ward Sela Ward Helen Randall

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 788.904,0 TL
Toplam İzleyici 88.485
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (10)

YSHN avatar YSHN 23 Kasım 2012 18:38:58

8

heyecanlı bi film seyredilebilir türden

WOOD avatar WOOD 11 Kasım 2012 18:51:24

7

ben aslında kevin costner'in oyunculuğunu beğenmezdim taki bu film çıkana kadar

uzunince avatar uzunince 23 Temmuz 2009 15:36:07

Bence güzel bir filmdi. Kevin COSTNER 'in son zamanlarda izlediğim güzel filmlerinden biri. Efektler çok güzel ve gerçeğe yakındı. Baştan sona akıcıydı. Ayrıca ders alınması gereken yönleri de vardı.

deep_impact avatar deep_impact 25 Ekim 2008 16:43:10

10

2 saat sürmesine rağmen hiç sıkmıyor.costner ve kutcher'in performansları müthiş.kesinlikle izlenmeli.

osman_srln avatar osman_srln 13 Temmuz 2008 16:42:07

9

mükemmel filmdi

zzSEDAzz avatar zzSEDAzz 18 Mart 2008 20:01:03

10

gerçekten harika bi filmdi.kevin costnerin performansı süperdi.ashton kutcherde harika bi biçimde eşlik etmiş.genel anlamda süper 

Yandex.Metrica