Kazanma Hırsı

7,26

( 2 kişi yorum yaptı )

Kazanma Hırsı

(Any Given Sunday)

Sinema Filmi

1999

Oynayanlar

Al Pacino Al Pacino Tony D Amato
Cameron Diaz Cameron Diaz Christina Pagniacci
Dennis Quaid Dennis Quaid Jack Rooney
James Woods James Woods Dr. Harvey Mandrake
Jamie Foxx Jamie Foxx Willie Beamen
Ll Cool J Ll Cool J Julian Washington
Matthew Modine Matthew Modine Dr. Ollie Powers
Jim Brown Jim Brown Montezuma Monroe
Bill Bellamy Bill Bellamy Jimmy Sanderson
Lauren Holly Lauren Holly Cindy Rooney
Charlton Heston Charlton Heston AFFA Football Commissioner
Elizabeth Berkley Elizabeth Berkley Mandy Murphy
Aydoğan Temel Aydoğan Temel Türkçe Seslendirme

Son Yorumlar (2)

baran34 avatar baran34 28 Nisan 2015 00:07:40

7

Güzel Türkçemize "Herhangi bir Pazar" diye çevirmemiz gereken film, "Kazanma Hırsı" olarak gösterime girmiş. Başrollerinde; her ne kadar casting'de 5. sırada olsa da Jamie Foxx ve Al Pacino var. Jamie Foxx aynı zamanda filme adını veren müziğin hem yazarı, hem de solisti. Yönetmen Oliver Stone'u maç spikeri olarak izliyoruz. Bunların yanı sıra, güzelliği dillere destan Cameron Diaz, Denniz Quaid, o zamanlar yıldızı yeni yeni parlayan Aaron Eckhart, James Woods ve onur konuğu gibi onore edilen eski yıldız Charlton Heston var. Filmde 1959 yılında oynamış olduğu Ben-Hur filminden enstantanelerde olan dev oyuncu 2008 yılında aramızdan ayrılmıştı.
Filme gelecek olursak; Miami Sharks takımının koçu Tony D'amato(Al Pacino) Amerikan futbol şampiyonasında mücadele eden takımını finallere götürürken yaşamış olduğu zorlukları ve sporun içinde ve dışında dönen dümenleri anlatan bir yapım. Takım ruhunun anlatıldığı filmde, finale doğru Al Pacino'nun yapmış olduğu o ünlü tirad mutlaka izlenmeli. Profesyonel futbolcularında yer aldığı filmde bir de Texas Chainsaw Massacre filminin testereli sapık rolündeki dev oyuncusuda (Andrew Bryniarski) yer alıyor. Film soyunma odalarından kesitler sunduğu için +18 kuralına riayet edilmeli. 100 milyon $ gişe yapan film vasatın biraz üstünde kanımca. Amerikan futbolundan anlamasanız bile keyif alacağınızı tahmin ediyorum.

Haqan avatar Haqan 09 Nisan 2013 14:56:16

Al Pacino'nun son iyi işlerinden biri.. Bazı büyük oyuncular gençliklerindeki başarılarını ileri yaşlarına taşıyabilirken bazıları da dişe dokunur birşey yapamıyorlar. Al Pacino da maalesef bunlardan birisi.

Yine de bize yaşattıkları ve izlettikler i için minnettarız.

Film; ruhla yapılan bir sporun , bunu sadece sektör ve para olarak gören yöneticiler ile ortaya çıkan durumu ele alıyor. Al Pacino filmin ruh kısmında yer alan Amerikan Futbolu takımının hocası.

Yandex.Metrica