Elm Sokağı Kabusu

8,25

( 16 kişi yorum yaptı )

Elm Sokağı Kabusu

(A Nightmare on Elm Street)

Sinema Filmi

1984

Film, Elm Sokağı'nda geçiyor. Boşanmış bir aileye, dedikoducu arkadaşlara, kendisinin verebileceğinden daha fazlasını isteyen erkek arkadaşa sahip olan Nancy Thompson'ın ile kirli, kahverengi şapkası; kırmızı, yeşil kazağı, parmakları bıçaklarla dolu eldiveni ve yanık suratı ile en popüler korku filmi karakteri Freddy Krueger'ın başından geçiyor. Nancy'nin en yakın arkadaşı Tina ve Tina'nın Rod'la baş başa yatak odasında geçirdikleri bir gecede Tina'nın vahşice öldürülmesiyle Nancy'nin komiser olan babası Donald Thompson dahil herkes cinayetten Rod'u sorumlu tutar. Daha sonra Freddy'nin devamlı Nancy'nin kabuslarına girmesi, en yakın üç arkadaşının da kendisiyle aynı kabusları gördüğünü anlaması ve annesinin Nancy'e Freddy'nin gerçek hikayesini anlatması üzerine Nancy; gerçek katilin Rod d eğil, Freddy olduğundan emin olur ve sadece kabuslarda ortaya çıkan Freddy'e karşı ofansif bir tavır alarak onu rüya dünyasından çıkarmaya çalışır.Ve bu seri Freddy Jason'a Karşı olarak devam etmiştir.

Son Yorumlar (16)

performer avatar performer 24 Aralık 2017 22:33:40

9

serinin ilk filmi sanırım bu. genelde herkes bu filme yorum yapmış diğer serilere sadece ben yorum yaptım.

Kaptan34 avatar Kaptan34 24 Ekim 2016 22:40:10

Korku filmi budur

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 22 Haziran 2015 17:05:44

8

Hikayesi iyi bir korku gerilim filmi yüksek temposuyla sürükleyici bir film etkileyici atmosferiyle çok başarılı bir korku gerilim filmi bu filmde johnny depp in gençliğini görmek mümkün korku gerilim türünü sevenlerin mutlaka izlemesi gereken türün ün en iyi örneklerinden çok iyi bir film.

ezgiikaradag avatar ezgiikaradag 17 Kasım 2013 13:06:12

10

Bu filmi beğenmeyenler korku filmi severim demesinler:)

ozkaracam avatar ozkaracam 04 Temmuz 2011 22:08:07

7

1980'lerde moda olan teen-slasher türünün kült bir örneği. Diğer örneklerden farkı, metafizik bir yönünün de olması. Freddy, artık bu dünyada yaşamayan bir varlıktır, fakat kurbanları diğer filmlerdeki gibi gençlerdir. Gerçi 13. Cuma serisinin Jason Voorhees'i ile Halloween serisinin Michael Myers'ini, bir türlü ölmemelerinden (!) ötürü "cismani" birer varlık olarak görmek ne derece doğru olur, bilemiyorum.  

Exotic avatar Exotic 16 Temmuz 2009 03:13:07

6

Offf kucuken ne korkardim bu filmden ya :) Filmin posterinden tanidim.Ozamanlar video vardi tabiki bizdede bu filmin VHS kasseti vardi orjinal kabaliyla birlikte filmin posterinin aynisindan iste..Gece uyuyordum uykumdan uyandim su icmeye bi baktim a nnemler bu filmi izliyorlar.Annem hemen suyunu ic yatagina gir demisti..Daha sonra annemler bi gunu evde yokken kuzenimle filmi izlemistik..Tabi ondan sonra bidaha uyuyabilirmiyim ben..Her gece uyumamak icin problem yapiyordum hatta filmin kabini bile elime almaya korkuyordum artik ama yinede Freddy Kruger filmlerini inatla izliyordum ve sonralari tabiki uyuyamiyordum :) J.Depp in bu filmde oynadigini hic hatirlamiyorum belki bu aralar filmi kiralayip yeniden izliyebilirim..Artik korkmam :D

Yandex.Metrica