Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ülke ve Özgürlük (Land and Freedom)

Ülke ve Özgürlük

8,58

(2 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 49 Dk Dram Savaş Dram, Savaş
IMDb puanı: 7.5

Yönetmen: Ken Loach Ken Loach

Ülke: ispanya, almanya, italya, ingiltere

Oyuncular: Icíar Bollaín, Rosana Pastor, Ian Hart, Frédéric Pierrot, Sergi Calleja Devamını Gör...

Ödüller: FIPRESCI Ödülü

Konusu : 1936 yılında İspanya'da İç Savaş hüküm sürmektedir. Liverpollu işsiz, genç ve komünist kahramanımız David, İspanya'ya, Franco'ya karşı direnen devrimci harekete yardıma gider. İngiliz yönetmen Loach, 'Ülke ve Özgürlük'te, Franco'nun faşistleriyle mücadele edenlerin idealize edilmiş bir portresini sunuyor. O, anti-faşistlerin ortak bir amaç, bir hedef üzerinde birleşemeyişlerini anlatıyor.badem ağacı

21 Şubat 2009 20:52

ken loach sinemasının kuşkusuz en iyi örneklerinden biridir. ispanya iç savaşının anlatıldığı hikayesi özgürlük, dayanışma, arkadaşlık ve aşk üzerine çok şey dile getirir. yapılan mücadele özgürlük adına ölümü bile göze almaya değerdir. hem siyasi hem de insani ilişkiler üzerine ortaya koyduğu iletişim çok etkileyici olmakla birlikte bu film, loach un görüşlerini seyircisine en iyi anlatımıdır.

Cevap Yaz

free_style

14 Şubat 2008 14:34

Çok eskiden izledim bu filmi.Ama hala aklımda kalan güzel sahneleri var.İnsanların düşünceleri için mücadele edrken nasıl arkadan hançerlendiklerini ve ihanetin kara yüzünü tokat gibi çarpıyor suratımıza.Savaşı Cumhuriyetçiler kaybetmiş olsa da özgürlük için savaşanlar asla ölmüyor...İspanya iç savaşını anlatan bu filmi içiniz acıyarak izleyeceksiniz.No Pasaran!!!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica