Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Adem'in Trenleri

Adem'in Trenleri

7,97

(39 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 2 Mart 2007 1 Saat 50 Dk Dram Dram

Yönetmen: Barış Pirhasan Barış Pirhasan

Ülke: türkiye

Gişe: 81.475

Oyuncular: Dilek Kalfa, Deniz Pehlivan, Ümit Murat Deniz, Recep Emru, Ender Yelci, Neşe Ataman, Cemile Aydın, Sezer Soykök, M. Sinan Arslan, Hasan Erol Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Erkek OyuncuEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Hasan Hoca (Cem Özer) Bekir'in (Atıf Emir Benderlioğlu) kirletip terk ettiği Hacer'i (Nurgül Yeşilçay) ailesinden korumak için nikahına alır. Bekir'in günahını yıllarca sırtında taşır. Bunu Allah'ın sınavı kabul eder. Onca yoksulluğuna rağmen Hacer'e ve kızına karşılık beklemeden bakar. İki tarafın da kabullendiği yaşam, Hasan Hoca'nın küçük bir tren istasyonuna imam olmasıyla değişir; Hoca hiç ummadığı bir şekilde Bekir'le karşılaşır.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Yapım Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Müzik ekibi

Tasarım

Diğerengin yüksel

28 Kasım 2011 22:18

vasati sinirlari asamayan bir film izlerken sikilabilirsiniz 5/10

Cevap Yaz

oğuzzz

22 Eylül 2010 10:30

iyi bir film , cem özer özellikle hoca rolünü çok iyi oynamış,nurgül yeşilçayda iyiydi

Cevap Yaz

melisrenan

7 Ocak 2010 22:46

 Fİlm de kendini dünya nimetlerinden soyutlamış bir hocanın dünya maneviyatı ile çatışması vardı ama kendini dünyada ibadete adayan soyutlanmış bir hoca imajı olsada karakterde bu açıdan bazı eksiklikler vardı bence..Hoca'nın geçişleri çok belli belirsiz olmuş o kısımlar daha güzel anlatılabilirdi.

 

Filmde yaratıln köy ortamı oyuncular, kıyafetler görsel olarak herşey çok başarılıydı..

 Filmin sonu benim için şaşırtıcı oldu böyle beklemiyordum çok ani bir geçiş oldu orda hoca'nın düşüncleri yani gözleri ve suratındaki duygular daha iyi aktarılsa daha bir anlam kazanırdı bence. Üstelik sevişme sahnesi de çok başarılı olmuş, kendini soyutlamış bir adam olarak yeniden keşfedeer gibi ve her iki taraf da utangaç. 

 Konu örgüsü ve karakterler iyi görüntü olarak çok başarılı bir yapım.

Cevap Yaz

capone

5 Kasım 2009 12:20

Çok güzel bir film.Ben en çok Fırat Can Aydın'ın performansını beğendim çok şey katmış filme.Mutlaka izleyin

Cevap Yaz

demagoji

19 Ekim 2009 13:47

çok güzel bir dramdı. keske herkes eşine bu kadar sahip cıkabilse ve her insan bu kadar büyük bir vicdana sahip olabilse...

Cevap Yaz

xbuzzyx

3 Ekim 2009 21:07

çok güzel tertemiz bi film nurgül yeşilçay yine çok farklı bi rolde ve çok başarılı!cem özer derya alabora ve adem onlarda iyiler..sıcak bi barış pirhasan yapımı ama en çok müzikler hoştu!..

Cevap Yaz

mawi yel

8 Ağustos 2009 02:49

ekip kesinlikle mükemmel ve ben bu ademi çok sevdim ya siz o çagırdı bende trene binip gittim hayatını izlemeye gerçekten güzeldi zaten çoçuk oyunculara ayrı bir sempatim vardır hep.......)

Cevap Yaz

tolga73

28 Mart 2009 00:06

CEM ÖZER ÇOK İYİ DİGERLERİ VASAT AMA FİLM İYİ

Cevap Yaz

Exotic

7 Mart 2009 17:54

ne iyi nede kotu bana gore.. filmin konusu cok bilindik cunku..filmde fazla birsey olmuyor aslinda.. filmi sadece oyuncularin performansi icin izliyebiliriz.. Cem  Ozeri bu filmde cok basarili buldum.Nurgulde fazla guzeldi bu filmde :)

Cevap Yaz

sekoya

6 Aralık 2008 15:45

Yeterli titizlik gösteriseydi kuşkusuz çok daha başarılı olunurdu. Yine de Cem Özer'in kariyerindeki en iyi film olarak geçecektir tarihe. İnsan hatırtatmadan edemiyor: Yahu küçücük bir mektep çocuğuna söyletilen o felsefi derinliğe haiz, psikoanalitik cümle neydi öyle? Bu cümleyi söyleyebilme yetkinliğinde hiçbir karakter hazırlanmamışken filme, çocukla geçiştirmek de nesi? Herman Hesse'e tırnaklarını kemirtmişler resmen. Bravo!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica