Mavi Göl

7,97

( 4 kişi yorum yaptı )

Mavi Göl

(The Blue Lagoon)

Sinema Filmi

1980

Görkemli ve bolluk içindeki Güney Pasifik cenneti, Henry Devere Stacpoole’un 1903 yılında yazdığı roman ile net bir şekilde anlatılıyor. İki küçük çocuk ve geminin kaptanı, bir gemi kazasından sağ çıkan tek kişilerdir ve sağ salim, tropical bir adaya çıkmayı başarırlar. Bir süre sonra kaptan ölür ve çocuklar bir başlarına kalırlar. Günler günleri kovalar ve yıllar geçer. Emmeline (Brooke Shıelds) ve Richard (Christopher Atkıns) doğanın güzelliği ve egzotik ortam içerisinde kendileri için yaptıkları evde büyürler. Yetişkinlikle beraber gelen fiziksel ve duygusal değişimlerle baş etmeyi kendi kendilerine öğrenirler. Olgunlaşmaya başladıklarında birbirlerine duydukları çocukça sevgi, yerini duygusal ve derin bir aşka bırakır. Bir de çocukları olur. Acaba yeniden medeniyeti görebilecekler midi r?

Oynayanlar

Brooke Shields Brooke Shields Emmeline Lestrange
Christopher Atkins Christopher Atkins Richard Lestrange
Leo McKern Leo McKern Paddy Button
William Daniels William Daniels Arthur Lestrange
Alex Hamilton Alex Hamilton Sailor
Gert Jacoby Gert Jacoby Sailor
Chad Timmerman Chad Timmerman Infant Paddy
Bradley Pryce Bradley Pryce Little Paddy
Jeffrey Kleiser Jeffrey Kleiser Lookout
Glenn Kohan Glenn Kohan Young Richard
Elva Josephson Elva Josephson Young Emmeline
Gus Mercurio Gus Mercurio Officer
Alan Hopgood Alan Hopgood Captain
Richard Evanson Richard Evanson Sailor

Ekip

Kurgu Robert Gordon (Kurgu)
Oyuncu Seçimi Vic Ramos (Cast Direktörü)

Son Yorumlar (4)

t_rex 05 Ağustos 2011 04:34:08

7

ilk kez takriben 1996 da izleyip müthiş etkilendiğim ve o günden bu yana ilk kez tekrar izlediğim filmin yarattığı etki arasında şu an dağlar  kadar fark var. bu muydu beni  müthiş etki ve beğenisi altına alan film diyorum şimdi. küçekken insan beyni herşeyi nasılda farklı algılıyor. ne güzelmiş çocukluk herşey masal ve  tertemizmiş.hikaye muhteşem ama çok kötü bir yönetmenin eline düşmüş. herşeye rağmen filmi yargılarken bişeylere ihanet ediyormuşum hissi uyanıyor.

rasim78 avatar rasim78 24 Şubat 2009 22:05:02

8

bir zamanlar ne filmdi bu ya. Etkisinden kurtulamamıştık.

emre84 avatar emre84 01 Aralık 2008 10:32:12

Çok etlkileyici ve dramatik bir film

mimarsinan avatar mimarsinan 13 Nisan 2008 12:40:04

8

Bir gemi kazası sonrası iki çocuk ve kaptan kötü bir sandalla en yakınlarındaki adaya çıkarlar. Kaptan'ın adada ölümünden sonra küçük çocuklar yaşamak için adanın şartlarına ayak uydurabilmektedirler. Zamanla ergenleşirler ve çocukları doğar. Bulundu kları ada çok güzel ve çekicidir. Deniz ve ada manzarasını gençler doya doya yaşarlar ve yinede günün birinde buradan kurtulma ümitlerini hep sürdürürler. Ve finalde medeni dünyaya kavuşurlar.

Yandex.Metrica