Aşkın Gücü

8,74

( 8 kişi yorum yaptı )

Aşkın Gücü

(What Dreams May Come)

Sinema Filmi

1998

Çocuk doktoru Chris Nielsen(Robin Williams, bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Gözlerini açtığında kendini bir anda hayallerinde yarattığı cennette bulur. Yeni bir dünyaya ulaşabilmesi için melek Albert (Cuba Gooding Jr.) şekilden şekle girerek Chris'e yardımcı olur. Bu arada geride bıraktığı eşi Annie(Annabella Sciorra), Chris'i bir türlü unutamaz... Kederinden ne yapacağını bilemeyen Annie, eşinin cennette kendini beklediğine inanır. Bu inanç Annie'nin içine o kadar yerleşir ki dul kadın bir gün itiraf eder. Tüm dileği, hayatta her şeyden çok sevdiği Chris ile cennette buluşmaktır. Acıya dayanamayan Annie kendi canına kıyar. Ancak Annie cennet yerine cehenneme gider. Sevgilisi Annie'ye her ne pahasına olursa olsun bağlanmış olan Chris cenneti terkeder. Annie ile birlikte olmak için cehennemin derinliklerine doğru bir yolculuğa başlar.

Oynayanlar

Robin Williams Robin Williams Chris Nielsen
Cuba Gooding Jr. Cuba Gooding Jr. Albert Lewis
Annabella Sciorra Annabella Sciorra Annie Collins-Nielsen
Max Von Sydow Max Von Sydow Albert Lewis
Rosalind Chao Rosalind Chao Leona

Son Yorumlar (8)

portiangel avatar portiangel 12 Kasım 2011 11:14:11

10

Nasıl olurda bu filmin IMDB puanı bu kadar düşük olur anlayamıyorum doğrusu.Son derece başarılı bir film.Beni içinde işlenen aşka sadakat temasından ziyade cennet ve cehennemi işleyişi çok etkiledi.bence kesinlikle herkesin içinde birşeyler bulabilec eği etkileyici bir yapım.İzlenebilir değil izlenmeli..

-ezgiz- avatar -ezgiz- 13 Kasım 2009 09:47:11

10

muhteşemdi .İnsan kendi cehennemini ve cennetini kendisi yaratır.Defalarca izlediğim ve her seferinde ayrı keyif aldığım bir film.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 13 Kasım 2009 05:05:11

6

hayal gücünün sınırsızlığı ile görünmeyen gücü (aşkı),mecazi somutlamalarla anlatan, bunda da kısmen başarılı olan bir film.Konu baştan sona 'aşkın gücü'Birbirine dayanan,dayandıkça birbirinden güç,aşklarını daima canlı tutan ve her ne olursa olsun ' asla pes etmeyen' bir çiftin öyküsü.İkilikten kurtulup 'bir' olan ruh eşlerinin engel tanımaması umut verici bir şekilde anlatılıyor.İzlenebilecek ilginç filmlerden.

adamca avatar adamca 14 Kasım 2008 15:24:11

8

AŞK bu kadar güçlü mü?İzleyin ve karar verin!.Yok olmakla var olmak kavramlarını aşk duygusu ile harmanlayarak açıkladığına inandığım müthiş bir film.Bana göre var olduğunu anlamak için yok olmak gerekir.Özellikle işin içinde birde aşk varsa işte o z aman ya aşkınızda kaybolmalı ya da ortadan kaybolmalısınız...Bu filmde de ortadan kaybolmayı kabullenmeyen ve bunun mücadelesini veren bir aşık görüyoruz..

teneketrampeto avatar teneketrampeto 11 Ekim 2008 16:27:10

10

          Aşk ;tıpkı bir bebenin dünyaya gözlerini ilk açışı gibiyse .. tıpkı bebeğini kaybeden annede hep varolan gibidir o aşk....Duyusal dünyamızda  var olanlar aslında karakterimizden bir parça olandır...bu yüzden  fiziksel olarak kaybetsek de ya şadığımız sürece düşsel-duyusal dünyamızda varlığını korurlar....mutluluğunu da ....film bize aşkın o muhteşem gücünde  yatan kutsal güzelliği anlatır.. nasıl bir  parçamız oluşunu...          Robin Willams’ la  filmin tüm renk tonlarında tıpkı müzik dinler gibi geziniriz.. onunla acıyla karışık yoğun bir mutluluğu, aşkın taaa kendisini yaşarız...yer ve mekanın önemi yoktur artık, cennetin cehennemin de aşkın olduğu yerdesindir.. duygu ve düşünsel dünyamızı besler adeta..öyle bir niteliği vardır sanki ..         Hayatımda izlediğim  en güzel  aşk filmidir ve  hep ayrıcalıklı bir yerdedir..

utkuarman avatar utkuarman 14 Temmuz 2008 23:58:07

Renkler!Heryerde renk cümbüşü, doyacaksınız aşkın gücü ile mavinin kırmızının tüm tonlarına.. Ve sonra korkacaksınız siyahın ve grinin tonlarıyla...Neyi feda edebilirsiniz aşkınız için..Ruhunuzu? Bu filmden sonra cevabını verin..Görsel şölen. İzlenme si gereken bir film..

Yandex.Metrica